Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Games with Gold maj 2018 - pełna oferta

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Vanquish i inne.

Microsoft zaprezentował pełną ofertę Games with Gold na maj 2018. Wśród tytułów, które bez dodatkowych opłat pobiorą abonenci Xbox Live Gold na konsolach Xbox, są Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain i Vanquish.

Przez cały przyszły miesiąc posiadacze Xbox One będą mieli dostęp do zręcznościowego Super Mega Baseball 2. Zgodnie z nazwą, produkcja pozwala graczom wziąć udział w zmaganiach popularnej w USA dyscypliny sportowej.

Twórcy przygotowali szereg fikcyjnych drużyn oraz opcję sformowania własnej ekipy. Członkowie poszczególnych zespołów opisani są wieloma rozmaitymi statystykami, które można udoskonalać w toku rozgrywki.

Z kolei pomiędzy 16 maja a 15 czerwca właściciele Xbox One otrzymają Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - ostatnią odsłonę cyklu stworzoną pod nadzorem Hideo Kojimy. Głównym bohaterem jest Punished Snake, znany też jako Big Boss.

Majowa oferta Games with Gold obejmie między innymi Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Gra oferuje między innymi otwarty świat i możliwość wykonywania misji na kilka sposobów. Istotnym aspektem zabawy jest rozwijanie bazy podopiecznego - gracze rozbudują budynek o dodatkowe elementy i zatrudnią kolejnych pracowników.

Od 1 do 15 maja na X360 trafi zaś Streets of Rage wydane w ramach Sega Vintage Collection. Tytuł, który oryginalnie ukazał się w sierpniu 1991 roku, jest „chodzoną bijatyką”. Wydarzenia przedstawione są z perspektywy kamery umieszczonej z boku planszy.

Rozgrywka polega na eliminowaniu kolejnych przeciwników pojawiających się na ekranie. Do naszej dyspozycji oddano trójkę postaci - boksera Adama Huntera, uzdolnionego mistrza sztuk walki Axela Stone'a i eksperta judo Blaze'a Fieldinga. Każda dysponuje unikalnymi zdolnościami przydatnymi w starciach.

Natomiast od 16 do 31 maja grę o losach wojowników zastąpi Vanquish - strzelanka autorstwa deweloperów z japońskiego studia Platinum Games. Akcję osadzono w dalekiej przyszłości, a gracze kierują poczynaniami żołnierza wyposażonego w zaawansowany kombinezon.

Pancerz umożliwia bohaterowi między innymi niezwykle szybkie ślizganie się na polu bitwy. Sama zabawa jest efektowna i dynamiczna. Do tego humor, nieco absurdalne wydarzenia i stylowe, wybuchowe przerywniki filmowe.

Zobacz na YouTube

Tradycyjnie, dzięki opcji wstecznej kompatybilności, wspomniane produkcje z Xboksa 360 uruchomimy również na Xbox One.

Aby skorzystać z oferty, należy posiadać aktywny abonament Xbox Live Gold. By pobrać grę, wystarczy odszukać ją w sklepie Xbox Games z poziomu konsoli (należy być zalogowanym na konto z wykupioną subskrypcją Gold), a następnie potwierdzić „zakup” i ściągnąć tytuł.

Read this next