Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Dziwna Grata

Pomagamy kobiecie zdobywając mięso i paciorki.

Te dodatkowe zadanie odblokowałeś podczas trzeciej misji głównego wątku, Na czubku włóczni. Udaj się zatem do starej wyrzutek, która często potrzebuje pomocy innych, aby była w stanie przeżyć w niebezpiecznej dziczy. Istnieje jednak problem - kobieta odzywa się tylko wówczas, gdy się modli. Powinieneś sobie jednak poradzić. Udaj się do znacznika, który wskazuje na specyficzne obozowisko przy dużym, przyozdobionym drzewie.

Spróbuj pomówić z Gratą, która - zgodnie z zapowiedziami - modli się na głos. Gdy usłyszy Aloy, nakieruje naszą postać na dwie rzeczy, których potrzebuje. Pierwsza z nich to mięso, które wbrew dialogowi nie musi pochodzić z królików. Może być to równie dobrze dzik. Tych zwierząt sporo pałęta się po okolicy, więc po prostu porozglądaj się, upoluj kilka osobników i pozyskaj z nich pokarm. Jeśli jednak masz problem ze zlokalizowaniem zwierzyny, spójrz na mapę gry i udaj się w podświetlony obszar.

Warto wspomnieć, że bez względu na to, jaki rodzaj mięsa zdobędziesz, na pewno się nie zmarnuje. Różne rodzaje przedmiotów tego typu będą ci się na pewno przydawać w ulepszaniu wszelkiego ekwipunku, głównie do zwiększania pojemności toreb, dzięki którym możesz dźwigać więcej leczniczych roślin, strzał do łuków czy innych rzeczy.


Zdobycie paciorków

Drugim przedmiotem, który musisz zdobyć Dziwnej Gracie, są tajemnicze paciorki, które kobieta zostawiła na wschodnim wzniesieniu. Przedmiot jest potrzebny do modlitwy, dlatego ruszamy we wskazane miejsce, po drodze likwidując maszyny w postaci czujek. Trzymaj się lewej strony po zlikwidowaniu trzech maszyn i podążaj w stronę wzniesienia. Tam przeskocz na drugą stronę przepaści.

Może wygląda to strasznie, ale po prostu zacznij biec po widocznych belkach i przeskocz na drugą stronę. Szanse, że spadniesz, są praktycznie zerowe.

Wdrapuj się po żółtych elementach przyczepionych do skały, a także półkach skalnych lekko zafarbowanych na biało. Kontynuuj w spinaczkę po kolejnych tego typu elementach, aż dotrzesz na szczyt skały, skąd wskoczysz na żółtą linę i dostaniesz się tym samym na drugą stroną urwiska. Tam, w skrzyni nieopodal rozciągniętych skór, odnajdziesz paciorki modlitewne Graty.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Teraz możesz wrócić do kobiety i oddać jej potrzebne przedmioty. Aby szybko dostać się na dół, wejdź na wystający ze skały konar drzewa i wykorzystaj znajdującą się tam żółtą linę do zjechania na niższy poziom.

Natrafisz tam od razu na stado maszyn. Pozostaje twoim wyborem co zrobisz w tej sytuacji. Możesz jednak skorzystać z sytuacji i nieco zapolować, dzięki czemu zdobędziesz drogocenne części. Przydadzą się one, jeśli wcześniej nie wykonałeś jeszcze zadania głównego Na czubku włóczni. Bieguny posiadają bowiem wymagane do jego ukończenia płomienie.

Wróć do kobiety, która wciąż będzie rozmawiać z Wszechmatką. Aloy wciąż nie będzie dane zasmakowania dialogu z kobietą, która jednak poprzez modlitwę wesprze - na swój sposób - naszą bohaterkę przed Próbą, która nadchodzi wielkimi krokami.

O autorze
Komentarze