Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Obóz bandytów: Diable pragnienie

Likwidujemy pierwszy obóz bandytów i poznajemy Nila.

O Obozach bandytów dowiesz się z rozmowy z Nilem, na którego natkniesz się przy niewielkim obozowisku podczas drugiej części głównego zadania Poszukująca u bram. Po krótkim, choć nieco enigmatycznym wprowadzeniu, udaj się we wskazane miejsce.

Będzie to ciekawe doznanie, gdyż najprawdopodobniej to właśnie tu natkniesz się na ruiny dawnych miast. Przed mostem prowadzącym do obozu bandytów spotkasz Nila. Porozmawiaj z nim, aby odkryć szczegóły dotyczące tego zadania. Dowiesz się nieco o historii mężczyzny, który zaproponuje ci wspólne pozbycie się problemu.

Co ciekawe, możesz nie zgodzić się na wspólne działanie, wówczas wybierz opcję dialogową "nie razem". Na tę chwilę polecamy jednak skusić się na propozycję Nila, który wspomni ci jeszcze o kwestiach alarmów i jeńców przetrzymywanych w prowizorycznych klatkach. Wejdź w tryb fokusa, aby poznać położenie przeciwników.


Przejmowanie obozu bandytów

Na początku wejdź na most i zadbaj o najbliższego strażnika, którego zauważysz po prawej stronie. Zabij go strzałą z łuku, po czym w trybie fokusa oznacz wszystkich nieprzyjaciół. Pierwszemu wrogowi pozwól podejść nieco bliżej, gdyż zaraz za nim znajduje się kolejny bandyta. Jeśli zauważy twoje działanie, na pewno wezwie posiłki i podniesiony zostanie także alarm.

Jeśli w ciemnościach masz problem z dostrzeżeniem przeciwników, skorzystaj z fokusa.

Zwróć też uwagę na wieżę znajdującą się przed tobą. Na jej szczycie zauważysz kolejnego bandytę, który będzie ostrzeliwał cię płonącymi strzałami. Okrąż obóz z lewej strony, gdzie możesz ukryć się w zaroślach. Stamtąd możesz zniszczyć alarm, jeśli nie został jeszcze użyty przez bandytów.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Przejęcie wrogiego obozu nastąpi, gdy wszyscy przeciwnicy znajdujący się w nim zostaną zgładzeni. Przemierzaj kolejne zakamarki, a także wchodź do ruin budynku, gdyż mogą znajdować się tam bardzo niebezpieczni łucznicy. Jeśli udawało ci się zachować ciszę, uwolnij jeńców, którzy pomogą ci w walce.

W górnej części budynku znajdziesz dwie skrzynie oznaczone białym i niebieskim kolorem. Znajdziesz w nich bardzo cenne przedmioty, zwłaszcza w tych niebieskich. Jeśli jednak nie masz na nie miejsca, a chciałbyś je zabrać, możesz sprzedać nieużywane rzeczy u najbliższego handlarza. Gdy uznasz, że odkryłeś już wszystkie tajemnice obozu bandytów, wróć do Nila znajdującego się pod obozem i porozmawiaj z nim. W ten sposób ukończysz pierwszą misję Obozu bandytów.

O autorze
Komentarze