Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 29: Metallic Archaea - Walka z oddziałem Skulls i kukłami zombie

Opis przejścia The Phantom Pain: bronimy się przed zasadzką Skulls na lotnisku i chronimy Code Talkera.

W tej misji czeka cię wyłącznie walka - głównym celem jest pokonanie wszystkich żołnierzy Skulls, którzy zaatakują cię na terenie lotniska Nova Braga [Mapa: 1]. Chociaż na placu boju znajduje się także stary mędrzec uratowany w poprzednim zadaniu, to przeciwnicy nie zwrócą na niego najmniejszej uwagi - nie musisz go więc bronić.

Ponieważ misja ma wybitnie bojowy charakter, zdecydowanie powinieneś dobrać do niej „agresywnych” towarzyszy oraz sprzęt. Nieocenioną pomocą jest tutaj Quiet, bez której zaliczenie tego zadania jest ekstremalnie trudne - zdecydowanie stanowi ona najlepszy wybór. Poza tym przyda ci się jakaś dobra wyrzutnia rakiet oraz karabin snajperski, dzięki którym łatwiej poradzisz sobie z zagrożeniami.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Pokonaj oddział Skulls;
  • Uratuj starego mędrca [Code Talker];

Opcjonalne cele misji:

  • Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę;
  • Porwij oddział Skulls.

Pokonaj oddział Skulls

Nie licz na żadną taryfę ulgową - już na samym początku misji czeka cię ciężka przeprawa. Ponieważ zadanie rozpoczniesz będąc otoczonym, natychmiast skorzystaj z wyrzutni rakiet, tym samym otwierając sobie drogę na zewnątrz okrążenia. W sumie musisz poradzić sobie z czterema żołnierzami Skulls oraz kilkunastoma bezmyślnymi zombie. Tymi drugimi nie musisz się przejmować, ale nieumarli komandosi mogą napsuć ci krwi.

Misję najlepiej zacząć od wielkiego BUM

Przeciwnicy dysponują kilkoma irytującymi umiejętnościami - przede wszystkim potrafią teleportować się na krótkie odległości, przez co łatwo unikają pocisków i zachodzą bohatera od tyłu. Są niezwykle groźni w walce wręcz, dlatego powinieneś nieustannie pozostawać w ruchu. Ponadto w chwili dużego zagrożenia mogą przywoływać specjalne zbroje, znacznie zwiększające ich odporność na wszystkie obrażenia. Ponieważ dysponują ograniczoną ilością amunicji, po pewnym czasie będą tylko biegać za Big Bossem z maczetami, od czasu do czasu rzucając w niego wielkimi głazami. W tym momencie nie jest już tak trudno.

Quiet jest w tym zadaniu absolutnie niezastąpiona

Najprostszy sposób wykonania tej misji polega na nieustannym bieganiu po lotnisku - jeśli wziąłeś ze sobą Quiet, to dziewczyna sama poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnikami. Co jakiś czas możesz strzelić do wrogów z wyrzutni rakiet, ale większość roboty zrzuć na ramiona dziewczyny. Jeśli uda ci się ukryć przed wrogami (np. klucząc między budynkami), możesz wspomóc ją przy pomocy własnego karabinu snajperskiego.

Uratuj starego mędrca [Code Talker]

Kiedy poradzisz sobie ze wszystkimi żołnierzami Skulls (zabijając ich lub ogłuszając), podejdź do starca i zanieś go do helikoptera ratunkowego. W tym momencie misja dobiegnie końca.

Opcjonalnie: Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę

Poza czterema żołnierzami Skulls na lotnisku znajduje się tez kilkanaście bezmyślnych zombie, które będą próbowały złapać Big Bossa. Nie stanowią one większego zagrożenia i poruszają się bardzo niemrawo, dlatego unikanie ich ciosów nie jest szczególnie trudne. Najlepiej w ogóle nie zwracaj na nie uwagi i czekaj aż Quiet załatwi sprawę do końca.

Opcjonalnie: Porwij oddział Skulls

Ten cel staje się możliwy do zrealizowania dopiero kiedy po raz pierwszy zaliczysz tę misję. Wówczas odblokujesz nowy strój dla Big Bossa - Parasite Suit. Wynajdź go w swojej bazie tak jak wszystkie inne części ekwipunku, a następnie podejdź do zadania jeszcze raz, nosząc to ubranie. Dzięki temu zyskasz możliwość porywania żołnierzy Skulls.

Następnie: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Misja 30: Skull Face - Poszukiwania człowieka-czaszki

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze