Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 21: The War Economy - Polowanie na dowódcę i handlarza bronią

Opis przejścia The Phantom Pain: zakradamy się na teren lotniska i porywamy dwóch ważnych oficjeli.

Misja nie jest szczególnie trudna, o ile zachowasz dyskrecję i będziesz się spieszył. Koniecznie rozpocznij ją w nocy - dzięki temu łatwiej ukryjesz się przed wzrokiem przeciwnika. Przygotuj się też na to, że po raz pierwszy spotkasz się z kamerami ochrony, które rozstawiono na kilku słupach i budynkach.

Spokojnie: kamery nie są zbyt groźne, ponieważ dysponują bardzo zawężonym kątem widzenia i obracają się na tyle wolno, że uniknięcie ich nie jest wcale kłopotliwe. Z drugiej strony zniszczenie którejkolwiek z nich oznacza natychmiastową reakcję strażników. Choćby dlatego lepiej schodzić z ich obiektywu.

Czerwona linia wyznacza trasę obchodu handlarza bronią i oficjela CFA

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Jeśli chcesz wykonać misję razem z celami dodatkowymi, będziesz musiał wyposażyć się w wyrzutnię rakiet dowolnego typu oraz ulepszenie Wormhole do urządzenia Fulton, zdobywane w 50 misji pobocznej (najprawdopodobniej jeszcze do niej nie dotarłeś - odblokowuje się dopiero na późniejszym etapie kampanii). Przydatnym kompanem będzie pies D-Dog, dzięki któremu łatwiej znajdziesz cele.

UWAGA! Jeśli przechodzisz tę misję po raz pierwszy, to zostanie ona przerwana zaraz po starcie. Big Boss otrzyma wiadomość informującą o tym, że Mother Base zostało zajęte przez żołnierzy wroga. W tej sytuacji odwołaj bieżące zadanie i wracaj do bazy, aktywują misję fabularną numer 22: Retake the Platform.

Cele misji:

  • Zidentyfikuj handlarza bronią;
  • Zidentyfikuj oficjela CFA;
  • Wyeliminuj oficjela CFA;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij oficjela CFA;
  • Porwij handlarza bronią;
  • Podsłuchaj wszystkie rozmowy między handlarzem bronią a oficjelem CFA;
  • Zdobądź schemat przewożony na pokładzie śmigłowca;
  • Ukradnij kontener z surowcami z wnętrza hangaru na lotnisku Nova Braga.

Zidentyfikuj handlarza bronią

Kiedy misja się rozpocznie, od razu pobiegnij w stronę lotniska Nova Braga. Kiedy będziesz blisko bramy wjazdowej [Mapa: 1], zacznij się skradać, po czym prześlizgnij się obok kamery oraz jedynego strażnika, który tu stoi.

Następnie skręć w lewo i zatocz szeroki łuk kierując się w stronę głównych zabudowań lotniska [Mapa: 2]. Po drodze możesz obezwładnić i przesłuchać pobliskiego żołnierza, dzięki czemu zyskasz nieco informacji na temat pobliskich wrogów oraz spotkania handlarza bronią z oficerem CFA.

W tym momencie czeka cię długie czołganie przez pasy startowe - uważaj na łaziki i staraj się kryć w okolicznych krzakach. Ostatecznie dotrzesz do budynku strefy odlotów [Mapa: 2]. Mniej więcej w tym momencie na miejsce powinien dotrzeć śmigłowiec przewożący handlarza bronią - użyj lornetki aby przyjrzeć się pasażerowi lub wyceluj w niego pistoletem w trybie przybliżenia. Mężczyznę łatwo poznać, ponieważ jest cywilem noszącym garnitur oraz krawat.

Zidentyfikuj oficjela CFA

Kiedy handlarz wejdzie do hali odlotów, po chwili podejdzie do niego żołnierz i rozpocznie rozmowę. To właśnie poszukiwany przez ciebie oficjel CFA. Kiedy dialog dobiegnie końca, obaj mężczyźni opuszczą budynek i udadzą się w kierunku północnych hangarów. Skorzystaj z lornetki aby się im przyjrzeć lub wyceluj w niego pistoletem w trybie przybliżenia.

Wyeliminuj oficjela CFA

Jeśli chcesz, możesz zabić żołnierza, który oprowadza handlarza bronią. Dużo bardziej opłaca się go jednak uprowadzić - wówczas zaliczysz zarówno ten, jak i następny cel.

Opcjonalnie: Porwij oficjela CFA

Postaraj się zajść mężczyznę z boku i uśpić go przy pomocy pistoletu na strzałki. Ponieważ żołnierz idzie z przodu, prowadząc handlarza, najprawdopodobniej będziesz musiał uśpić obu w tej samej chwili. Następnie skorzystaj z balonu aby przenieść cele do bazy.

Opcjonalnie: Porwij handlarza bronią

Podobnie jak w przypadku żołnierza CFA, ogłusz lub uśpij handlarza, po czym skorzystaj z balonu Fulton aby go porwać. Uważaj jednak aby nie wpaść w oko któremuś z pobliskich łazików!

Opcjonalnie: Podsłuchaj wszystkie rozmowy między handlarzem bronią a oficjelem CFA

Aby ten cel został zrealizowany, musisz się spieszyć - rozmowa rozpocznie się w momencie, w którym handlarz bronią spotka się z oficjelem CFA (czyli zaraz po przylocie helikoptera). Dialog możesz podsłuchać stojąc na parterze hali odlotów [Mapa: 2]. Potem śledź obu mężczyzn podczas obchodu lotniska i porwij ich kiedy skończą.

Pamiętaj, że jeśli na którymkolwiek etapie misji zostanie wszczęty alarm, to żołnierz razem z handlarzem najprawdopodobniej przerwą rozmowę i uciekną do hali odlotów - nie będziesz więc w stanie kontynuować tej części zadania.

Opcjonalnie: Zdobądź schemat przewożony na pokładzie śmigłowca

Właśnie dlatego powinieneś wziąć ze sobą wyrzutnię rakiet - śmigłowiec będzie cały czas latał dookoła lotniska, aż do chwili w której handlarz bronią postanowi opuścić obszar. Zaczaj się gdzieś z dala od przeciwników i zestrzel helikopter, dokładnie obserwując miejsce jego upadku.

Kiedy dotrzesz na miejsce katastrofy, zgliszczy najprawdopodobniej już nie będzie - na ich miejscu pojawi się natomiast niepozorna walizeczka ze schematem.

Opcjonalnie: Ukradnij kontener z surowcami z wnętrza hangaru na lotnisku Nova Braga

Aby wypełnić ten cel opcjonalny musisz posiadać specjalny model balonu Fulton, działający na zasadzie podobnej do czarnej dziury [Wormhole Fulton]. Schemat urządzenia tego typu można zdobyć w czasie misji pobocznej [Side Ops] numer 50. Staje się ona dostępna dopiero na późniejszym etapie rozgrywki, dlatego przy pierwszym podejściu na pewno nie uda ci się zaliczyć tej części misji.

Właściwe kontenery z surowcami znajdują się w hangarze na samym południu lotniska [Mapa: 3]. Skorzystaj z urządzenia teleportacyjnego aby je wydobyć, a cel zostanie zrealizowany.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 22: Retake the Platform - Odbicie platformy na Mother Base

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze