Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie misje, mapy i sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Horizon Zero Dawn. Znajdziesz tu opis przejścia misji głównych i pobocznych, dodatkowych zadań i aktywności, a także wiele porad ogólnych dotyczących rozgrywki.

W grze Horizon Zero Dawn wcielamy się w Aloy, młodą dziewczynę, która wskutek wielu lat morderczych treningów staje się znakomitą wojowniczką i dołącza do plemienia Nora. Niestety, sytuacja w obozie coraz bardziej się komplikuje, więc szybko wyruszamy w świat zdominowany przez niebezpieczne maszyny.

Niesamowity świat, ogromne niebezpieczeństwa i obserwowanie narodzin nowej cywilizacji to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przewidzieli dla nas twórcy gry Horizon Zero Dawn. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym pomożemy ci w najtrudniejszych momentach gry.

Życzymy miłej zabawy!


Jeśli szukasz poradnika do dodatku, znajdziesz go klikając w następujący odnośnik - Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - Poradnik, Solucja.


Wprowadzenie do gry

W tym miejscu znajdziesz podstawy dotyczące rozgrywki, a więc szybkiej podróży, umiejętności, wykonywania i ulepszania różnych przedmiotów, a także wiele innych.


Opis przejścia

Główny wątek w Horizon Zero Dawn pozwala poznać wspaniałą historię Aloy, wojowniczki i poszukiwaczki z plemienia Nora. Poniżej znajdziesz opis wszystkich misji wraz z pomocnymi wskazówkami, dzięki którym rozgrywka powinna być znacznie prostsza.


Misje poboczne

Oprócz głównego wątku w Horizon Zero Dawn istnieją również misje poboczne. Zazwyczaj otrzymujemy je od różnych postaci spotykanych na szlakach lub w osadach. Poniżej możecie zapoznać się z opisem każdej z nich.


Zadania

Kolejnym rodzajem misji pobocznych są zadania. Zazwyczaj są to znacznie krótsze i prostsze historie w porównaniu do opisywanych w poprzednim akapicie. Tutaj znajdziesz opisy wszystkich zadań.

Aktualizacja wkrótce.


Aktywności, sekrety i mapy

Twórcy nie dają nam chwili wytchnienia i oprócz głównych oraz pobocznych misji proponują nam szereg aktywności dodatkowych. Wśród nich znajdziesz przejęcia obozów, wspinaczkę na żyrafy, zawody łowieckie i wiele innych. W tym miejscu opiszemy także znajdźki oraz mapy ułatwiające ich odnalezienie.

Mapa ze znajdźkami

Kotły

Obozy bandytów

Aktualizacja wkrótce.


Porady na start

- Świat gry nie jest przyjazny ludziom. Już na samym początku szybko się o tym przekonasz, dlatego podczas walki wykorzystuj swój spryt i chowanie się w wysokich trawach. Pozostawanie niezauważonym, zwłaszcza na początku zabawy, to klucz do sukcesu. Wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia i rozwojem postaci będziesz mógł pokusić się o bardziej otwarte walki, choć nie ze wszystkimi maszynami.

- Kluczem do sukcesu w walce z najniebezpieczniejszymi kreaturami jest ostrzeliwanie ich słabych punktów oraz wykonywanie ataków, na które są najbardziej podatne. Warto więc zadbać o urozmaicenie w posiadanym orężu i rodzajach strzał do łuku. Gdy natykasz się na nowy rodzaj przeciwnika, badaj go fokusem, aby czasowo podświetlić jego słabe punkty, a także zagląda do encyklopedii maszyn, aby zyskać dodatkową, pomocną wiedzę.

- Ulepszaj bronie wykorzystując znajdywane przedmioty specjalne. O ile warto inwestować w nowy oręż u kupców, to jeszcze bardziej opłacalne jest jego ulepszanie. Pamiętaj, że warto mieszać różne rodzaje ulepszeń do jednej broni, o ile posiada więcej gniazd do poprawy statystyk.

- Inwestuj w powiększanie toreb na ekwipunek, kołczanów na strzały i wszystkiego innego, z czego korzystasz najwięcej. Sprzedawaj niepotrzebne i zdublowane przedmioty, których wiesz, że nie wykorzystasz w żaden sposób. Miejsce w ekwipunku początkowo nie zachwyca pojemnością, dlatego tym bardziej ważne jest mądre nim zarządzanie.

- Zbieraj wszystkie możliwe łupy. Nawet, gdy nad pokonaną maszyną znajduje się tylko biała ikona, oznaczająca brak specjalnego przedmiotu w łupie, warto tam podejść chociażby dla tych kilku okruchów metalu. Podążając tą taktyką szybko uzbierasz potrzebne przedmioty i walutę na najlepsze bronie, dzięki którym walka z trudnymi przeciwnikami będzie znacznie łatwiejsza.

- Wykonuj zadania poboczne i inne aktywności, dzięki czemu stosunkowo szybko rozwiniesz swoją postać. Trzymanie się kurczowo głównego wątku fabularnego szybko pokaże ci, że bez odpowiedniego przygotowania ciężko będzie ci poznać całą historię. Najwięcej punktów doświadczenia otrzymasz w misjach pobocznych i badając kotły oraz kończąc tereny łowieckie, a także odbijając obozy bandytów.

- W pewnym momencie, w jednej z misji głównego wątku fabularnego, zdobędziesz bardzo ciekawy przedmiot, dzięki któremu możesz zdominować pewne maszyny, o ile zajdziesz je z tyłu i pozostaniesz niezauważony. Takie maszyny walczą u twojego boku przez określony czas, a niektóre z nich można dosiadać, czyniąc podróżowanie szybszym i bezpieczniejszym. Badaj kolejne Kotły, aby móc dominować kolejne gatunki.

- Podczas walki, gdy jeszcze się ukrywasz, ale spodziewasz się sporej akcji, używaj pułapek wszelkiego typu, a przede wszystkim potykacza. Wystrzeliwana nim linka jest niezauważalna dla żadnego z nieprzyjaciół i nie przyciąga uwagi. Nawet największe maszyny, jeśli wejdą w taką pułapkę, czasowo są nieprzytomne, co możemy wykorzystać do podbiegnięcia i kilkukrotnego uderzenia włócznią. Często w ten sposób pozbędziemy się pancerza maszyny, który chroni ich najsłabsze punkty.

- Wielu handlarzy w całym świecie gry ma do sprzedania pancerze z różnych plemion i o różnej charakterystyce. Zanim dokonasz zakupu, dokładnie zbadaj właściwości ubioru i zdecyduj czy dane cechy będą ci faktycznie potrzebne i będą zgadzać się z twoim ogólnym stylem rozgrywki.

- Mądrze wydawaj punkty umiejętności, również odnosząc się do stylu rozgrywki. Przeczytaj opisy umiejętności każdego z trzech drzewek i uważaj, aby nie wydać punktów na coś, co będzie używane przez ciebie rzadko lub w ogóle. Nie ma możliwości cofnięcia wydanych punktów. Istnieje oczywiście możliwość wczytania poprzedniego zapisu stanu gry, choć spowoduje to utratę innych postępów.

O autorze
Komentarze