Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Prolog: Awakening - Ucieczka ze szpitala

Opis przejścia The Phantom Pain: Na początek samouczek oraz poznajemy podstawowe mechanizmy gry.

Pierwsza misja ma charakter wprowadzenia, które ma na celu zapoznać nas z zasadami gry, sterowaniem oraz podstawowymi mechanizmami kierującymi rozgrywką. Stanowi też bezpośredni wstęp do wszystkich późniejszych wydarzeń.

Po rozpoczęciu nowej gry obudzisz się w szpitalu. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza i oglądaj kolejne cutscenki - nie ma tutaj dużej filozofii. Kiedy mężczyzna spyta Cię o imię i datę urodzenia, podaj mu dowolne dane. Po dłuższej chwili i paru następnych animacjach będziesz też mógł zaprojektować swoją postać.

Opcjonalne cele misji:
  • Zalicz misję nie uruchamiając trybu refleksu;
  • Zalicz misję nie otrzymując obrażeń od Man on Fire.

Ucieknij ze szpitala z Ishmaelem

W trakcie kilku kolejnych cutscenek staniesz się świadkiem śmierci doktora oraz ataku dobrze uzbrojonych żołnierzy na szpital, w którym byłeś leczony. Kiedy pacjent z pobliskiego łóżka uratuje Cię przed niechybną śmiercią, w końcu przejmiesz kontrolę nad postacią Big Bossa. Weteran nie odzyskał jednak pełni zdrowia, dlatego porusza się bardzo ślamazarnie - jedyne co możesz zrobić, to czołgać się do przodu.

Na tym etapie prologu wszystko jest bardzo proste - podążaj za swoim towarzyszem idąc w jedynym możliwym kierunku, po drodze oglądając kolejne animacje. Po dłuższej chwili zyskasz nieco większą kontrolę nad postacią - wykonuj polecenia widoczne na ekranie aby przekraść się obok przeciwników.

Gdy dotrzesz do pomieszczenia z łóżkami pacjentów, ukryj się pod jednym z nich i poczekaj, aż żołnierze sobie pójdą. Następnie opuść pokój i skieruj się do korytarza. Kucnij pod oknem aby uniknąć strażników w helikopterze, a następnie pobiegnij w głąb korytarza. Po dotarciu do schodów zejdź kilka stopni w dół, a następnie wróć się do bramy z tłumem pacjentów. Przeciśnij się między nimi i obejrzyj kolejną cutscenkę.

W nowym pomieszczeniu jeszcze raz ukryj się pod łóżkiem i poczekaj aż żołnierze wyjdą z pokoju. Przejdź dalej aby obejrzeć krótki filmik, w którym pojawi się Man on Fire - ognisty demon. Po wszystkim nastaw sobie nogę (zgodnie z poleceniem na ekranie), a następnie podążaj za krokami Twojego towarzysza. Kiedy otrzymasz pistolet, strzel w gaśnicę aby zgasić pożar.

W następnym pokoju ukryj się za kolumną i poczekaj, aż zamaskowany pacjent zastrzeli strażnika (możesz wziąć jego broń - całkiem przydatny pistolet maszynowy). Idź dalej jedyną możliwą ścieżką, aż dotrzesz do wielkiego hallu wypełnionego żołdakami. Wyeliminuj ich po cichu (zeskakując z balustrady po prawej) lub w stylu „na rambo” - kiedy będziesz chciał opuścić lokację, jeszcze raz pojawi się ognisty demon.

Nie próbuj walczyć z przeciwnikiem - jest nieśmiertelny, więc tylko zmarnujesz amunicję. Zamiast tego spróbuj wybiec z budynku przez główne drzwi - po chwili na miejscu znajdzie się transporter opancerzony. Ucieknij ze szpitala korzystając z wyważonej właśnie bramy - pojawi się animacja obrazująca przebieg dalszych wydarzeń.

Ucieczka przed Man on Fire

W tym momencie czeka Cię emocjonująca ucieczka przed ognistym demonem, który dosiadł płonącego jednorożca. Ponieważ przeciwnik jest nieśmiertelny, nie marnuj na niego amunicji - celuj natomiast w konia, ponieważ w ten sposób możesz go spowolnić (dzięki temu otrzymasz mniej obrażeń). Gdy gonitwa dobiegnie końca, misja również się zakończy.

Opcjonalne: Zalicz misję nie uruchamiając trybu refleksu

Tryb refleksu uruchamia się w momencie, w którym Big Boss został zauważony przez co najmniej jednego przeciwnika - czas ulega wówczas spowolnieniu, przez co możesz wycelować we wroga i go wyeliminować. Co chyba oczywiste, aby zrealizować ten cel, musisz pozostać niezauważonym przez cały okres trwania misji. Najłatwiej zrobić to wymijając przeciwników lub eliminując ich od tyłu.

Opcjonalne: Zalicz misję nie otrzymując obrażeń od Man on Fire

Podczas szpitalnego spotkania z ognistym demonem w ogóle z nim nie walcz, tylko od razu wydostań się z budynku. W czasie ucieczki jak najczęściej strzelaj do jego konia, tym samym zwiększając dystans między wami. Przy odrobinie szczęścia nie zostaniesz trafiony ani razu.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 1: Phantom Limbs - Zinfiltruj posterunek i uwolnij Kazuhira

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze