Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Starożytna zbrojownia: najlepszy pancerz

Gdzie znaleźć ogniwa i jak pozyskać starożytną zbroję z ultrasplotu.

Tę misję poboczną odblokujesz wraz z ukończeniem zadania Kurhan z głównego wątku fabularnego. Dzięki jej ukończeniu uzyskasz najlepszy pancerz w Horizon Zero Dawn. Gwarantuje on wysoką odporność na obrażenia oraz częściową i szybko regenerującą się niewidzialność przed maszynami.

Udaj się we wskazane miejsce. Są to znane ci tereny, gdyż w tamtej okolicy zaczynałeś swoją przygodę w Horizon Zero Dawn.

Aby ruszyć zadanie do przodu, musisz wejść do wąwozu, jednak uważaj, aby nie runąć w przepaść. Rozglądaj się za półkami skalnymi, po których możesz zejść na dół, skąd dalszą drogę musisz przepłynąć. W końcu dotrzesz do starego bunkra, starożytnych ruin. Po wejściu do podświetlonego na fioletowo pomieszczenia skręć lekko w prawo. Znajdziesz tam pięć holograficznych zamków.


Jak zdobyć starożytną zbroję z ultrasplotu

Przyjrzyj się im, a następnie na jednym z dwóch brakujących wykonaj interakcję, jeśli wcześniej pozyskałeś ogniwo w misji Podarunek z przeszłości, gdzie sterując małą Aloy mogłeś przeczesać podziemny bunkier. Jeśli jednak tego nie zrobiłeś, wróć do tej lokacji i za pomocą fokusa odnajdź ogniwo. Znajduje się po drugiej stronie stalaktytów i stalagmitów, które możesz rozbić za pomocą włóczni.

Aloy jako dorosła osoba może wrócić do tajemniczego miejsca, gdzie pozyska jedno z ogniw.

Jedno ogniwo jednak nam nie wystarczy, dlatego drugi najłatwiej znajdziesz w bunkrze Wszechmatki w jednej z początkowych lokacji, na południowym wschodzie. Po wejściu przez główne drzwi i dotarciu do pierwszej komnaty na bazie okręgu, skręć w prawo, a następnie od razu w lewo, gdzie możesz wejść do starego szybu wentylacyjnego. Zaprowadzi cię on do niewielkiego pomieszczenia, gdzie odnajdziesz kolejne ogniwo.

Drugie z ogniw odnajdziesz w bunkrze Wszechmatka.

Z takim zestawem możesz już naprawić drugi holozamek. Ich prawidłowe ustawienie, patrząc od lewej strony, to góra, prawo, dół, lewo, góra. Po wejściu do środka okaże się, że zbroja trzymana jest przez specyficzne blokady. Zapoznaj się z treścią dziennika leżącego na podłodze po prawej stronie od zbroi, a następnie obejrzyj kolejne holozamki w drugiej części pomieszczenia. Okaże się, że potrzebujesz jeszcze trzech ogniw, aby móc odblokować zbroję.

Kolejne ogniwo najłatwiej jest zdobyć podczas misji Ustronie stwórcy, w której na szczycie starego wieżowca odnajdziesz je leżące na widoku. Jeśli przeszedłeś już wspomniane zadanie, będziesz musiał wrócić do tej lokacji na północnym zachodzie (ruiny o tej samej nazwie, co misja), co może wiązać się z kilkuminutową wspinaczką. Zbroja, którą pozyskamy dzięki temu jest jednak tego warta.

Na sam szczyt wieżowca dostaniesz się po żółtych elementach wystających z metalowej konstrukcji budynku.

Następne ogniwo najłatwiej jest zdobyć podczas misji Kurhan lub już po jej zakończeniu. Wówczas trzeba jednak po raz drugi wchodzić do ruin, a wcześniej nie są one dostępne. Po rozwiązaniu zagadki z holozamkami wejdź do pomieszczenia z poniższego obrazka.

Ogniwo leży obok skrzynki z różnymi przedmiotami.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Ostatnie ogniwo zdobywamy podczas misji głównej Góra, która upadła. Po wejściu do bunkra i zejściu niżej szybem windy, znajdziesz się w wielkiej jaskini. Zjedź na dół po linie i zamiast zmierzać przed siebie, obróć się i wskocz na zawieszony fragment skały. Wespnij się, skąd na szczycie zauważysz wejście do niewielkiej części kompleksu. W komnacie na końcu po prawej stronie znajdziesz ostatnie ogniwo.

Po zdobyciu ostatniego ogniwa możesz już wrócić do starożytnych ruin.

Posiadając pozostałe ogniwa możesz już wrócić do ruin. Gdy naprawisz pozostałe holozamki, prawidłowe ich ustawienie to kolejno, od lewej: prawo, lewo, góra, prawo i lewo. W ten sposób odblokowałeś starożytną zbroję. Podejdź do niej i wykonaj interakcję, aby pozyskać przedmiot i jednocześnie ukończyć to poboczne zadanie. Zbroja znajduje się w ekwipunku, w skrzynce ze skarbami. Po jej otwarciu powinna znaleźć się w zakładce z ubiorami.

O autorze
Komentarze