Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 27: Root Cause - Ratunek dla uciekającego więźnia

Opis przejścia The Phantom Pain: udaremniamy nieudolną ucieczkę więźnia i sami go ratujemy.

Szybkość jest kluczowa w tej misji - dlatego warto wziąć ze sobą konia D-Horse i z góry nastawić się błyskawiczny rajd po terenie wroga. Przydatna będzie także broń o dużym zasięgu, a najlepiej snajperka.

Zadanie jest bardzo krótkie i można wykonać je w czasie krótszym niż pięć minut, ale nie da się zaliczyć obu celów opcjonalnych za jednym podejściem (jeden zaprzecza drugiemu). Tradycyjnie misję najlepiej rozpocząć w nocy, tym samym łatwiej unikając rozpoznania.

Przebieg zadania jest dość nietypowy - po wylądowaniu na miejscu [Mapa: 1] będziesz musiał udać się do posterunku numer 7, gdzie przetrzymywany jest poszukiwany więzień [Mapa: 2]. Jeżeli się pospieszysz, zdążyć przechwycić go zanim wejdzie do ciężarówki ustawionej na północy obozu, zaraz przy drodze. Jeśli się spóźniłeś, mężczyzna wejdzie do pojazdu i spróbuje uciec - nie jest jednak zbyt wprawnym kierowcą i szybko rozbije się na drodze [Mapa: 3]. W takim wypadku będziesz musiał dotrzeć do niego przed zaalarmowanymi przeciwnikami, którzy od razu pobiegną w stronę wybuchu.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Uratuj członka zespołu wywiadowczego;

Opcjonalne cele misji:

  • Uratuj członka zespołu wywiadowczego zanim spowoduje wypadek;
  • Razem z agentem wywiadu opuść teren misji poruszając się po lądzie.

Uratuj członka zespołu wywiadowczego

Kiedy misja się rozpocznie, więzień zacznie czołgać się do ciężarówki stojącej na północnym skraju przyczółku numer 7 [Mapa: 1]. Jeśli chcesz go łatwo przechwycić, musisz się bardzo spieszyć. Najłatwiejsza droga prowadzi przez niestrzeżoną drogę na wschodzie, z której można zboczyć na północ, w ten sposób okrążając wszystkich żołnierzy wroga. Bardzo złym pomysłem jest natomiast ominięcie obozu poprzez skarpę na południowym zachodzie - teren został tam zaminowany.

Kiedy dotrzesz do poszukiwanego mężczyzny, szybko okaże się, że jest on zbyt ranny aby przeżyć transport balonem. Musisz więc przywołać helikopter i dostać się do niego z mężczyzną na plecach (lub na końskim zadzie, jeśli wziąłeś ze sobą wierzchowca D-Horse). Uważaj przy tym, aby nie zostać zauważonym - więzień jest w bardzo złej formie i nawet krótka seria z karabinu jest w stanie go wyeliminować.

Jeśli nie zdążyłeś złapać jeńca zanim wsiadł do ciężarówki, zawsze możesz skorzystać ze snajperki aby przebić opony jadącego pojazdu, a następnie dobiec do mężczyzny. W wypadku gdy spóźniłeś się jeszcze bardziej i doszło do wypadku, będziesz musiał dotrzeć do zgliszczy ciężarówki i wydobyć z nich rannego więźnia. Helikopter ratunkowy zostanie przywołany automatycznie - spróbuj dotrzeć do niego unikając wzroku przeciwników, a wszystko będzie dobrze.

Opcjonalnie: Uratuj członka zespołu wywiadowczego zanim spowoduje wypadek

Aby ten cel opcjonalny został spełniony, musisz przechwycić mężczyznę na terenie posterunku 7 [Mapa: 2] lub w czasie jego ucieczki (zanim dotrze do punktu Mapa: 3). Pamiętaj, że możesz przebić opony pojazdu lub wyprzedzić go jadąc w końskim siodle.

Realizacja tego celu przeczy następnemu, który staje się dostępny dopiero po wypadku.

Opcjonalnie: Razem z agentem wywiadu opuść teren misji poruszając się po lądzie

Po rozpoczęciu misji od razu udaj się w kierunku ostrego zakrętu przed posterunkiem numer 3 [Mapa: 3]. Kiedy więzień uciekający z obozu numer 7 [Mapa: 2] dotrze na miejsce i rozbije się, natychmiast do niego pobiegnij.

Weź go na plecy lub wrzuć na koński zad i jak najszybciej udaj się na północ, gdzie wyląduje helikopter. Postaraj się wyminąć żołnierzy nadchodzących z posterunku 3 - jeśli cię zauważą, zaczną strzelać do jeńca, który najpewniej zginie.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 28: Code Talker - Uprowadzenie starego mędrca

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze