Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 36: [Total Stealth] Footprints of Phantoms - Alternatywna wersja misji z łazikami

Opis przejścia The Phantom Pain: niepostrzeżenie zakradamy się do bazy wroga i kradniemy z niej cztery łaziki.

To zadanie stanowi alternatywną wersję piętnastej misji fabularnej. Różnica polega na tym, że nie możesz zostać wykryty przez wrogów, tryb spowolnienia czasu (Focus) został wyłączony, a czapka kurczaka jest niedostępna. Pewną różnicę można jeszcze dostrzec w uzbrojeniu wrogów: kilku z nich nosi ciężkie zbroje, których próżno było szukać w oryginale. Poza tym wszystko pozostało „po staremu” - cele główne i opcjonalne są takie same, a rozmieszczenie przeciwników i obiektów w wiosce Ditadi jest dokładnie identyczne.

Wbrew pozorom misja nie jest wcale trudna i... nie wymaga zachowania dużej dyskrecji. Zauważ, że warunkiem jej zaliczenia jest pozostawanie niezauważonym - co nie jest równoznaczne z brakiem alarmów. Możesz się więc zasadzić ze snajperką z dala od umocnień wroga i po kolei eliminować przeciwników - nawet jeśli ogłoszą alarm, misja nie zostanie przerwana. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś zbombardował cały obszar - ważne jest tylko to, aby sam Big Boss nie został wykryty.

Jeśli nie chcesz rozwiązać zadania zrównując wszystko z ziemią, wyposaż się w karabin snajperski, pistolet na strzałki usypiające oraz urządzenie Fulton zdolne do przenoszenia łazików Walker Gears. Koniecznie weź ze sobą psa D-Dog, dzięki któremu łatwiej wykryjesz wrogów. Alternatywnie możesz też wziąć ze sobą Quiet - pamiętaj tylko, aby przenieść ją na pozycję, z której będzie cię mogła wesprzeć. Zrobić to możesz poprzez urządzenie iDroid - wejdź w kategorię Missions, wybierz zakładkę Buddy Support, a następnie opcję Quiet (Attack).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Pozbądź się wszystkich łazików;

Opcjonalne cele misji:

  • Uratuj dwóch więźniów przetrzymywanych w opuszczonej wiosce Ditadi;
  • Ukradnij wszystkie łaziki;
  • Zerwij kwiat digitalis (lutea) w wiosce Ditadi;
  • Ukradnij ciężarówkę z wioski Ditadi.

Pozbądź się wszystkich łazików

W sumie masz do wyeliminowania cztery maszyny kroczące - dwie z nich umieszczono w samym centrum obozu [Mapa: 1], a dwie następne między namiotami na zachodnim zboczu wzgórza [Mapa: 2]. Możesz je zarówno porwać, jak i wysadzić w powietrze - w pierwszym przypadku zaliczysz od razu jeden z celów opcjonalnych. Drugi sposób jest zdecydowanie prostszy, ponieważ nie musisz nawet wchodzić do obozu - wystarczy zaczaić się na jakimś wzgórzu i trafić łaziki rakietą.

Obóz jest dobrze strzeżony - z każdej strony roi się od przeciwników, a największe ich nagromadzenie znajdziesz w samym centrum. Postaraj się eliminować lekkozbrojnych wrogów przy pomocy karabinu snajperskiego, a opancerzonych wywabiać z dala od towarzyszy i tam obezwładniać. Cały czas ukrywaj się w krzakach i czołgaj kiedy tylko możesz - nawet, jeśli okolica wydaje się być bezpieczna. Kiedy teren będzie bezpieczny, podejdź do łazików i zniszcz je lub porwij przy pomocy urządzenia Fulton.

Opcjonalnie: Uratuj dwóch więźniów przetrzymywanych w opuszczonej wiosce Ditadi

Lokalizację więźniów możesz poznać przesłuchując dowolnych strażników stacjonujących w obozie wroga. Pierwszego z jeńców znajdziesz w zrujnowanym domostwie na północy wioski [Mapa: 3], a drugiego w samym jej środku, w jednym z namiotów [Mapa: 4]. Obie lokacje są strzeżone przez kilkuosobowy oddział żołnierzy, dlatego musisz mieć się na baczności.

Jeśli zdecydowałeś się zbombardować cały obóz, postaraj się nie trafić jeńców - wówczas nie uda ci się zaliczyć tego celu opcjonalnego.

Opcjonalnie: Ukradnij wszystkie łaziki

Na tym etapie rozgrywki z pewnością dysponujesz już ulepszeniami urządzenia Fulton, które pozwalają na kradzież maszyn kroczących - są to Cargo 2 lub Wormhole. Weź je ze sobą, a następnie podejdź do wszystkich łazików, kradnąc je z obozu wroga.

Opcjonalnie: Zerwij kwiat digitalis (lutea) w wiosce Ditadi

Kwiat znajduje się na wschodnim zboczu wzgórza, tuż za obozem wroga [Mapa: 5]. Aby tam dotrzeć, musisz wejść na szczyt, a następnie zejść po skarpie w niewielką nieckę, w której rośnie roślina.

Opcjonalnie: Ukradnij ciężarówkę z wioski Ditadi

Ciężarówka znajduje się na zachodnim skraju wioski, zaraz obok niewielkiego domku przerobionego na strażnicę. Na miejscu znajduje się jedynie dwóch przeciwników, ale w krótkim czasie może pojawić się trzech następnych - dwóch zwiadowców nadejdzie z południa, a jeden ciężkozbrojny przyjdzie z północy.

Jeśli chcesz zaliczyć ten cel w szybki i bezproblemowy sposób, powinieneś się jak najbardziej pospieszyć.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 37: [Extreme] Traitors' Caravan - Ekstremalna wersja misji z ciężarówką i oddziałem Skulls

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze