Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 11: Cloaked in Silence - Walka z Quiet

Opis przejścia The Phantom Pain: Wpadamy w zasadzkę kobiety-widma, toczymy walkę z bossem i porywamy ją.

Niektóre poradniki do gry zdają się wskazywać, że do rozpoczęcia tej misji niezbędne jest zaliczenie zadania pobocznego Make Contact With Emmerich - nie jest to jednak prawda. W rzeczywistości wystarczy pojechać na północ i przekroczyć bramę ruin Aabe Shifap [Mapa: 1], znajdującą się między posterunkiem Yakho Oboo [Mapa: 2] a elektrownią Serak [Mapa: 3], tym samym wpadając w zasadzkę snajpera.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Od pewnego momentu gry w rozmowach pomiędzy radzieckimi żołnierzami pojawiać się będzie wątek kobiety-strzelca wyborowego - to właśnie z nią przyjdzie ci się zmierzyć. Jeśli nie czujesz się na siłach aby walczyć z Quiet, możesz opuścić teren misji, tym samym przerywając ją. Kiedy ponownie pojawisz się w ruinach, całość trzeba będzie powtórzyć od początku.

Aby rozpocząć misję, wystarczy przekroczyć tę bramę

Quiet to opcjonalny towarzysz broni - warto zachować ją przy życiu, tym samym zyskując cennego sprzymierzeńca.

Uwaga! Aby pchnąć fabułę do przodu, musisz wykonać zadanie poboczne 82. Make Contact with Emmerich (Skontaktuj się z Emmerichem). Samo rozwiązanie sprawy Quiet nie przekłada się na postęp fabularny.

Cele misji:

  • Wyeliminuj Quiet;
  • Zdecyduj, co zrobić z Quiet;

Opcjonalne cele misji:

  • Zneutralizuj Quiet nie zadając jej obrażeń przy pomocy zabójczej broni;
  • Zneutralizuj Quiet nie używając do tego broni palnej.

Wyeliminuj Quiet

Na początku misji snajperka będzie mierzyć do ciebie ze szczytu wielkiego łuku - dokładnie naprzeciwko kryjówki, w której ukrywa się Big Boss. Jeśli chcesz, możesz zakraść się do niej bliżej - zważ jednak, że kobieta jest nadzwyczaj spostrzegawcza, więc bardzo trudno będzie pozostać niezauważonym (optymalna ścieżka znajduje się po lewej stronie równiny).

Przez większość czasu Quiet przebywa na tym łuku

Od razu warto zaznaczyć dziewczynę przy pomocy lornetki - co prawda jej sygnał zniknie z chwilą, w której zmieni pozycje (kursuje między łukiem a wieżą po prawej), ale i tak warto wiedzieć gdzie znajduje się przeciwnik. Alternatywnie można też wziąć ze sobą psa D-Dog, który jest w stanie wyczuć kobietę z dużej odległości.

Z tej odległości można już trafić dziewczynę z broni usypiającej, ale jest to bardzo trudne

W praktyce jednak nie warto się przemieszczać - kobieta jest na tyle szybka, że uśpienie jej strzałkami jest prawie niemożliwe, nie da się jej również zajść od tyłu i ogłuszyć. Jeśli chcemy zlekceważyć cele opcjonalne, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie własnego karabinu snajperskiego - po dwóch trafieniach w głowę dziewczyna padnie nieprzytomna.

Zrzut spadochronowy to najprostszy sposób wykonania misji

Dużo lepiej jest jednak spuścić na jej głowę zrzut z amunicją, tym samym zaliczając także oba cele opcjonalne. Wystarczy uruchomić iDroida i z menu Misji wybrać opcję Helikopter -> Zrzut zapasów, zaznaczając dziewczynę jako miejsce zrzutu. Ponieważ transport paczki nieco trwa, trzeba zatrzymać kobietę w miejscu - najwygodniej zrobić to ustawicznie wychylając się i ukrywając za przeszkodą (zmusi to ją do oddania strzału). Jeden karton zdejmie przeciwniczce połowę niebieskiego wskaźnika przytomności, dlatego operację należy powtórzyć.

Zdecyduj, co zrobić z Quiet

Kiedy pokonasz Quiet, podbiegnij do niej. Poczekaj aż Miller oraz Ocelot wymienią swoje uwagi, po czym podejmij decyzję. Jeśli pociągniesz za spust, dziewczyna zniknie, przez co nie będziesz mógł przyłączyć jej jako towarzysza.

Gdziekolwiek pokonałeś Quiet, i tak zostanie przeniesiona na sam środek lokacji

Dużo lepiej jest odczekać aż Big Boss schowa pistolet. Wówczas należy wezwać helikopter, wrzucić do niego dziewczynę i ewakuować się z miejsca akcji. Zadanie dobiegnie końca, ale dziewczyna nie będzie jeszcze dostępna jako towarzysz - stanie się nim dopiero po wykonaniu misji 14: Lingua Franca. Udaj się wówczas do jej celi na platformie medycznej i obejrzyj animację z Ocelotem.

Opcjonalnie: Zneutralizuj Quiet nie zadając jej obrażeń przy pomocy zabójczej broni

Możesz użyć broni usypiającej lub zrzutu z powietrza - tak, jak opisano to wcześniej.

Opcjonalnie: Zneutralizuj Quiet nie używając do tego broni palnej

Nie masz szans zajść dziewczyny od tyłu (nie tylko cię zauważy, ale jeszcze obrzuci granatami), dlatego skorzystaj z helikoptera i spuść jej na głowę paczkę z amunicją.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 12: Hellbound - Uwolnienie Emmericha, mech, baza główna

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze