Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 22: Retake the Platform - Odbicie platformy na Mother Base

Opis przejścia The Phantom Pain: walczymy z żołnierzami okupującymi bazę główną Diamond Dogs.

Ta misja jest bardzo nietypowa - kiedy rozpoczniesz misję 21: The War Economy, po pewnym czasie otrzymasz komunikat o ataku na Mother Base. Wycofaj się więc z bieżącego zadania i natychmiast wracaj do bazy. W czasie misji będziesz musiał radzić sobie bez żadnych towarzyszy i walczyć na dobrze sobie znanym terenie - w samym sercu siedziby Diamond Dogs. Ponieważ wyzwanie ma charakter skradankowy, zdecydowanie powinieneś skorzystać z cichych broni oraz strzałek usypiających.

Po wykonaniu tej misji odblokujesz dostęp do wysuniętych baz operacyjnych (Forward Operating Bases - FOB), dzięki którym w łatwy sposób zwiększysz ilość żołnierzy, którzy dla ciebie pracują. Ponadto uzyskasz dostęp do trybu multiplayer oraz założysz zupełnie nową platformę, służącą do obrony bazy przed zakusami wroga.

Od tego momentu raczej nie musisz martwić się o górny limit żołnierzy stacjonujących w Mother Base - rozwój FOBów jest bardzo tani i równie efektywny, co w przypadku bazy głównej.

Cele misji:

  • Pokonaj dowódcę wroga.

Pokonaj dowódcę wroga

W tym zadaniu przyświeca ci tylko jeden cel - eliminacja przywódcy przeciwników. Mężczyzna stoi na samym szczycie zajętej platformy, gdzie przetrzymywani są zakładnicy. Jeśli żołnierze wroga ogłoszą alarm, przetrzymywani przez nich agenci Diamond Dogs zostaną zabici - dlatego powinieneś zachowywać się dyskretnie.

Misję rozpocznij od przesłuchania najbliższego wroga, jaki wpadnie ci w oko - dzięki temu poznasz rozmieszczenie pozostałych przeciwników oraz pozycję samego generała. W tym momencie wystarczy przeczołgać się przez most prowadzący na platformę z dowódcą, a następnie piąć się w górę aż po sam dach.

Istnieje kilka sposobów na dotarcie na szczyt budynku - najbardziej oczywisty prowadzi przez zwykłe schody, ale prawdopodobnie zostaniesz na nich dostrzeżony. Jeśli uśpisz wrogów zanim zdążą ogłosić alarm (ale już cię zauważyli), to zakładnikom nic się nie stanie. Walka nie jest szczególnie trudna, ponieważ agresorzy nie noszą hełmów.

Przy okazji zauważ, że misji nie da się zrestartować ani skorzystać z checkpointów - możesz co najwyżej umrzeć i w ten sposób zacząć wszystko od początku.

Ponieważ istnieją wymienione wyżej obostrzenia, możesz skorzystać z trudniejszej ścieżki i użyć systemu wentylacji. Do platformy przymocowana jest cała masa rur oraz kanałów wentylacyjnych, po których można wspiąć się na górę. Ostatecznie jednak usypianie przeciwników jest znacznie prostsze nić szukanie kolejnych połączeń - tym bardziej, że Big Boss może zostać zauważony przez wojaków stacjonujących na dole.

Kiedy dotrzesz na najwyższe piętro platformy, wyeliminuj dowódcę przeciwników - chwilę potem wrogowie się poddadzą i misja dobiegnie końca.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 23: The White Mamba - Porwanie przywódcy dziecięcych żołnierzy

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze