Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Nagroda za zdrajcę

Pomagamy Uthidowi i odpieramy kilka ataków najemników.

Misję poboczną odkrywasz podczas zadania głównego Sekrety głębin ziemi, gdzie po dotarciu do Cytadeli zaczepi cię kobieta o imieniu Vanasha. Po krótkiej rozmowie i kontynuacji wątku głównego będziesz mógł podejść do niej jeszcze raz lub kobieta sama cię zaczepi. Wówczas będzie możliwa kontynuacja zadania.

Udajemy się do tajemniczego miejsca o nazwie Trzy Martwe Drzewa. Po dotarciu na miejsce uruchom fokusa, aby zauważyć ścieżkę. Idź po śladach wzdłuż rzeki i przekrocz ją, po czym podążaj w górę. Kontynuuj wspinaczką po skałach, przeskakując na drugą stronę obok wodospadu.

Systematycznie zmierzaj do góry, aż dojdziesz na sam szczyt, gdzie zauważysz porzucone obozowisko. Zbadaj je fokusem i wykonaj interakcję na resztkach jedzenia, po czym podążaj za kolejnymi śladami i zbadaj zniszczonego żuwacza. Po chwili pojawią się jastrząbłyski. Po zabiciu maszyn pozbieraj łupy, a następnie podświetl ścieżkę i podążaj nią.


Walka z najemnikami

Po chwili uruchomi się przerywnik filmowy, w którym poszukiwany Uthid strzeli do ciebie z łuku. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną podejdź do niego, pozbieraj okoliczne przedmioty i jeszcze raz z nim porozmawiaj. Po zakończonym dialogu pojawi się grupa łowców nagród, którzy chcą rozprawić się z Uthidem.

Przebywając za skałą jesteś w miarę bezpieczny.

Szybko wycofaj się za najbliższą skałę i rozpocznij eksterminację przeciwników. Używaj do tego swoich najlepszych strzał lub procy, jeśli nie szkoda ci amunicji. Istnieje szansa, że wrogowie będą chcieli do ciebie podejść, więc pułapki zastawione potykaczem również mogą się przydać, choć nie jest to obligatoryjne.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Po zlikwidowaniu kilkunastu nieprzyjaciół udaj się za Uthidem i uzupełnij zapasy. Po kolejnej scence przerywnikowej pojawią się kolejni wrogowie. Wielu z nich postawi na bezpośrednie zwarcia, dlatego pomiędzy kolejnymi posyłanymi strzałami walcz również przy pomocy włóczni lub rozstawiaj pułapki potykaczem.

Po kolejnej potyczce wespniecie się na kolejne wzniesienie, gdzie czeka cię jeszcze jedna potyczka. Tym razem wśród przeciwników pojawi się także dwóch z ciężką bronią, zajmij się nimi w pierwszej kolejności. Możesz się także odważyć na rajd w ich kierunku i rozstawienie przy ich nogach pułapek potykaczem. Po udanej walce pomów z Bahavasem i idź za Uthidem. Nieoczekiwanie pojawi się Vanasha. Po rozmowie misja zakończy się i odblokuje kolejna, Gambit Królowej.

O autorze
Komentarze