Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 2: Diamond Dogs - Dowodzenie bazą, trening Ocelota

Opis przejścia The Phantom Pain: Big Boss dociera do Mother Base i uczy się, jak używać balonów oraz zarządzać bazą.

W trakcie tej misji nauczysz się, jak zarządzać główną bazą - stanowi ona swego rodzaju HUB, z którego będziesz wyruszał na kolejne misje. Przy okazji otrzymasz też kilka przydatnych porad dotyczących ogłuszania przeciwników i odblokujesz balon Fulton - jedno z najprzydatniejszych narzędzi w całej grze.

Cele misji:

  • Naucz się korzystać z balonu Fulton;
  • Zgromadź personel, podwyższ poziom swojej ekipy R&D;
  • Wynajdź karton i zalicz podstawowy trening;

Opcjonalne cele misji:

  • Zalicz trening dotyczący ogłuszania;
  • Zalicz trening dotyczący walki.

Naucz się korzystać z balonu Fulton

Po obejrzeniu animowanego wstępu do misji podejdź do Ocelota i porozmawiaj z nim na temat bazy. Kiedy otrzymasz balon, podejdź do najbliższego żołnierza i ogłusz go w dowolny sposób. Następnie stań nad jego ciałem i skorzystaj z balonu aby przetransportować go do bazy.

Sam Ocelot jest odporny na działanie środków usypiających (np. strzałki z pistoletu ogłuszającego) - jeśli ich na nim użyjesz, będziesz świadkiem humorystycznej sceny.

Zgromadź personel, podwyższ poziom swojej ekipy R&D

Drugim elementem zadania jest poznanie personelu. Uruchom iDroid i przeklikaj się przez kilka kolejnych okien zgodnie z poleceniami Ocelota. Następnie wyłącz urządzenie i podejdź do kolejnego strażnika - jego również ogłusz, a następnie podepnij do balona.

Wróć do Ocelota i powtórz całą procedurę na następnym z gwardzistów. Posiadając tak liczną załogę (jej poziom wzrośnie ze względu na wzrost liczebności), będziesz już mógł przystąpić do pierwszych badań.

Wynajdź karton i zalicz podstawowy trening

Włącz iDroida i przejdź do zakładki wynalazków, aby zapoznać się ze schematem kartonu. Kup go, a następnie wybierz punkt na mapie, w którym powinno pojawić się to kultowe narzędzie szpiegowskie. Jeśli chcesz, możesz się do niego wczołgać - jak za starych, dobrych czasów.

Po zaliczeniu tego etapu zadania możesz sprowadzić helikopter przy pomocy iDroida i przejść do kolejnej misji (lub wybrać którąś z poprzednich - w tym momencie zyskasz dostęp do tej opcji). Alternatywnie możesz też zaliczyć dwa pozostałe cele misji - nie spodziewaj się jednak żadnej nagrody.

Opcjonalnie: Zalicz trening dotyczący ogłuszania

Sprawa jest prosta - podejdź do dowolnego ze stojących naprzeciwko żołnierzy i ogłusz go, wciskając przez dłuższą chwilę klawisz ataku, a następnie tapując go. To wszystko!

Opcjonalnie: Zalicz trening dotyczący walki

Kwestia podobna jak z ogłuszaniem - tym razem nie baw się w podduszanie, tylko od razu tappuj przycisk ataku, tym samym powalając żołnierza.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 3: A Hero's Way - Eliminacja dowódcy Specnazu

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze