Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - W obcych krajach

Pomagamy Carja i odnajdujemy Lakhira.

Misję rozpoczniesz w Wieży Dnia, czyli obozowisku łowców w środkowo-północnej części mapy, gdzie obszar zimowy graniczy bezpośrednio z pustynnym. Porozmawiaj z Balahnem, który powinien znajdować się przy balustradzie w górnej części obozu.

Dopytaj mężczyznę o kwestie Królestwa Słońca Carja i Olina, ale w końcu dowiedz się większej ilości szczegółów na temat przysługi, jaką Balahn do ciebie ma. Twoim zadaniem jest odnalezienie zaginionego patrolu Carja. Nie może tego zrobić sam, gdyż ostatni raz patrol był widziany na granicy ziem Nora.

Carja nie są tam mile widziani, gdyż rany po starych konfliktach nie zdążyły się jeszcze zabliźnić. Udajemy się zatem do opuszczonej wioski na południowy wschód, gdzie musimy zbadać ślady. Zanim jednak to nastąpi, likwidujemy niewielkie stado czujek, pomagając tym samym osadnikom. W wiosce badamy ślady wykorzystując fokus. W ten sposób natrafiamy na zwłoki strażnika Carja, znajdują się nieopodal ogniska z zapisem stanu gry.


Odnalezienie Lakhira na wyspie

Po obejrzeniu zwłok podświetl ścieżkę śladów i ruszaj za nimi. Natkniesz się na kolejnego trupa, którego również możesz zbadać. Przepraw się przez rzekę i kontynuuj podróż. Zauważysz w pewnym momencie hełm w kałuży krwi. Zbadaj przedmiot, po czym podświetl kolejną ścieżkę.

Widok może i mało przyjemny, ale daje nam możliwość zbadania kolejnej ścieżki.

Nad jeziorem zwróć uwagę na ślady krwi, tuż nad wodą. Teraz musimy odnaleźć niejakiego Lakhira na wyspie obok. Znajdujące się nieopodal kłapaki postaraj się zlikwidować za pomocą łuku ze skały po prawej stronie. To w miarę bezpieczne miejsce dla tego typu walki. Miej jednak na uwadze fakt, że kłapaki, niczym prawdziwe aligatory, lubią też wyjść na ląd.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Po udanej walce przedostań się w dowolny sposób na wyspę, gdzie uzupełnij wszystkie możliwe zapasy. Jest tam wiele przydatnych przedmiotów. W trybie fokusa zauważysz także kolejną ścieżkę. Podążając nią w końcu usłyszysz Lakhira mówiącego wierszem. Pozbądź się wszelkiego zagrożenia, po czym porozmawiaj z mężczyzną. Jeśli wcześniej pozbyłeś się kłapaków, misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze