Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - W ślady swojej matki

Pomagamy Thokowi oraz jego córce, Aranie, ratując dziewczynę i zdobywając włócznię.

Zadanie te rozpoczniesz nieopodal ogniska nad rzeką, gdzie znajduje się ranny mężczyzna wołający o pomoc. Na imię ma Thok, a jeśli zdecydujesz się na rozmowę z nim, dowiesz się, że tak naprawdę chodzi o jego córkę, która zdecydowała się pójść za złomiarzem przy Kolebce Matki. Mężczyzna chciałby zrobić to sam, ale nie jest w stanie.

W linii dialogowej możesz przy okazji dopytać o miejsce, córkę Thoka, a także kilka innych spraw. Okaże się, że mężczyzna został ranny podczas potyczki ze złomiarzem, a jego córka poszła w ślady ojca. Ruszamy więc na pomoc Aranie w kierunku południowym. Po przebiegnięciu po kołkach wbitych w koryto rzeki, musisz zabić wszystkie znajdujące się tam czujki.

Porozmawiaj we wskazanym miejscu z rannym mężczyzną, aby zapoczątkować zadanie poboczne.

Po zlikwidowaniu czterech maszyn przeszukaj szczątki, aby otrzymać kilka cennych przedmiotów. Teraz podejdź do dziewczyny, aby z nią porozmawiać. Okaże się, że dziewczyna nie chce wracać bez pozbycia się problemu złomiarza, z którego to chce odzyskać włócznię wykonaną przez jej nieżyjącą matkę. Zgadzamy się pomóc Aranie, opcjonalnie dopytując ją o kwestie przedmiotu, ojca i czujek.

Teraz włącz tryb fokusa, dzięki któremu zauważysz fioletowe ślady oraz co jakiś czas sylwetkę człowieka. Patrząc na ślady w trybie fokusa możesz nacisnąć przycisk R1, aby ścieżka była widoczna także poza trybem fokusa. W tym trybie bowiem poruszasz się bardzo wolno i szkoda czasu, aby ciągle śledzić w nim ślady.

Podążanie za śladami nie wymaga ciągłego włączania trybu fokusa, po prostu oznacz zauważoną ścieżkę za pomocą przycisku R1.

Walka ze złomiarzem i odzyskanie włóczni

W pewnym momencie trop Arany się urwie, ale możesz ponownie wejść w tryb fokusa. Wówczas zauważysz ślady złomiarza. Podświetl trop i ruszaj po śladach, a gdy przekroczysz rzekę, raz jeszcze skorzystaj z fokusa i podświetl ostatnią ścieżkę z tropami. Po drodze odkryjesz nowe ognisko, możesz tu zapisać stan gry przed walką.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Podejdź lekko w górę, po zaśnieżonym stoku, a nieco dalej zauważysz złomiarza stojącego w przełęczy. Kiedy zbliżysz się na tyle mocno, że twój cel misji zaktualizuje się, maszyna schowa się nieco dalej, więc siłą rzeczy będziesz musiał podejść jeszcze bliżej. Zwróć uwagę na prawą stronę skał. Znajdują się tam drabinki, po których wespniesz się na tyle wysoko, że zauważysz stamtąd złomiarza w towarzystwie czujek. Zbadaj jego słabe punkty za pomocą fokusa i rozpocznij ostrzał.

Wejdź po drabince na szczyt skały. To względnie bezpieczne miejsce. W razie trudności skorzystaj z widocznej po lewej stronie rozciągniętej liny.

Co ciekawe, czujki mogą pojawić się na górze, więc nie myśl, że jesteś tu zupełnie bezpieczny. Sam złomiarz może ostrzeliwać cię z dystansu i również potrafi wejść do twojej pozornej kryjówki. Jeśli tak się stanie, nie marnuj na niego strzał, tylko stosuj uniki oraz ciosy włócznią. Po kilku uderzeniach maszyna padnie. Koniecznie ją przeszukaj i jeśli zagrożenie nie zostało jeszcze do końca zneutralizowane, zabij wszystkie czujki w okolicy.

Podczas walki, o ile zdecydowałeś się na wariant ataku z góry, w krytycznych chwilach możesz także przebiegać po żółtej linie na drugą stronę przełęczy. Uratuje cię to przed atakami ze strony niebezpiecznych maszyn. Po odzyskaniu włóczni wróć do Thoka. Po drodze na pewno natkniesz się na stada biegunów. Warto je zneutralizować, aby zyskać części składowe do ognistych strzał. Po rozmowie z Thokiem nie zdobędziesz tylko punkty doświadczenia, ale zyskasz również ulepszoną włócznię.

O autorze
Komentarze