Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misje poboczne: Side Ops (61-81)

Najpierw ratujemy porwanego żołnierza, a potem eliminujemy ciężką piechotę.

Misje polegające na ratowaniu najemników Diamond Dogs nie różnią się zbytnio od standardowej ewakuacji więźniów - mechanizm jest ten sam i również wymaga zastosowania balonu Fulton.

W przypadku ciężkiej piechoty musisz bardzo uważać, ponieważ żołnierze mają w pełni osłonięte głowy (nie da się ich uśpić jednym celnym strzałem). Najłatwiej podejść ich od tyłu i znokautować/zadźgać nożem, ale wyrzutnie rakiet i granaty także zdadzą egzamin.

Jak odblokować poniższe misje?

Niestety, na tym etapie nie ma jednej reguły, w jaki sposób można odblokować konkretne Side Ops. Jest jednak kilka wskazówek. Dwie zasadnicze: wykonuj misje kampanii fabularnej, a także pojawiające się zadania Side Ops. W większości przypadków nie da się jasno określić, co jest konkretnym "zapalnikiem" tych ostatnich - czasem musi być spełnionych kilka warunków równocześnie (np. zaliczenie dwóch konkretnych zadań z wątku głównego, ale pominięcie jakiegoś Side Opsa lub właśnie jego ukończenie).

Wskazówka: Kiedy Snake wchodzi do helikoptera, w jego iDroidzie pojawia się aktualizacja dotycząca Side Opsów - wyświetlają się nowe zadania. Wybierz konkretne zadanie Side Ops z listy, a następnie udaj się w miejsce wskazane na mapie, by rozpocząć zadanie.

*

Side Ops 61: Unlucky Dog 01 - Pechowy pies 01

Jeden z żołnierzy Diamond Dogs został porwany przez radzieckich wojaków, a twoim celem jest jego uratowanie. Mężczyzna jest przetrzymywany w przyczółku Yakho Oboo na północnym zachodzie Afganistanu.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Kiedy dotrzesz na miejsce, okaże się, że w obozie aż roi się od przeciwników. Ponieważ więzień został przeniesiony do celi w piwnicy północnej baszty [Mapa: 1], najprostsza droga do celu prowadzi poprzez zeskok ze skarby nad twierdzą lub przez podziemny tunel. Kilka wejść do tego ostatniego można znaleźć przy murach okalających przyczółek.

Więzień został oznaczony na zielono, po lewej

Otwórz czerwone drzwi i wydobądź żołnierza z celi, a następnie postaw go pod dziurą w suficie (w korytarzu). Możesz go już wypuść na wolność przy pomocy balonu.

Nagroda: 60000 GMP.

Side Ops 62: Unlucky Dog 02 - Pechowy pies 02

Dwóch kolejnych żołnierzy Diamond Dogs przetrzymywanych jest w twierdzy Da Smasei Laman na południowo wschodnim skraju Afganistanu. Obóz jest dobrze strzeżony, dlatego najlepiej zrobisz zapuszczając się tam nocą i biorąc ze sobą psa (z łatwością wytropi zakładników).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Mężczyzn znajdziesz we wschodniej części obozu, w metalowej przyczepie przy namiotach z transmiterem i ubikacją [Mapa: 1]. W okolicy kręci się kilku strażników, więc aby spokojnie ewakuować więźniów, prawdopodobnie będziesz musiał zneutralizować przeciwników.

Więźniowie są przetrzymywani w tej budce

Za wykonanie zadania otrzymasz całkiem sporą nagrodę pieniężną.

Nagroda: 80000 GMP.

Side Ops 63: Unlucky Dog 03 - Pechowy pies 03

Z tą misją będzie trochę zabawy - musisz uratować aż dwóch mężczyzn, ukrywających się na terenie lotniska Nova Braga w zachodniej Angoli. Obaj postanowili usadowić się na dachach budynków, dlatego będziesz musiał przekraść się obok strażników i skorzystać z drabin aby dostać się we właściwe miejsca.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Najprostsze wejście na teren lotniska znajdziesz na wschodzie - możesz przejść przez główną bramę, unikając wzroku żołnierza stojącego na wieży (ma ograniczony kąt widzenia, więc to nic trudnego). Następnie skręć w lewo i idź przed siebie, aż dojrzysz bardzo długi budynek.

1: Pierwszego nieszczęśnika znajdziesz na tym dachu

Pierwszy cel znajduje się właśnie na jego dachu [Mapa: 1]. Wejść tam możesz używając drabiny, którą umieszczono na krótszej ścianie budynku, po lewej stronie.

2: Drugi cel znajduje się na głównym gmachu lotniska

Drugi z uciekinierów schował się dachu wieży kontroli lotów, w zachodniej części lotniska [Mapa: 2]. Wymiń kilka patroli, które przechadzają się po okolicy i wejdź po schodach na wyższe piętro budynku. Obejdź wieżę dookoła i skorzystaj z drabiny aby wspiąć się jeszcze wyżej. Mężczyznę znajdziesz tuż obok anteny.

Nagroda: 100000 GMP.

Side Ops 64: Unlucky Dog 04 - Pechowy pies 04

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 31 misji głównego wątku fabularnego.

W tej misji będziesz się musiał nieco postarać - do uratowania są dwie osoby, zlokalizowane w dwóch zupełnie różnych punktach w okolicy doliny Lufwa w północno-wschodniej Angoli.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Pierwszy cel znajduje się w niewielkim obozie na południowy-zachód od willi [Mapa: 1]. Strzeże go zaledwie czterech strażników, więc bez problemu poradzisz sobie z tą częścią zadania.

Problemy zaczną się kiedy będziesz chciał przejść do drugiego z jeńców, ukrytego pod wodospadem na północy [Mapa: 2]. Aby tam dotrzeć, musisz przejść blisko dobrze strzeżonej willi, a całe lewe zboczę góry zostało zaminowane. Lawirując między ładunkami wybuchowymi możesz jednak dotrzeć do celu nie wzbudzając niczyjego zainteresowania. Uważaj jednak na helikopter krążący po okolicy - jeśli cię zauważy, ciche załatwienie sprawy będzie praktycznie niemożliwe.

Nagroda: 180000 GMP.

Side Ops 65: Unlucky Dog 05 - Pechowy pies 05

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 31 misji głównego wątku fabularnego.

To zarazem najtrudniejsze, jak i ostatnie zadanie w serii dotyczącej ratowania żołnierzy Diamond Dogs. Dwóch więźniów znajdziesz w północno-zachodnim Afganistanie, w bazie OKB Zero (tej samej, w której wykonywałeś ostatnią misję głównego wątku fabularnego).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Pierwszego z wojaków zamknięto we względnie nowoczesnym budynku z prawej strony trzeciej bramy twierdzy [Mapa: 1]. Aby dostać się do środka musisz wyłamać zamek w przednich drzwiach lub obejść budowlę dookoła i wejść do niej od tyłu. Postać leży na posadzce w niewielkim magazynie i jest strzeżona przez strażnika.

Drugi z jeńców jest przetrzymywany kawałek za trzecią bramą, w pokoju do którego wchodzi się po schodach z prawej strony [Mapa: 2]. Tutaj również musisz liczyć się z pewnym oporem ze strony wrogów.

Jeśli masz problem z przejściem obok strażników, postaraj się podchodzić do tej misji w nocy. Ponadto powinieneś trzymać się lewej strony lokacji, gdzie znajdują się ukryte w ścianach drabinki oraz pęknięcia w murze, po których można się wspinać (zostały zaznaczone na twojej mapie). Dobrym pomysłem jest też zastosowanie karabinu snajperskiego - dzięki niemu możesz w bardzo prosty sposób wyeliminować wrogów zanim cię dostrzegą.

Nagroda: 200000 GMP.

Side Ops 66: Eliminate the Heavy Infantry 01 - Wyeliminuj ciężką piechotę 01

Zadanie pozornie wydaje się być banalnie proste - wystarczy dotrzeć do posterunku numer 12, który stoi na drodze między pałacem Lamar Khaate a przyczółkiem Yakho Oboo i pozbyć się dwóch stacjonujących tam wojaków [Mapa: 1]. Diabeł tkwi jednak w szczegółach - chociaż wojacy są tam sami, to jednak ich uzbrojenie potrafi być problematyczne.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cały kłopot polega na tym, że żołnierze noszą na sobie ciężkie zbroje. W szczególności hełmy potrafią być irytujące, ponieważ w 100% osłaniają głowę. Z tego względu powalenie wroga strzałką usypiającą jest praktycznie niewykonalne.

Tak wyposażeni przeciwnicy mogą być problematyczni

Przeciwników można zabić przy użyciu broni palnej/wybuchowej lub zwyczajnie zajść z tyłu i poddusić. Niezależnie od tego, czy zamordujesz wrogów czy tylko ich porwiesz, ostatecznie zadanie dobiegnie końca.

Nagroda: 80000 GMP.

Side Ops 67: Eliminate the Heavy Infantry 02 - Wyeliminuj ciężką piechotę 02

Chociaż wskaźnik na mapie zdaje się sugerować, że przeciwników znajdziesz na terenie posterunku 8 na drodze łączącej twierdzę Yakho Oboo i baraki Wagh Sind, to w rzeczywistości patrolują oni ścieżkę na północ od tego przyczółku [Mapa: 1]. Dostać się tam możesz wchodząc na wzgórza.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Kiedy zauważysz przeciwników, skorzystaj z lornetki aby sprawdzić ich umiejętności. Jeśli są niskie, nie wahaj się użyć materiałów wybuchowych lub wyrzutni rakiet i w ten sposób natychmiast poradzić sobie z zagrożeniem. Jeśli jednak przeciwnicy są uzdolnieni, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko powalić ich w walce wręcz. Z racji uzbrojenia i noszonych hełmów nie jesteś w stanie uśpić ich strzałkami, dlatego konwencjonalne pobicie stanowi najlepszą opcję.

Wrogowie przechadzają się na tyle blisko siebie, że zaskakując jednego na pewno zaalarmujesz też drugiego - dlatego musisz zakraść się blisko, a następnie wyprowadzić kilka błyskawicznych ciosów. Chodzi o to, aby pierwszy wróg był nieprzytomny w momencie, gdy drugi cię zauważy.

Nagroda: 80000 GMP.

Side Ops 68: Eliminate the Heavy Infantry 03 - Wyeliminuj ciężką piechotę 03

Chociaż będziesz musiał poradzić sobie z aż trzema ciężko wyposażonymi wojakami równocześnie, zadanie nie jest zbyt trudne. Przeciwnicy stacjonują bowiem w trzech skrajnych punktach posterunku 4, który znaleźć można na drodze między ruinami Aabe Shifap a elektrownią Serak [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Najprostszy sposób wykonania misji to zakradnięcie się do każdego z trzech wojaków po kolei - jeśli dysponują dobrymi statystykami, możesz ich potem przenieść do bazy. Jeśli nie - cóż, im mniej radzieckich żołnierzy, tym lepiej.

Nagroda: 90000 GMP.

Side Ops 69: Eliminate the Heavy Infantry 04 - Wyeliminuj ciężką piechotę 04

Trzech kolejnych ciężko opancerzonych żołdaków możesz spotkać przy posterunku numer siedem, na drodze między Qarya Sakha Ee a posterunkiem numer 6 w północnym Afganistanie [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Ponieważ żołnierze lubią się przechadzać i nieszczególnie trzymają się jeden drugiego, nie powinieneś mieć problemów z cichą ich eliminacją - po prostu podejdź do każdego po kolei i dyskretnie wyeliminuj.

Nagroda: 90000 GMP.

Side Ops 70: Eliminate the Heavy Infantry 05 - Wyeliminuj ciężką piechotę 05

Czas przenieść się do Angoli - ten oddział ciężkiej piechoty spotkasz na posterunku piętnastym, na południe od opuszczonej wioski Ditadi [Mapa: 1]. W sumie musisz wyeliminować czterech wojaków: dwóch z nich stoi na wieżach obserwacyjnych, a dwóch następnych przechadza się pod nimi.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Ponieważ obie lokacje są od siebie dość mocno oddalone, raczej nie będziesz miał problemu z ogłuszeniem przeciwników. Zajdź ich od tyłu i obezwładnij, a następnie prześlij do bazy balonem lub zabij.

Nagroda: 90000 GMP.

Side Ops 71: Eliminate the Heavy Infantry 06 - Wyeliminuj ciężką piechotę 06

Następny oddział ciężkiej piechoty spotkasz na terenie posterunku numer 22 w południowo zachodniej Angoli [Mapa: 1]. Tym razem będziesz miał do czynienia z aż czterema wojakami, ale nie martw się - dwóch z nich stoi w skrajnych punktach obozu, przez co łatwo ich wyeliminować. Jedyny problem mogą ci sprawić dwaj pozostali żołnierze, którzy przechadzają się między swoimi dwoma kolegami.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Najprostszym sposobem wykonania misji jest wystrzelenie rakiety w kierunku trzech wrogów stojących w jednym miejscu, a następnie wyeliminowanie czwartego. Ewentualnie można się też pozbyć wszystkich po kolei, ale w przypadku patrolu będziesz zmuszony do szybkiej wymiany ciosów - podbiegnięcie do wrogów i powalenie ich kilkoma uderzeniami w walce wręcz to bardzo szybka metoda zaliczenia tej misji.

Nagroda: 100000 GMP.

Side Ops 72: Eliminate the Heavy Infantry 07 - Wyeliminuj ciężką piechotę 07

Ten oddział ciężkiej piechoty został podzielony na dwie dwuosobowe grupy - obie spotkasz na górskich ścieżkach na północny zachód od przyczółku numer 20 w południowym Afganistanie [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zadań z tej serii, postaraj się zakraść do przeciwników od tyłu i po cichu ich wyeliminować. Chociaż chodzą dwójkami, przy odpowiedniej zręczności oraz sprzęcie da się obezwładnić żołnierza kroczącego z tyłu w taki sposób, aby ten z przodu niczego nie zauważył.

Podczas misji staraj się zachować jak najciszej - w przeciwnym wypadku pobliski posterunek ogłosi alarm i będziesz musiał radzić sobie ze znacznie większą ilością wrogów.

Nagroda: 100000 GMP.

Side Ops 73: Eliminate the Heavy Infantry 08 - Wyeliminuj ciężką piechotę 08

W tej misji będziesz musiał zmierzyć się z aż pięcioma ciężkozbrojnymi żołnierzami równocześnie. Wszyscy stacjonują na terenie przyczółku numer 14 nieopodal świątyni Da Smasei Laman we wschodnim Afganistanie [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Podchodząc do zadania w nocy masz szansę wyeliminować wszystkich wrogów po kolei. Innym rozwiązaniem jest zaniepokojenie przeciwników (np. poprzez ostrzał Quiet) - dzięki temu rozbiegną się w losowy sposób, przez co mogą stać nieco łatwiejszymi celami. Niestety sama Quiet potrzebuje aż trzech strzałów aby zabić jednego wojaka w ciężkim pancerzu, więc jej interwencję należy traktować jako ostateczność.

Nagroda: 100000 GMP.

Side Ops 74: Eliminate the Heavy Infantry 09 - Wyeliminuj ciężką piechotę 09

Tym razem będziesz musiał poradzić sobie z aż sześcioma ciężko uzbrojonymi wojakami. Nie martw się jednak - podzielono ich na trzy dwuosobowe drużyny, dlatego ich eliminacja nie powinna przysporzyć ci problemów.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Każdy kolejny patrol znajduje się około 100 metrów od dwóch pozostałych. Znajdziesz je na dość dużym obszarze między posterunkiem numer 11 a wioską Bwala ya Masa w północnozachodniej Angoli [Mapa: 1].

Ponieważ obszar poszukiwań jest spory, najlepiej zrobisz zabierając ze sobą psa D-Dog - zwierzę wywącha wrogów z odległości nawet do 100 metrów. Kiedy już ich zlokalizujesz, standardowo pozbądź się ich w dowolny sposób.

Nagroda: 120000 GMP.

Side Ops 75: Eliminate the Heavy Infantry 10 - Wyeliminuj ciężką piechotę 10

I tym razem będziesz musiał poradzić sobie z aż sześcioma ciężkozbrojnymi wojakami, ale tym razem wszyscy znajdują się w tym samym miejscu i pilnują siebie nawzajem. Znajdziesz ich na terenie przyczółku numer 3 w północnej Angoli, na południe od plantacji Bampeve [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Ponieważ przeciwnicy znajdują się blisko siebie i jeden ubezpiecza drugiego, musisz dokonać dywersji aby ich rozdzielić i spokojnie wyeliminować. Samo w sobie nie jest to trudne - możesz rzucić gdzieś granat, kazać Quiet strzelać do żołnierzy lub pokazać im się w jednym miejscu, a następnie zacząć ich eliminację z zupełnie innego punktu.

Jeśli lubisz rozwiązania siłowe, możesz też przywołać któryś z zarekwirowanych pojazdów i rozwalić wszystko przy pomocy działa. Wybór należy do ciebie.

Nagroda: 120000 GMP.

Side Ops 76: Eliminate the Heavy Infantry 11 - Wyeliminuj ciężką piechotę 11

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 21 i 22 misji głównego wątku fabularnego.

I tym razem będziesz musiał poradzić sobie z sześcioma ciężkozbrojnymi wojakami, ale wyzwanie będzie nieco trudniejsze niż poprzednio. Przede wszystkim musisz dotrzeć do miejsca, w którym żołnierze się znajdują - a to niełatwe. Najprostsza trasa wiedzie na północ od przyczółku numer 17 w południowo wschodniej Angoli [Mapa: 1].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Kiedy dotrzesz do zawalonego mostu przed posterunkiem, skręć w prawo i idź tą samą trasą, którą podążałeś w zadaniu głównym 20: Voices. Kiedy dotrzesz do konaru [Mapa: 2] zagradzającego drogę do strefy industrialnej Ngumba [Mapa: 3], skręć w lewo i wespnij się po kilku kolejnych skałach. W ten sposób dostaniesz się na drugą stronę zawalonego mostu.

Z samymi przeciwnikami nie powinieneś mieć większego problemu - dwóch stacjonuje na wzgórzu na które dotrzesz wychodząc z zamglonej doliny, a czterech kolejnych patroluje okolicę na dole [Mapa: 4].

Skorzystaj z lornetki aby przyjrzeć się tym ostatnim i oceń, na ile przydadzą ci się w Mother Base. Jeśli są słabi, zbombarduj ich przy pomocy wyrzutni rakiet lub granatów, a jeśli utalentowani - spróbuj ich rozdzielić, a następnie obezwładnić.

Nagroda: 120000 GMP.

Side Ops 77: Eliminate the Heavy Infantry 12 - Wyeliminuj ciężką piechotę 12

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 23 misji głównego wątku fabularnego.

Chociaż przeciwników jest aż siedmiu, raczej nie będziesz miał problemów z ich eliminacją, ponieważ stoją oddaleni od siebie (łatwo zajść ich od tyłu). Wszystkich znajdziesz na terenie posterunku numer 20 w południowej Angoli, między strefą przemysłową Ngumba a stacją Munoko ya Nioka [Mapa: 1]. Najlepiej zlikwidować ich po cichu, unikając wykrycia.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Nagroda: 120000 GMP.

Side Ops 78: Eliminate the Heavy Infantry 13 - Wyeliminuj ciężką piechotę 13

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 31 misji głównego wątku fabularnego.

Przy tej misji będziesz się musiał nieco napocić - wrogów do wyeliminowania jest aż ośmiu, a w dodatku obserwują się nawzajem. Żeby było jeszcze ciekawiej, w pobliżu znajduje się posterunek z żołnierzami niebędącymi celami zadania, ale interweniującymi w chwili alarmu. Jeśli go wywołasz, czeka cię naprawdę ciężka przeprawa.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Wrogów znajdziesz w pobliżu posterunku numer 14 w centrum Angoli. Dwóch z nich patroluje okolicę, a reszta została rozstawiona w pobliżu budynków - w taki sposób, że każdy może obserwować co najmniej jednego ze swoich towarzyszy. Najlepiej rozpocząć eliminację od wojaków znajdujących się na skraju „kolejki”, przechodząc od jednego do drugiego. Ewentualnie możesz też skorzystać z pomocy Quiet, która w kilku strzałach jest w stanie wyeliminować niemal całą drużynę.

Nagroda: 140000 GMP.

Side Ops 79: Eliminate the Heavy Infantry 14 - Wyeliminuj ciężką piechotę 14

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 35 misji głównego wątku fabularnego.

Oddział ciężkozbrojnych przeciwników spotkasz na terenie przyczółku numer 5 w północnej Angoli [Mapa: 1] - czeka cię starcie z ośmioma doskonale wyszkolonymi wojakami. Jeden z nich siedzi na więzy widokowej, a siedmiu pozostałych rozgląda się po okolicy w różnych częściach obozu.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Jeśli chcesz porwać żołnierzy, a nie ich zabić, będziesz musiał wywabiać każdego po kolei - w przeciwnym wypadku z pewnością zostaniesz zauważony. Korzystaj z wyrzucanych magazynków oraz pokazuj się wrogom na krótką chwilę, następnie znikając między głazami - w ten sposób rozdzielisz przeciwników i tym łatwiej ich wyeliminujesz.

Nagroda: 140000 GMP.

Side Ops 80: Eliminate the Heavy Infantry 15 - Wyeliminuj ciężką piechotę 15

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu 130 misji Side Ops.

Tę grupę ciężkozbrojnych wojaków spotkasz na terenie posterunku numer 17 we wschodnim Afganistanie [Mapa: 1] - to na południowy zachód od ruin Da Smasei Laman. Przeciwnicy stoją blisko siebie i wzajemnie się ochraniają - jest ich aż ośmiu, dlatego zakradnięcie się za nich może przysporzyć ci niemałych trudności.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Istnieje jednak bardzo prosty sposób na pozbycie się wszystkich wrogów - Quiet. Weź dziewczynę na misję i każ jej strzelać do żołdaków - po chwili będą oni tak zaaferowani walką z dziewczyną, że zupełnie nie będą zwracać na ciebie uwagi. Wykorzystaj to i zakradnij się za strażników, usypiając ich jednego po drugim.

Nagroda: 200000 GMP.

Side Ops 81: Eliminate the Heavy Infantry 16 - Wyeliminuj ciężką piechotę 16

Uwaga! Zadanie staje się dostępne dopiero po zaliczeniu misji fabularnej 41: Proxy War Without End.

Ostatnie zadanie z tej serii rozgrywa się na terenie posterunku numer 1 w północno-zachodniej Angoli [Mapa: 1]. Jest o tyle wyjątkowe, że na terenie tej lokacji spotkasz nie tylko ciężkozbrojnych żołnierzy, ale także zwykłych wojaków. W sumie musisz wyeliminować osiem „skorupiaków” - uważaj jednak, aby nie paść ofiarą ich słabszych sojuszników.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Wszyscy wrogowie znajdują się dość blisko siebie, dlatego jeśli chcesz szybko zaliczyć misję, zbombarduj całą okolicę lub naślij na wrogów zrzut z gazem usypiającym. Jeśli nie lubisz działań o tak dużym rozmachu, standardowo eliminuj przeciwników jednego po drugim - bądź jednak ostrożny, ponieważ większość z nich chodzi dwójkami.

Nagroda: 200000 GMP.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misje poboczne: Side Ops (82-92)

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze