Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Powód do zmartwień - Pożegnanie

Zakończenie historii Nila, który pomagał nam w zdobywaniu obozów bandytów.

Misja ta jest dosyć specyficzna, gdyż jest związana z tajemniczą postacią Nila. To wojownik należący do grupy pionierów, którego po raz pierwszy spotykamy podczas misji głównego wątku Poszukująca u bram. Mężczyzna poinformuje cię o obozach bandytów.

Jest to rodzaj aktywności pobocznej, w której oczyszczamy wskazane obozowiska bandytów. Po przejęciu takiego miejsca zyskujemy nowy punkt szybkiej podróży, sporo punktów doświadczenia, a także cenne nagrody. Polecamy także przeczesywać zdobyte obozowiska w poszukiwaniu różnych skrzyń.

Każdy z sześciu obozów bandytów określony jest poziomem trudności. Im większy, tym osada jest większych rozmiarów, a bandyci w środku lepiej wyposażeni. Wielu z nich posiada również ciężką broń, którą oczywiście możemy podnieść i wykorzystać po zgładzeniu takiego nieprzyjaciela. Poniżej znajdziesz mapę z lokacjami obozów bandytów.

Obozy bandytów w Horizon Zero Dawn.

Możesz także otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wspominamy o tym nie bez powodu, gdyż przejęcie wszystkich sześciu obozów bandytów jest wymagane do odblokowania opisywanej misji pobocznej, czyli Powód do zmartwień - Pożegnanie. Po wykonaniu tego typu aktywności gdzieś w świecie gry spotkasz Nila. Porozmawiaj z nim, aby aktywować misję.

Mężczyzna będzie chciał spotkać się z tobą na wysokiej górze w południowo-zachodniej części mapy. Nie możesz tam dotrzeć normalnie, dlatego potrzebna będzie wspinaczka po skale. Dość łatwo zauważysz na niej wystające żółte elementy. Miałeś z nimi do czynienia już w wielu misjach, więc ta wspinaczka na pewno nie będzie należała do najtrudniejszych.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Na górze znajdziesz Nila, który w rozmowie z tobą rzuci ci wyzwanie na pojedynek. Jeśli odrzucisz jego propozycję, po prostu go rozczarujesz, ale misja dobiegnie końca. My jednak polecamy potyczkę z Nilem, dzięki czemu będziesz mógł zdobyć większą liczbę punktów doświadczenia, a także przeszukać jego zwłoki po walce, zyskując tym samym jeszcze więcej przydatnych przedmiotów.

Zadecyduj zgodnie z własnym sumieniem, gdyż jakiejkolwiek opcji nie wybierzesz, to i tak dotrzesz do jej ukończenia. Walcząc z Nilem pamiętaj, żeby nie dopuszczać go zbyt blisko do siebie. Używać będzie również oślepiających bomb, więc cały czas staraj się kontrolować jego pozycję. Uważaj także, aby w ferworze walki lub uników nie spaść z góry, gdyż spowoduje to natychmiastową śmierć. Po udanej potyczce możesz jeszcze porozmawiać z Nilem, który po chwili skona, a misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze