Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 39: [Total Stealth] Over the Fence - Ponownie ratujemy inżyniera z baraków

Opis przejścia The Phantom Pain: dostajemy się do bazy Wakh Sind i ratujemy z niej naukowca.

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz zaliczyć misję fabularną 38: Extraordinary. Samo w sobie nie rozwija ono fabuły.

Ta misja stanowi alternatywną wersję zadania fabularnego 5: Over the Fence. Różnica polega na tym, że musisz pozostać niezauważony przez cały czas trwania misji, co jest znaczącym utrudnieniem. Ponadto wyłączono tryb skupienia spowalniający czas w chwili rozpoznania oraz zablokowano dostęp do czapki-kurczaka. Dodatkowa nowinka polega na tym, że przeciwnicy są znacznie lepiej uzbrojeni, a niektórzy z nich dysponują nawet ciężkim pancerzem. Wszystkie pozostałe elementy - łącznie z wszystkimi celami oraz rozmieszczeniem obiektów - pozostają niezmienione.

Najprostszym sposobem zaliczenia misji w niezauważony sposób jest wzięcie ze sobą Quiet - dziewczyna nie podlega tym samym ograniczeniom co Big Boss, więc może wdać się w otwartą walkę z wrogiem. Weź ze sobą snajperkę oraz jakąś broń usypiającą, aby odpowiednio wesprzeć kobietę. Alternatywnie możesz też zbombardować całe baraki Wakh Sind [Mapa: 1] za pomocą helikoptera lub wyrzutni rakiet - starcia z przeciwnikami są dopuszczalne, o ile pozostaniesz w ukryciu.

Jeśli chcesz zaliczyć cel opcjonalny związany z porwaniem inżyniera przez dziurę w suficie, koniecznie weź ze sobą urządzenie Fulton w wersji z balonami - jeśli skorzystasz z ulepszenia Wormhole, nie będziesz mógł zaliczyć tego celu.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Uratuj inżyniera;

Opcjonalne cele misji:

  • Ewakuuj inżyniera, wysyłając go balonem przez dziurę w dachu więzienia;
  • Uratuj więźnia ukrytego w barakach Wakh Sind;
  • Porwij czterokołowy pojazd kursujący między przyczółkami;
  • Ukradnij schemat z baraków Wakh Sind.

Uratuj inżyniera

Na tym etapie gry z pewnością doskonale znasz cały rozkład twierdzy Wakh Sind - wiesz więc, że można do niej łatwo wejść, wspinając się po skarpie na wschodzie. Dzięki temu możesz obejść wszystkie zabudowania i strażników, nie ryzykując przy tym wykrycia.

Będąc na terenie bazy skieruj się do szarego, betonowego budynku [Mapa: 2] i zejdź do jego piwnicy - jeśli nie wykurzyłeś wszystkich wrogów za pośrednictwem Quiet, spodziewaj się tutaj oporu.

Ostatecznie podejdź do czerwonych drzwi i złam ich zamek. Wydobądź inżyniera ze środka i podstaw go pod dziurę w suficie, którą znajdziesz w pokoju obok. Podepnij mężczyznę pod balon Fulton, a następnie sam się ewakuuj.

Opcjonalnie: Uratuj więźnia ukrytego w barakach Wakh Sind

Poza inżynierem w bazie skrywany jest jeszcze jeden więzień - siedzi na wzgórzu łączącym baraki Wakh Sind z zewnętrznym obozem [Mapa: 3]. Aby dotrzeć do jeńca, musisz przejść ponad bramą prowadzącą do baraków, kierując się na północny-zachód. Mężczyzna siedzi przy kamieniu.

Opcjonalnie: Porwij czterokołowy pojazd kursujący między przyczółkami

Możesz ukraść samochód przy pomocy urządzenia Fulton z ulepszeniem Cargo 2 lub Wormhole lub najpierw wykonać główny cel misji, a następnie wsiąść do samochodu i opuścić w nim teren misji. Auto co jakiś czas zbliża się do obozu przed barakami Wakh Sind - ponieważ w środku znajduje się tylko jeden żołnierz, przejęcie pojazdu nie powinno stanowić dla ciebie większego problemu.

Opcjonalnie: Ukradnij schemat z baraków Wakh Sind

O lokalizacji schematów wie każdy żołnierz w obozie - wystarczy któregoś przesłuchać. Dokumenty leżą na stole w jednym z baraków, konkretnie zaś tym, który jest najbardziej wysunięty na północny zachód [Mapa: 4]. W okolicy często przechadzają się żołnierze, dlatego dla większego bezpieczeństwa lepiej wejść tam przez okno.

Schemat znajduje się w tym budynku

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 40: [Extreme] Cloaked in Silence - Ponowne starcie z Quiet

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze