Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misje poboczne: Side Ops (151-157)

Zadania dodatkowe związane ze strzelaniem do celu.

Tym razem czeka cię szereg zadań dodatkowych, w których będziesz strzelać do kolejnych, nieruchomych celów. Wszystkie misje w tym cyklu odbywają się na platformach Mother Base.

Jak odblokować poniższe misje?

Niestety, na tym etapie nie ma jednej reguły, w jaki sposób można odblokować konkretne Side Ops. Jest jednak kilka wskazówek. Dwie zasadnicze: wykonuj misje kampanii fabularnej, a także pojawiające się zadania Side Ops. W większości przypadków nie da się jasno określić, co jest konkretnym "zapalnikiem" tych ostatnich - czasem musi być spełnionych kilka warunków równocześnie (np. zaliczenie dwóch konkretnych zadań z wątku głównego, ale pominięcie jakiegoś Side Opsa lub właśnie jego ukończenie).

Wskazówka: Kiedy Snake wchodzi do helikoptera, w jego iDroidzie pojawia się aktualizacja dotycząca Side Opsów - wyświetlają się nowe zadania. Wybierz konkretne zadanie Side Ops z listy, a następnie udaj się w miejsce wskazane na mapie, by rozpocząć zadanie.

Side Ops 151: Target Practice (Command Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Dowodzenia)

Ta misja staje się dostępna dopiero po pełnym rozbudowaniu platformy dowodzenia.

Zdecydowaną większość celów jesteś w stanie zestrzelić stojąc w lokacji startowej - po prostu rozejrzyj się po okolicy i zdejmuj kolejne znaki. Siedem dodatkowych jesteś w stanie zestrzelić z dolnego lądowiska dla helikopterów - spójrz w górę, a zobaczysz je na głównym kominie.

Aby zlikwidować trzy ostatnie cele, musisz zejść po schodach na lewo od lądowiska - ukryto je tuż pod nim.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 152: Target Practice (R&D Platform) - Strzelanie do celu (Platforma R&D)

Misja odbywa się w Mother Base, na platformie R&D. Aby ją rozpocząć, musisz wejść do budynku i wejść po schodach na sam szczyt. Obok lądowiska dla helikopterów (możesz zejść także stąd jeśli użyłeś tego pojazdu) znajdziesz niebieski znacznik. Kiedy nań wejdziesz, misja rozpocznie się. Masz tylko 5 minut na zlikwidowanie 35 celów, więc spiesz się!

Pierwszy cel pojawi się dokładnie naprzeciwko ciebie.

Drugi za tobą.

Sześć następnych możesz zestrzelić z lądowiska dla helikopterów (znajdziesz je na schodach oraz naprzeciwko)

Kolejne dwa także ustrzelisz z lądowiska, ale będziesz musiał stanąć zupełnie na jego lewym skraju i spojrzeć w dół (w stronę środka budynku).

Przejdź na prawą stronę lądowiska i ustrzel jeszcze jeden cel na schodach.

Zejdź z lądowiska i skieruj się w stronę lokacji startowej, a następnie zejdź parę kroków po schodach po lewej. Pod nimi znajdziesz dwa następne cele.

Wróć do lokacji startowej i przeskocz przez barierkę naprzeciwko. Znajdziesz tutaj trzy cele do zlikwidowania (dwa tuż obok i jeden na balkonie po prawej).

Obróć się w kierunku lokacji startowej, ale skręć na schody po lewej. W dole i naprzeciwko dostrzeżesz dwa kolejne cele.

Wróć na główny pokład i skręć w lewo, schodząc po kolejnych schodach o kilka stopni. Kiedy wychylisz się przez barierkę, dostrzeżesz dwa cele.

Przejdź kilka kroków do przodu i obróć się w lewo, patrząc do wnętrza budynku. Dwa następne cele należą do ciebie.

Wróć się na wysepkę na mostku i między jego przęsłami ustrzel kolejny znacznik (jest trudny do zauważenia, ale pokazano go na screenie powyżej).

Wróć na główną platformę i obok lądowiska dla helikopterów wypatrz schody w dół. Zejdź nimi o kilka kondygnacji, aż będziesz mógł ustrzelić trzy cele widoczne naprzeciwko.

Teraz najbardziej podchwytliwa część. Wróć po schodach o dwa piętra wyżej - tak, abyś znalazł się o jeden poziom poniżej najwyższego pokładu. Idź przed siebie, a następnie przeskocz przez barierkę, stając na kanale wentylacyjnym. Idź jego tropem, a zlikwidujesz cztery następne cele.

Zeskocz z kanału w dół, a następnie skręć w prawo, idąc po podeście. Po kilku krokach obróć się w lewo i wbiegnij w korytarz - najpewniej spotkasz w nim jakiegoś żołnierza. Przy ścianie naprzeciwko znajdują się dwa cele.

Zbiegnij na sam dół i zrób sobie rundkę dookoła kompleksu, likwidując ostatnie tarcze.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 153: Target Practice (Support Unit Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Wsparcia)

W przeciwieństwie do poprzedniej misji, tutaj nie będziesz się musiał za bardzo nabiegać - wszystkie cele znajdują się w jednym miejscu - na platformie wsparcia na Mother Base. Wystrzelaj wszystkie, które są widoczne, a następnie wejdź do budynku i zlikwiduj kilka ostatnich, które schowano po prawej stronie.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 154: Target Practice (Base Development Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Rozwoju Bazy)

W tym przypadku również mamy do czynienia z dość prostym pokazem umiejętności strzeleckich - udaj się na platformę Base Development w Mother Base i przystąp do testu. Wszystkie cele można zestrzelić z podestu, na którym misja się rozpoczęła - wystarczy się obracać i sporadycznie przejść kilka kroków w tę czy we w tę. Pięć minut limitu czasowego to w tym przypadku aż nadto.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 155: Target Practice (Intel Team Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Wywiadu)

Po raz kolejny musimy wykazać się kunsztem strzeleckim oraz spostrzegawczością. Celów ponownie jest 35, a pięciominutowy zapas czasu w zupełności wystarcza aby je zlikwidować. Możemy więc spokojnie udać się na platformę wywiadu w Mother Base i rozpocząć trening.

Większość celów znajduje się na tym samym piętrze, na którym rozpoczniesz zadanie. Po ich zestrzeleniu wystarczy cały czas schodzić w dół - ponieważ istnieje tylko jedna możliwa ścieżka, a cele raczej rzucają się w oczy, nie powinieneś mieć z nimi problemu. Ostatnie dwa znajdują się na podeście naprzeciwko lądowiska dla helikopterów - chyba tylko ich rozmieszczenie nie jest oczywiste.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 156: Target Practice (Medical Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Medyczna)

Chyba najprostsze z cyklu zadań wykonywanych w Mother Base. Udaj się na platformę medyczną i stań w obszarze startowym - jak zawsze będziesz miał 5 minut oraz 35 celów do zlikwidowania. Ponieważ wszystkie umieszczono dokładnie dookoła Big Bossa, ich namierzenie i zlikwidowanie jest banalnie proste.

Nagroda: 30000 GMP.

Side Ops 157: Target Practice (Combat Unit Platform) - Strzelanie do celu (Platforma Bojowa)

Ostatnie zadanie testujące naszą spostrzegawczość oraz celność jest równie łatwe, co kilka poprzednich. Po dotarciu na punkt zbiórki na platformie bojowej Mother Base otrzymasz nieskończony zapas amunicji, 5 minut czasu oraz 35 celów do wyeliminowania.

W tym przypadku będziesz prowadzony za rączkę - kolejne znaki są położone bardzo blisko siebie i stanowią prostą ścieżkę do celu. Idź trasą, którą wyznaczają i likwiduj je jeden po drugim. W ten sposób trafisz po nitce do kłębka i ostatecznie zniszczysz wszystkie.

Nagroda: 30000 GMP.

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze