Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Chwila spokoju

Odwiedzamy tajemniczą grupę Banuk i odkrywamy zagadkę oswojonych maszyn.

Zadanie to rozpoczniesz od rozmowy z Vilgundem, który znajduje się w zachodniej części Południka, miasta, które odwiedzisz w ramach misji głównego wątku, Miasto Słońca. W rozmowie z mężczyzną poruszony zostanie temat Banuk, którzy prawdopodobnie zajęli się wynajętymi przez mężczyznę najemnikami.

W rozmowie poruszamy temat tajemniczych Banuków i w końcu pytamy czego oczekuje od nas Vilgund. Otrzymujemy informację o miejscu, gdzie mamy się udać. Jest to mroźny i nieprzyjazny kierunek północno-wschodni, toteż warto użyć pakietu szybkiej podróży, jeśli chcemy od razu zająć się misją i o ile byliśmy już w tamtej okolicy wcześniej.


Odszukanie oseramskich badaczy

Po zbliżeniu się do obozu Banuków możesz spodziewać się otwartej walki pomiędzy maszynami a obozowiczami. Spróbuj nie mieszać się w konflikt i trzymając się lewej strony, ukryj się za jakimiś krzakami lub w zaroślach. Gdy sytuacja się nieco uspokoi, podążaj powoli w stronę obozu, przed którym znajduje się dużo czujek. Nie walcz z nimi, gdyż są łagodnie usposobione.

Siluk jest obozowym szamanem. Łatwo go znaleźć, znajduje się pomiędzy dwoma oswojonymi maszynami.

Po wejściu na teren obozu pomów między innymi z Silukiem, obecnym tam szamanem. Porozmawiaj także z Aluki, kobietą znajdującą się przy dużym namiocie w centrum obozu. Jest jeszcze Tikuk, szaman przebywa w samym centrum obozowiska. Po dialogu z trzema postaciami uruchom swój fokus.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Urządzenie pokaże ci niezidentyfikowany sygnał, jeśli spojrzysz do góry i lekko w prawo. Udaj się więc schodami na wyższy poziom obozu, skąd będziesz musiał kontynuować wspinaczkę po ścianie. Przeskakuj więc po kolejnych skałach i przejdź po linie, aby kontynuować wspinaczkę. W końcu wejdziesz na szczyt góry, gdzie zauważysz dwa jastrząbłyski. Nie zaczepiaj maszyn, tylko zapisz stan gry przy ognisku i zmierzaj dalej.

W końcu zauważysz dwóch mężczyzn, którzy wcześniej byli wysłani przez Vilgunda. Po krótkiej rozmowie idź dalej, aby stawić czoła Oseramom. Porozmawiaj z mężczyznami, aby później zbadać swoim fokusem tajemniczy artefakt. Wróć do obozu korzystając z konaru na skraju skały, aby uratować plemię, atakowane już przez maszyny.

Po krótkiej walce pomów z Tikukiem, który będzie dość rozczarowany zaistniałą sytuacją. Teraz możesz wrócić do Vilgunda i opowiedzieć mu poznaną historię oraz odebrać nagrodę.

O autorze
Komentarze