Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 5: Over the Fence - Ratowanie inżyniera

Opis przejścia The Phantom Pain: dostajemy się do radzieckiej bazy i ewakuujemy z niej naukowca.

Zadanie tylko pozornie jest trudne - w rzeczywistości dostanie się do pilnie strzeżonej bazy to bułka z masłem, o ile wie się, jak to zrobić. Cała tajemnica polega na tym, aby całkowicie zignorować bramę główną [Mapa: 1] i zamiast tego wspiąć się po skarpie na wschód od niej. W ten sposób możesz obejść wszystkie zabezpieczenia i strażników.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie

Cele misji:

  • Uratuj inżyniera;

Opcjonalne cele misji:

  • Ewakuuj inżyniera, wysyłając go balonem przez dziurę w dachu więzienia;
  • Uratuj więźnia ukrytego w barakach Wakh Sind;
  • Porwij czterokołowy pojazd kursujący między przyczółkami;
  • Ukradnij schemat z baraków Wakh Sind.

Uratuj inżyniera

Podejdź do twierdzy od wschodu - jeśli chcesz, możesz zajrzeć do budki strażniczej [Mapa: 2] i w niej znaleźć dane dotyczące miejsca, w którym przetrzymywany jest inżynier. Alternatywnie możesz też przesłuchać dowolnego z miejscowych żołdaków - lokalizacja celu jest powszechnie znana. Wyposażony w te informacje, wejdź na wzgórza na północy i wespnij się aż do bramy twierdzy. Skręć w prawo i przedrzyj się jeszcze wyżej, aż będziesz górować nad całą lokacją.

Użyj lornetki, aby rozejrzeć się po okolicy. Kiedy zaznaczysz już większość wrogów, skieruj się do domków sypialnych po prawej i obejdź je szerokim łukiem. Twój cel znajduje się w piwnicy tymczasowego więzienia - to ten wielki szary budynek [Mapa: 3]. Aby się tam dostać, okrąż baraki i wejdź do środka po schodach prowadzących w dół.

W środku znajdziesz od 2 do 3 strażników - jeśli ich ogłuszysz, to na pewno obudzą się zanim zdążysz wykonać wszystkie cele poboczne. Dlatego lepiej zrobisz używając zatrutych strzałek lub od razu podpinając żołdaków do balonu i wysyłając ich w kosmos przez dziurę w suficie. Przy okazji powinieneś rozejrzeć się po pomieszczeniu - znajduje się w nim cała masa zasobów.

Kiedy poradzisz sobie z zagrożeniem, podejdź do czerwonych drzwi i złam zamek przy użyciu wytrycha. Podnieś związanego inżyniera i ewakuuj go przy pomocy balonu - możesz zrobić to w dowolnym miejscu, ale najwygodniej będzie skorzystać z dziury w suficie (przy okazji zaliczysz cel poboczny). W tym momencie wystarczy opuścić teren akcji i cieszyć się zwycięstwem.

Uratuj więźnia ukrytego w barakach Wakh Sind

Inżynier nie jest jedyną postacią, która ukrywa się w radzieckiej bazie - na wzgórzu między obozem a wjazdem do niego możesz znaleźć jeszcze jedną osobę. Mężczyznę dość trudno zauważyć, bo ukrywa się między kamieniami na szczycie górki [Mapa: 4]. Znaleźć go można mniej więcej w połowie drogi między dwoma czerwonymi masztami. Najwygodniej dotrzeć do niego przechodząc ponad bramą do baraków. Po spotkaniu wystarczy użyć balonu i sprawa załatwiona.

Porwij czterokołowy pojazd

Do realizacji tego celu najlepiej podejść na samym końcu, kiedy zamierzamy się już ewakuować. Jeep jeździ po okolicy z dość dużą częstotliwością, więc napadnięcie na niego nie powinno być dużym problemem. Wystarczy sprowokować kierowców do wyjścia z pojazdu (np. pokazując się na drodze lub strzelając), a następnie wejść do samochodu i odjechać w siną dal. Jeśli uratowaliśmy już inżyniera, to opuszczając strefę akcji zaliczymy zarówno misję główną, jak i cel poboczny.

Ukradnij schemat z baraków Wakh Sind

O lokalizacji schematów wie każdy żołnierz w obozie - wystarczy któregoś przesłuchać. Dokumenty leżą na stole w jednym z baraków, konkretnie zaś tym, który jest najbardziej wysunięty na północny zachód [Mapa: 5]. W okolicy często przechadzają się żołnierze, dlatego dla większego bezpieczeństwa lepiej wejść tam przez okno.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 6: Where do the Bees Sleep - Wyrzutnia Honey Bee

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze