Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami chce, by nowe Metal Gear Solid stworzyło zewnętrzne studio?

Szczegóły nie są znane.

  • Konami chce wydać kolejną część Metal Gear Solid
  • Produkcją miałoby zająć się zewnętrzne studio

Wszystkie główne odsłony cyklu Metal Gear Solid powstawały w studiach Konami. Teraz japoński wydawca chce użyczyć licencji na kolejną część serii zewnętrznemu studiu - twierdzi Jeremy Penter z ACG Gaming.

Znany pod pseudonimem Karak twórca internetowy podkreśla, że jego źródło jest sprawdzone i wiarygodne, a w przeszłości ten sam informator ujawnił podobno opóźnienie Deathloop czy zapowiedź Far Cry Primal.

- Normalnie nie mam czasu dyskutować o bzdurach, dlatego większości nie komentuje. Ale tym razem mieli rację odnośnie spraw związanych z Bloodlines czy Deathloop, więc uznałem, że o tym wspomnę - podkreślił Penter w podcaście HAM Radio (od 1:10:00).

Nie wiadomo jakiemu studiu miałaby zostać powierzona marka Metal Gear Solid. Nieznane są też szczegóły na temat nowej gry. Karak przekazał wyłącznie informację o planach Konami na użyczenie licencji MGS.

Na początku roku Konami potwierdziło, że firma rozwiązała trzy wewnętrzne studia deweloperskie. Jednocześnie podkreślano, że wydawca nie ma zamiaru wycofać się z branży gier wideo.

W przeszłości użyczano już licencji zewnętrznym studiom. Można tu wskazać choćby spin-off Metal Gear Rising od Platinum Games czy też Castlevanię od hiszpańskiego MercurySteam.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze