Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Za starą znajomość

Odszukujemy Kenderta i pomagamy mu wrócić do żony.

Misja ma swój początek w obozie łowców, niedaleko na zachód od terenów łowieckich Dolinożlebu. Znajdując się w obozie musisz porozmawiać z Gerą. Powie ci o Kendercie, jej mężu, który zaginął w drodze do domu. Udajemy się zatem do mostu niedaleko Skrzącej Kotliny, gdzie po raz ostatni był widziany mężczyzna.

Są to środkowo-północne rejony, gdzie być może jeszcze nie miałeś okazji przebywać. Przygotuj się zatem na wiele grup niebezpiecznych maszyn, zwłaszcza latających. Po dotarciu na miejsce zauważysz przy moście mężczyznę, ale nie ma on związku z obecnym zadaniem, tylko z inną misją.

Włącz za to fokusa, w którym zauważysz ślady wózka. Podświetl ścieżkę dla wygody i podążaj za śladami. W pewnym momencie będziesz musiał zboczyć ze ścieżki, gdzie najprawdopodobniej będzie znajdować się behemot, bardzo niebezpieczna maszyna, której nie musisz jednak neutralizować.

Gdy dotrzesz do charakterystycznego kaktusa, ślad się urwie. Ponownie wejdź w tryb fokusa i zbadaj nim znajdującą się tuż obok skrzynię. W środku jest rozsypany towar, a także ślady krwi. Włącz zatem raz jeszcze fokus, aby móc podświetlić ścieżkę z krwi. Podążaj za nią, aż dotrzesz do kufra podróżnego.

O ile stado bysiorów zauważysz wcześniej, na razie nie podchodź do walki z nimi. Zrobisz to później.

Obejrzyj przedmiot, a następnie w trybie fokusa podążaj za upuszczanymi przedmiotami. Po drodze natkniesz się także na stado bysiorów. Postaraj się zignorować maszyny i iść dalej po ścieżce. W końcu zauważysz baryłkę po alkoholu. Zbadaj przedmiot, który najprawdopodobniej sturlał się z góry. Ruszamy zatem w kierunku południowo-wschodnim, gdzie przy niewielkim obozowisku odnajdujemy Kenderta.


Walka z bysiorami i odzyskanie butelek

Rozmawiamy z mężczyzną, który - jak się okazuje - został zatrzymany przez burzę piaskową. Kendert poprosi cię o odzyskanie pięciu butelek, które znajdują się dokładnie w środku stada bysiorów. Znajdując się na górze jesteśmy jednak bezpieczni. Rozpocznij ostrzał maszyn, koncentrując się na ich słabych punktach i używając na przykład celnych strzał łuku wyborowego.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Zadają one bardzo skuteczne obrażenia, ponadto powalony bysior prawdopodobnie spłoszy inne roboty ze stada, co możemy wykorzystać do szybkiego zbiegnięcia na dół. Jeśli jednak chcesz pozbyć się wszystkich maszyn, co jest nawet wskazane, kontynuuj ostrzał z góry, a w razie potrzeby podbiegaj nieco wyżej, choć szanse na to, że maszyny cię dopadną, są bardzo małe.

Po walce dobrze jest zapisać stan gry przy okolicznym ognisku. Teraz zbierz pięć butelek i wróć do Kenderta. Pozostaje już tylko raz jeszcze spotkać się z Gerą, której opowiesz o całej sytuacji, kończąc tym samym aktualnie trwającą misję.

O autorze
Komentarze