Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 24: Close Contact - Ratunek dla dwóch inżynierów

pis przejścia The Phantom Pain: przedzieramy się przez posterunki wroga aby uratować dwóch naukowców.

Jak na tak daleką fazę gry, misja jest banalnie prosta. W jej trakcie będziesz musiał przekraść się przez dwa dobrze strzeżone, ale znane ci już posterunki, a następnie uprowadzić dwójkę inżynierów. Po rozpoczęciu zadania w wybranym punkcie zrzutu [Mapa: 1] powinieneś dostać się do stacji Munoko ya Nioka [Mapa: 2], a następnie do posterunku numer 20 [Mapa: 3]. Ewentualnie możesz też zahaczyć o posterunek numer 16 [Mapa: 4] i zaliczyć tam cel opcjonalny związany z surowcami.

Kluczową kwestią dla powodzenia tej misji jest zgranie akcji w czasie. Początkowo obie poszukiwane postaci są przetrzymywane w obozie numer 20, ale w pewnej chwili kobieta-inżynier zostaje zapakowana do ciężarówki i przewieziona w kierunku przełęczy Munoko ya Nioka. Znacznie gorszy los czeka mężczyznę-inżyniera, który spróbuje uciec z posterunku, ale po paru chwilach zostanie znaleziony i zabity (co anuluje misję).

Działając w skuteczny, ale dyskretny sposób jesteś w stanie zrealizować wszystkie cele poboczne i główne za jednym podejściem - czasu nie ma zbyt wiele, ale jest to wykonalne. Koniecznie zabierz ze sobą psa D-Dog oraz rozpocznij misję w nocy - w przeciwnym wypadku trudno ci będzie przekraść się między strażnikami i znaleźć poszukiwane obiekty. Weź tez ze sobą balon Fulton z ulepszeniem Cargo 2 oraz pistolet na strzałki usypiające.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Uratuj mężczyznę-inżyniera;
  • Uratuj kobietę-inżyniera;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij sześć nubianów ze strefy przemysłowej Ngumba;
  • Ukradnij dwa pojazdy czterokołowe;
  • Ukradnij cztery kontenery z posterunku na północny wschód od stacji Munoko ya Nioka;
  • Zerwij afrykańską brzoskwinię rosnącą obok stacji Munoko ya Nioka;
  • Porwij zabójczego orła nieopodal stacji Munoko ya Nioka.

Uratuj mężczyznę-inżyniera

Aby uratować naukowca, musisz się najpierw do niego dostać. Po rozpoczęciu misji [Mapa: 1] zakradnij się do przełęczy przy stacji Munoko ya Nioka [Mapa: 2] i dostań się na drugi jej koniec. Najwygodniej zrobić to czołgając się przez cały czas z prawej strony lokacji, a przy samej bramie wyjazdowej zakręcić w lewo i przejść przez niestrzeżoną furtkę. W razie problemów zawsze możesz wyłączyć światła w całej bazie, przy pomocy niebieskiego przełącznika z prawej strony zabudowań.

Kiedy znajdziesz się za przełęczą, od razu biegnij do posterunku numer 20 [Mapa: 3]. Jeśli odpowiednio się pospieszyłeś, oboje inżynierów znajdziesz w zielonym namiocie po prawej stronie obozu, zaraz przy wieży obserwacyjnej. Uważaj jednak, bo w okolicy jest sporo przeciwników.

Jeżeli zdarzyło ci się nieco zmitrężyć, mężczyzna-inżynier spróbuje uciec z obozu, biegnąc na północ. Po chwili zostanie jednak znaleziony przez patrol w ciężarówce i zabity. Oczywiście nie możesz na to pozwolić, dlatego natychmiast interweniuj i porwij naukowca przy pomocy balonu.

Uratuj kobietę-inżyniera

Kobieta przebywa w tym samym namiocie co inżynier, czyli obok wieży obserwacyjnej na terenie posterunku numer 20 [Mapa: 3]. Po upływie określonego czasu musisz się jednak liczyć z tym, że zostanie przeniesiona do ciężarówki i przewieziona w stronę przełęczy Munoko ya Nioka [Mapa: 2].

Jeśli tak się właśnie stało, stań na drodze i zastrzel kierowcę oraz towarzyszącego mu żołnierza. Następnie podejdź do więźnia i uratuj go przy pomocy balonu Fulton.

Opcjonalnie: Porwij sześć nubianów ze strefy przemysłowej Ngumba

Nubiany [Nubians] to kozy zamieszkujące niektóre obszary Afryki - spokojnie, nie będziesz polował na żadnych Nubijczyków.

Kozy możesz znaleźć dookoła obozu numer 20, czyli w tej samej lokacji, w której przetrzymywani są inżynierowie. Uśpij zwierzęta przy pomocy pistoletu na strzałki, a następnie odeślij do bazy.

Opcjonalnie: Ukradnij dwa pojazdy czterokołowe

Ciężarówki można spotkać na obszarze między stacją Munoko ya Nioka oraz posterunkiem numer 20. Zwykle stoją w którymś z tych miejsc lub kursują między nimi. Aby je porwać, musisz posiadać balon Fulton z ulepszeniem Cargo 2.

Opcjonalnie: Ukradnij cztery kontenery z posterunku na północny wschód od stacji Munoko ya Nioka

Wszystkie cztery kontenery można znaleźć na terenie obozu numer 16, na północy lokacji [Mapa: 4]. Aby je przenieść, będziesz potrzebował ulepszenia balonu Fulton - Cargo 2. Uważaj jednak, ponieważ na miejscu stacjonuje kilku strażników, którzy natychmiast zauważą odlatujący ładunek.

Opcjonalnie: Zerwij afrykańską brzoskwinię rosnącą obok stacji Munoko ya Nioka

Niestety nie możesz zerwać dowolnej brzoskwini rosnącej na terenie Afryki - w zadaniu chodzi o jedną konkretną. Znajdziesz ją kilkadziesiąt metrów na południe od stacji Munoko ya Nioka, na stromej skarpie na prawo od bramy wyjazdowej z obozu.

Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem rośliny, zawsze możesz polegać na węchu psa D-Dog.

Opcjonalnie: Porwij zabójczego orła nieopodal stacji Munoko ya Nioka

Przed stacją znajdziesz nawet nie jednego, a kilka orłów - najpewniej będą siedzieć na głazach przed wjazdem do bazy albo latać w powietrzu.

Ustrzel któregoś korzystając z pistoletu na strzałki usypiające, a następnie przenieś do bazy przy użyciu balonu Fulton.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 25: Aim True, Ye Vengeful - Dowódca dziecięcego commando i jego ofiara

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze