Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Epidemia i kwarantanna

Opis przejścia The Phantom Pain: leczymy żołnierzy Mother Base zarządzając kwarantannę.

Jednym ze zwrotów akcji obecnych w grze jest nagły wybuch zarazy w siedzibie głównej Diamond Dogs, czyli w Mother Base. Zaraza wybucha zwykle po ukończeniu 25 misji fabularnej, ale nie musi to być regułą.

Kiedy wsiądziesz do helikoptera, otrzymasz komunikat informujący o tym, że twoi żołnierze cierpią z powodu nieznanej, zabójczej choroby. Zajrzyj więc do iDroida i przyjrzyj się dotychczas zdiagnozowanym przypadkom. Jedyną cechą, która łączy wszystkich zarażonych, jest znajomość języka Kikongo - w jakiś sposób wprawa w posługiwaniu się tym dialektem jest związana ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą.

Jedyne co możesz w tej sytuacji zrobić, to przejrzeć rejestr wszystkich żołnierzy w Mother Base i przenieść wszystkich, którzy posługują się językiem Kikongo, do strefy z kwarantanną. Niestety nie istnieje żaden filtr, dzięki któremu mógłbyś to zrobić automatycznie lub przynajmniej posortować wojaków - musisz to zrobić ręcznie, przerzucając żołnierzy jednego po drugim. Kiedy przeniesiesz wszystkich i wyłączysz iDroida, otrzymasz potwierdzenie od Ocelota.

Odizolowanie żołnierzy nie likwiduje choroby - zmniejsza jedynie ilość nowych zachorowań. Przygotuj się więc na dużą ilość zgonów, które będziesz musiał nadrobić porywając nowych żołnierzy na polu bitwy. Z oczywistych względów powinieneś unikać przy tym wojaków znających dialekt Kikongo - tylko dołożysz sobie pracy. Na polowanie udaj się więc do Afganistanu: wśród Rosjan bardzo rzadko zdarzają się ludzie mówiący w tym języku.

Kwarantanna wiąże się nie tylko ze zgonami żołnierzy, ale także z niemożliwością zwalniania ich ze służby oraz posyłania na misje [Combat Deployment]. Czeka cię więc dłuższa przerwa i zmniejszenie dochodów w Mother Base. Nie martw się jednak - choroba zniknie samoistnie po około 3 kolejnych misjach fabularnych.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Towarzysze

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze

More On Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Najnowsze artykuły