Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 6: Where do the Bees Sleep - Wyrzutnia Honey Bee

Opis przejścia The Phantom Pain: zdobywamy tajną broń i walczymy z cyborgami.

Zadanie ma charakter kilkuetapowy - rozpoczniesz je z dala od celu misji [Mapa: 1] i po drodze będziesz musiał przedrzeć się przez cztery posterunki wroga. Ich infiltracja nie jest obowiązkowa, ale na pewno opłacalna - zwłaszcza jeśli chodzi o drugi z nich [Mapa: 2], gdzie przetrzymywany jest więzień posiadający istotne informacje na temat miejsca ukrycia Honey Bee.

Ze względu na charakter celów pobocznych, niemożliwe jest zaliczenie wszystkich za jednym podejściem - zadanie trzeba więc będzie powtórzyć. Ponadto do walki z gunshipem warto dysponować wyrzutnią rakiet lub innym ciężkim sprzętem.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Zabezpiecz wyrzutnię Honey Bee;

Opcjonalne cele misji:

  • Wyeliminuj oddział Skulls;
  • Nie zużyj ani jednego pocisku z Honey Bee;
  • Uratuj więźnia-niemowę;
  • Porwij dwóch snajperów z przyczółku Mountain Relay Base;
  • Zestrzel gunship

Zabezpiecz wyrzutnię Honey Bee

Superbroń została ukryta w twierdzy Da Smasei Laman [Mapa: 3], na północno-wschodnim krańcu mapy. Dotarcie do tego miejsca jest problematyczne nie tylko ze względu na długą drogę, jaką trzeba przebyć, ale także istny labirynt korytarzy i jaskiń, jakie czekają cię u celu. Znalezienie Honey Bee w takiej plątaninie uliczek i zakrętów to nie lada wyzwanie, dlatego warto uratować więźnia z Mountain Relay Base - zna on dokładną lokalizację celu.

Kiedy dotrzesz do Da Smasei Laman, przeczołgaj się obok żołnierzy, trzymając się lewej strony pieczary (po prawej znajdziesz natomiast kasetę oraz schemat). Następnie przejdź przez bramę świątynną i zagłęb się w środek.

Brama świątyni nie jest dobrze chroniona

Dwukrotnie skręć w lewo, w ten sposób dostając się na coraz wyższe kondygnacje. Trafisz na taras, z którego widać całe miasteczko - to znaczy, że idziesz w dobrym kierunku.

Taras to miejsce, którego trudno nie zauważyć

Skręć w lewo i przejdź do wyższej jaskini. Teraz będziesz schodził w dół. Trzymaj się cały czas lewej strony i idź cały czas przed siebie, aż dotrzesz do podmokłej groty. Honey Bee znajduje się w tej naprzeciwko [Mapa: 4].

Grota z małym jeziorkiem prowadzi do Honey Bee

Kiedy podniesiesz broń, wróć do częściowo zalanej groty i skręć w lewo. Po krótkiej animacji czeka cię walka z oddziałem Skulls - możesz zabić czterech cyber-wojowników przy pomocy znalezionej właśnie broni, lub uciec przed nimi biegnąć prosto do wyjścia. Po opuszczeniu lokacji wystarczy dostać się do punktu ewakuacji (zaraz za kolejnym przyczółkiem).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Jeśli wykonywałeś tę misję po raz pierwszy, zostaniesz przeniesiony do bazy Mother Base, gdzie czeka cię spotkanie z żołnierzami i nie tylko. Jeśli w poprzedniej misji fabularnej przygarnąłeś psiaka, to wybiegnie on na twoje spotkanie.

Wyeliminuj oddział Skulls

Jeśli chcesz zmierzyć się ze Skullsami, zrób to jak najszybciej - dookoła szybko zaroi się od zainfekowanych żołnierzy, którzy działają jak zombie. Na szczęście cyborgów jest ledwie czterech, więc wprawny strzelec nie będzie miał z nimi problemu. Honey Beep przeładowuje się co prawda dość powoli, ale zmieniając pozycję i kryjąc się za osłonami będziesz w stanie wyeliminować przeciwników w kilkanaście sekund.

Nie zużyj ani jednego pocisku z Honey Bee

Ten cel w oczywisty sposób przeczy poprzedniemu - do zaliczenia obu potrzeba więc kilku podejść do gry. W ogóle nie rozpoczynaj walki z przeciwnikami, tylko od razu biegnij do wyjścia - przy odrobinie szczęścia uda ci się tam dobiec nie ponosząc dużych ran. Nie marnuj natomiast amunicji ze zwykłej broni - cyborgi tylko się otrzepią i będą napierać dalej.

Uratuj więźnia-niemowę

Więźnia możesz spotkać w drugim przystanku na trasie - Mountain Relay Base. Co prawda pilnuje go aż trzech strażników, ale warto go ewakuować właśnie stąd: w przeciwnym wypadku żołdacy zaciągną go do auta i zawiozą do Da Smasei Laman, gdzie uratowanie go będzie znacznie trudniejsze.

Alternatywnie można też zatrzymać auto (np. strzelając do niego lub pokazując się żołnierzom) i wyeliminować ich, kiedy wyjdą z samochodu. Wówczas wystarczy podejść do więźnia i go uwolnić. Po krótkiej rozmowie należy użyć balonu i go ewakuować - jest całkiem zdolnym specjalistą.

W nagrodę poznasz dokładną lokalizację Honey Bee.

Porwij dwóch snajperów z przyczółku Mountain Relay Base

Baza nie jest szczególnie dobrze wyposażona, a jej załoga nie należy do najliczniejszych - nie powinieneś więc mieć problemu z porwaniem snajperów przy pomocy balonów. Ich identyfikacja może być dość trudna, ale wystarczy przyjrzeć się ich broni, aby nie mieć żadnych wątpliwości. Najwygodniej zrobić to przez lornetkę.

Pierwszy snajper z reguły przechadza się na moście łączącym dwa klify, a drugiego można znaleźć zaraz przy wyjeździe z przyczółku (zaraz pod strażnicą). Mogę się jednak przemieścić (np. jeśli wszcząłeś alarm), dlatego należy być uważnym.

Zestrzel gunship

W każdej dobrej skradance musi pojawić się fragment pełen akcji. Do zestrzelenia śmigłowca wroga będziesz potrzebował ciężkiej artylerii - najlepiej wyrzutni rakiet. Pojazd patroluje drogę [Mapa: 5] prowadzącą do Da Smasei Laman - na pewno go zauważysz. Podchodząc do niego powinieneś się skradaj, a nawet czołgać: piloci dysponują doskonałym wzrokiem i mogą poszatkować cię jak ser szwajcarski.

Zbliż się do pojazdu wroga na tyle, na ile jest to możliwe, a następnie wysadź go w powietrze. Przy odrobinie szczęścia uda ci się zaskoczyć przeciwnika, przez co nie zdąży odpowiedzieć ogniem.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 7: Red Brass - Polowanie na trzech oficerów

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze