Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 7: Red Brass - Polowanie na trzech oficerów

Opis przejścia The Phantom Pain: znajdujemy trzech radzieckich dowódców i porywamy ich.

To zadanie można zaliczyć na kilkanaście różnych sposobów. Najprostszy z nich wymaga dużej precyzji oraz szybkości. Od razu biegnij w kierunku wioski Da Wialo Kallai [Mapa: 1] i przygotuj rekonesans przy pomocy lornetki. Ważne, żebyś zrobił to jak najprędzej, ponieważ okazja się już nie powtórzy.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Przyczaj się w okolicy budynku, który stoi naprzeciwko głównego gmachu (tego z czerwonym sztandarem). Poczekaj aż wszyscy trzej dowódcy przyjadą na miejsce i przywitają się ze sobą. Po chwili wejdą do magazynu [Mapa: 2]. Możesz ich łatwo rozpoznać, ponieważ wszyscy noszą czerwone berety.

Zakradnij się do budynku, w którym stoją mężczyźni i uśpij ich przy pomocy zatrutych strzałek. Możesz ich też zabić, ale jest to mniej opłacalne - wszyscy są weteranami, którzy przydadzą ci się w Mother Base. Nie uda ci się uniknąć wykrycia, ale to i tak najlepsze wyjście. W tym momencie możesz po kolei wynosić ich na zewnątrz i puszczać balonem, lub zapakować do opuszczonej ciężarówki i odjechać z nimi w siną dal. Misja zakończy się, gdy dotrzesz do granicy planszy.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Jeśli się spóźniłeś i nie zastałeś dowódców w czasie ich rozmowy, to będziesz musiał wyeliminować ich po kolei - jeden pozostanie w wiosce Da Wialo Kallai [Mapa: 1], drugiego znajdziesz w Da Shago Kallai [Mapa: 3], a trzeciego w barakach Wakh Sind [Mapa: 4]. Poniżej opisano, jak to zrobić.

Cele misji:

  • Wyeliminuj dowódcę kompani stacjonującej w wiosce Wialo;
  • Wyeliminuj dowódcę kompani stacjonującej w wiosce Shago;
  • Wyeliminuj dowódcę kompani stacjonującej w barakach Wakh Sind;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij wszystkich dowódców razem z kierowcą (4 osoby);
  • Porwij wszystkich trzech dowódców;
  • Podsłuchaj całą rozmowę między dowódcami;
  • Uratuj dwóch więźniów przetrzymywanych w mieście Ghwandai.

Wyeliminuj dowódcę w wiosce Wialo

Tego żołnierza bardzo łatwo porwać - kręci się w okolicach magazynu w wiosce Wialo [Mapa: 2]. Jeśli masz problem z jego odnalezieniem, zawsze możesz poddusić i przesłuchać dowolnego z jego żołdaków - wówczas mężczyzna zostanie oznaczony na mapie oraz na ekranie.

Dowódca przechadza się po głównej ulicy i obok magazynu

Następnie podepnij oficera do balonu i wypuść w powietrze. Pamiętaj tylko, aby zrobić to w odpowiedniej odległości od żołnierzy - w przeciwnym wypadku wzbudzisz alarm.

Wyeliminuj dowódcę w wiosce Shago

W wiosce Shago znajduje się tylko jeden budynek - jak łatwo się domyśleć, dowódca siedzi właśnie w nim. Jeśli chcesz mieć go zaznaczonego na mapie, wespnij się na którąś z dwóch strażnic niedaleko wioski i przesłuchuj tamtejszych strażników.

Oficera znajdziesz w tym budynku

Niestety jedyne wejście do budynku prowadzi przez drzwi - brakuje tu niestrzeżonych okien oraz innych ułatwień. Poczekaj więc do nocy albo na burzę piaskową i po cichu zakradnij się do środka. Mężczyzna najpewniej będzie spał albo chodził po pokoju - jest więc łatwym celem. Ogłusz go lub uśpij, a następnie dyskretnie wymsknij się przez drzwi.

Oczywiście wcześniej powinieneś oznaczyć wszystkich strażników, dzięki czemu łatwiej unikniesz ich wzroku. W tym momencie wystarczy się oddalić i puścić mężczyznę balonem.

Wyeliminuj dowódcę w barakach Wakh Sind

Tutaj czeka cię najcięższa przeprawa, ale nie bój nic - wszystko jest do zrobienia. Dowódca cały czas przechadza się po centralnym, szarym budynku który góruje nad barakami - nie sposób go nie zauważyć. Aby się tam dostać, trzeba jednak wejść do obozu.

Budynek, w którym stacjonuje dowódca

Najłatwiej zrobić to korzystając ze stromej skarpy na wschód od twierdzy: krótka wspinaczka pozwala na obejście wszystkich żołnierzy. Zataczając szeroki łuk dookoła głównej bramy, jesteś w stanie przejść przez wszystko niezauważony.

Jeśli chcesz, możesz przesłuchać jakiegoś żołdaka - dzięki temu dowódca zostanie oznaczony na mapie. Równie dobrze możesz jednak wejść do bunkra i zajrzeć do piwnicy - najpewniej właśnie tam będzie stacjonował (w tym samym pomieszczeniu, w którym znalazłeś inżyniera z misji Over the Fence). Porwij go korzystając z balonu - możesz skorzystać przy tym z dziury w suficie, co znacznie ułatwi ci sprawę.

Opcjonalnie: Porwij wszystkich dowódców razem z kierowcą (4 osoby)

To zadanie wymaga pewnej pomysłowości. Zaczaj się na dowolnego z dowódców na którejś z dróg prowadzących do wioski Da Wialo Kallai. Każ koniowi stanąć po środku ulicy, a następnie zaczaj się w krzakach. Kiedy wóz z dowódcą i jego ekipą zatrzyma się przed wierzchowcem D-Horse, uśpij wszystkich przy pomocy zatrutych strzałek. W tym momencie podepnij wszystkich do balonu i odeślij do bazy.

Porwanie trzech dowódców nie wystarczy - trzeba też zadbać o kierowcę

To oczywiście nie koniec - musisz jeszcze dotrzeć do Da Wialo Kallai i pojmać dwóch pozostałych przywódców. Mimo braku trzeciego rozmówcy, obaj żołdacy pójdą do magazynu [Mapa: 2] i rozpoczną pogawędkę. Ich także uśpij strzałkami, zapakuj do jeepa, a następnie wyjedź poza teren misji. Cel zostanie zaliczony.

Opcjonalnie: Porwij wszystkich trzech dowódców

Ponieważ celem tej misji i tak pozostaje eliminacja wszystkich trzech oficerów, zaliczenie tego celu wymaga jedynie ich nie-zabicia. Oznacza to, że należy wynieść ich poza teren misji lub puścić balonem do bazy, nie zaś zastrzelić przy pomocy snajperki albo innej broni palnej. Przy okazji warto zauważyć, że dowódcy są bardzo dobrymi żołnierzami, którzy doskonale sprawdzą się jako załoga Mother Base.

Opcjonalnie: Podsłuchaj całą rozmowę między dowódcami

Jeśli udało ci się zdążyć i dotarłeś do wioski Da Wialo Kallai [Mapa: 1] zanim dowódcy z niej odjechali, to będziesz w stanie podsłuchać ich rozmowę. Zaczaj się w okolicy magazynu [Mapa: 2] i poczekaj, aż mężczyźni rozpoczną konwersację. Kiedy ta dobiegnie końca, cel zostanie zaliczony.

Opcjonalnie: Uratuj dwóch więźniów w mieście Da Ghwandai Khar

Jeśli postanowisz wykonać ten cel, z pewnością nie uda ci się złapać wszystkich trzech dowódców w wiosce Da Wialo Kallai i będziesz musiał eliminować ich osobno. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz zacząć od eliminacji dowódców podczas ich zbiórki, uśpić ich, a następnie wsadzić do ciężarówki. Od tej chwili wystarczy podjechać do miasteczka Ghwandai [Mapa: 5], uratować więźniów, a następnie odjechać z zakładnikami poza teren akcji.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Zakładnicy są przetrzymywani w dwóch budynkach [Mapa: 6] - pierwszego znajdziesz w piwnicy głównego gmachu (tego samego, w którym znalazłeś Millera w misji Phantom Limbs). Drugi został schowany w domku naprzeciwko, na wzgórzu. Jeśli masz problem z ich znalezieniem, zawsze możesz przesłuchać strażników - chętnie udzielą ci właściwej informacji.

Więźnia ukryto w tej niepozornej chatce

Uratuj obu więźniów przy pomocy balonu, a cel zostanie zaliczony.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 8: Occupation Forces - Inwazja czołgów i ucieczka więźniów z Sakhra Ee

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze