Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 23: The White Mamba - Porwanie przywódcy dziecięcych żołnierzy

Opis przejścia The Phantom Pain: polujemy na dzieciaka nazywanego „Białą Mambą” i porywamy go razem z innymi dziećmi.

Jeśli zachowasz się w dyskretny sposób i nie zostaniesz wykryty przez przeciwników, misja będzie bardzo prosta - w przeciwnym wypadku czeka cię prawdziwe piekło. Ponieważ wrogami są dzieci, nie możesz zabić żadnego z nich - musisz ograniczyć się do broni usypiającej lub obezwładniającej.

Co gorsza, dzieciaki są na tyle zwinne, że nie da się ich przytrzymać i przesłuchać - jedynym sposobem uciszenia ich w walce wręcz jest solidny łomot. Pamiętaj jednak, że przeciwnicy pokonani w ten sposób budzą się bardzo szybko, przez co nadal stanowią zagrożenie.

Ponieważ uniknięcie bezpośredniej walki jest tutaj priorytetem, misję powinieneś rozpocząć o godzinie 18:00 i przygotować sporo uzbrojenia usypiającego oraz obezwładniającego. Poza zwykłym pistoletem na strzałki warto wyposażyć się też w granaty z gazem usypiającym oraz snajperkę z odpowiednim rodzajem amunicji.

Jeśli zamierzasz wypełnić cele opcjonalne, niezbędny będzie także balon Fulton ulepszony na tyle, aby przenosić pojazdy. Przyda ci się też pies D-Dog, ale jeżeli wolisz Quiet, to koniecznie wyposaż ją w karabin z amunicją usypiającą.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Porwij Białą Mambę - White Mamba;

Opcjonalne cele misji:

  • Uratuj więźnia przetrzymywanego w wiosce Bwala ya Masa;
  • Porwij Białą Mambę nie pozwalając mu na reakcję;
  • Zabezpiecz diamenty ukryte nieopodal wioski Bwala ya Masa;
  • Porwij 20 dziecięcych żołnierzy.

Porwij Białą Mambę - White Mamba

Kiedy misja się rozpocznie, wylądujesz w samym środku Afrykańskiej dżungli [Mapa: 1]. Jeśli chcesz wypełnić zadania dodatkowe dotyczące diamentów oraz dzieci, powinieneś zajrzeć na teren posterunku numer 06 [Mapa: 2]. W przeciwnym wypadku możesz od razu wyruszyć do wioski Bwala ya Masa na południu [Mapa: 3].

Wymiń wszystkie straże i skieruj się na wybrzeże. Poszukiwany przywódca dziecięcej armii znajduje się na pokładzie rozbitego okrętu, na drugim piętrze [Mapa: 4]. W żadnym wypadku nie podchodź do niego korzystając ze schodów - wówczas zostaniesz zauważony, co poskutkuje krótką animacją, a następnie długą i wyczerpującą walką.

Jeśli popełniłeś ten błąd, będziesz musiał zabawić się z przeciwnikiem w berka, ostatecznie zachodząc go od tyłu i powalając serią ciosów. Uważaj jednak, ponieważ wróg z dużą wprawą posługuje się maczetą.

Oczywiście misję da się też rozwiązać w znacznie prostszy sposób - wespnij się na piętro z Biała Mambą i odwróć jego uwagę przy pomocy rzuconego nieopodal magazynka. Następnie poczekaj aż przeciwnik wstanie ze swojego tronu i podejdzie do rzuconego obiektu, a następnie podejdź do niego i ogłusz go lub uśpij. W tym momencie wystarczy przetransportować nieprzytomne dziecko do helikoptera.

Opcjonalnie: Uratuj więźnia przetrzymywanego w wiosce Bwala ya Masa

Więzień jest przetrzymywany w północnej części wioski Bwala ya Masa, w jedynym otwartym domku [Mapa: 5]. Nie powinieneś mieć większych problemów ze zlokalizowaniem celu oraz jego ewakuacją - patrole nie są tu zbyt częste.

Kiedy dotrzesz na miejsce, szybko okaże się, że więźniem jest kobieta - i to nie byle jaka, bo elitarna. Z pewnością w Mother Base przyda ci się tak wysoko wykwalifikowany żołnierz.

Opcjonalnie: Porwij Białą Mambę nie pozwalając mu na reakcję

Aby wypełnić ten cel, musisz wziąć dzieciaka z zaskoczenia - najlepiej zakradnij się za niego, a następnie oddaj celny strzał z pistoletu na strzałki. Jeśli wcześniej zaalarmowałeś wroga lub została wyświetlona cutscenka, najprawdopodobniej nie uda ci się zaliczyć tej części zadania.

Opcjonalnie: Zabezpiecz diamenty ukryte nieopodal wioski Bwala ya Masa

Diamenty znajdują się w jednym z dwóch zielonych namiotów postawionych na terenie posterunku numer 06 [Mapa: 2]. Zakradnięcie się w to miejsce jest dość trudne, dlatego lepiej uśpić pobliskie dzieci i dopiero wówczas wejść do namiotu.

Opcjonalnie: Porwij 20 dziecięcych żołnierzy

Ten cel jest dość wymagający - musisz porwać wszystkie dzieci stacjonujące na obszarze misji. Kilka pierwszych znajdziesz na terenie posterunku numer 06 [Mapa: 2], ale większość znajduje się w wiosce Bwala ya Masa [Mapa: 3]. Nie możesz pominąć ani jednego.

Ponieważ dzieci nie da się ewakuować przy pomocy balonu, musisz zastosować inną sztuczkę. Przywołaj zrzut z zaopatrzeniem, jako obiekt zrzutu wybierając pojazd (najlepiej ciężarówkę). Następnie przenieś do samochodu uśpione lub powalone dzieciaki i użyj balonu aby porwać je razem z pojazdem. Procedurę tę będziesz musiał powtarzać kilkukrotnie, dlatego upewnij się, że dysponujesz odpowiednią ilością sprzętu.

Dzieciaki mają irytującą tendencję do budzenia się w najmniej odpowiednim momencie, dlatego postaraj się wykonać ten cel tak szybko, jak to tylko możliwe.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 24: Close Contact - Ratunek dla dwóch inżynierów

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze