Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Kocioł: Ksi

Przejmujemy Kocioł kontrolowany przez kultystów Zaćmienia.

Na tym etapie gry masz już prawdopodobnie za sobą pierwsze misję typu Kocioł. W Sigmie i Ro zdobyłeś możliwość dominacji nad grupą zwierząt, którą przy okazji misji Kocioł Ksi rozwiniemy o kolejne pozycje.

Tym razem będą to behemot, jastrząbłysk, nadymacze oraz nękacz. Kocioł znajduje się w południowo-zachodnim krańcu mapy i dotarcie do jego okolic wiąże się również z oczyszczeniem jednego z niewielkich obozów bandytów. Po uporaniu się z zagrożeniem przeszukujemy zwłoki kultystów, aby z jednych z nich pozyskać klucz do wykopalisk.

Wdrapujemy się zatem na górę po drewnianych kładkach i otwieramy znajdujące się tam drzwi. Wchodzimy na teren wykopalisk i schodzimy na dół, gdzie pozbywamy się dwóch pierwszych kultystów. Nieco dalej natkniesz się na kolejnych nieprzyjaciół, którzy nie powinni być zbyt dużym wyzwaniem. Możesz pozbyć się ich po cichu, strzelając do nich z łuku.

Trzymają się lewej strony będziesz schodził coraz niżej i eliminował kolejnych kultystów Zaćmienia. Możesz też strzelać do zielonych zbiorników z płoimeniem, czyli łatwopalną substancją. Jeśli przeciwnik znajdzie się w polu rażeniam prawdopodobnie zginie od razu wskutek wybuchu.

Strzelanie do beczek z płomieniem przy pomocy ognistych strzał to najlepsza metoda eliminacji niczego nie spodziewającego się wroga.

Po oczyszczeniu terenu i zejściu na dół wejdziesz do wielkiej komnaty pełnej dzikiej roślinności i wielu kultystów. Stopniowo pozbywaj się wszystkich nieprzyjaciół dowolnymi metodami, po czym zjedź na linie na niższy poziom i kontynuuj przebijanie się przez pozostałych wrogów.

Dotrzesz do kolejnego przejścia, na którego końcu musisz trzymać się lewej strony. Po zejściu kładką trafisz na trójkątny korytarz, gdzie wskoczysz do wody i po lewej stronie znajdziesz linę przyczepioną na półce skalnej po lewej stronie. Na górze odnajdziesz kolejne wąskie przejście, które zaprowadzi cię już bezpośrednio do rdzenia kotła.

Dojście do rdzenia było tym razem dużo szybsze, ale prawdziwe wyzwanie jest jeszcze przed tobą.

Obok rdzenia znajduje się pięciu kultystów, z czego jeden z nich jest wyposażony w działko uśmiercacza. To właśnie nim powinieneś się zająć w pierwszej kolejności. Możesz także podnieść broń i użyć jej na pozostałych wrogach. Po udanej walce pozbieraj łupy i wszystkie możliwe przedmioty, a następnie zdominuj rdzeń.

To jednak nie koniec atrakcji. W ciągu dwóch minut, które wskazuje licznik w górnej części ekranu, musisz bronić kotła przed nadciągającymi kultystami, a także maszynami różnego rodzaju. Ponownie skup się najpierw na ludziach posiadających ciężką broń, którą z powodzeniem wykorzystasz w walce z maszynami.

Pozostawaj w ciągłym ruchu i strzelaj do zielonych beczek z płomieniem. Wybuchy powstałe w ten sposób są naprawdę skuteczne. Po udanej walce warto jest odzyskać łupy, także ze zwłok kultystów. Teraz musimy znaleźć wyjście. Aby to zrobić, musimy cofnąć się do korytarzy, którymi weszliśmy do środka.

Po drodze spotykamy kolejnych kultystów, a także minę uruchamiającą znikającego nękacza. Dotrzesz także do ogromnego pomieszczenia z wielką maszyną po środku i rozświetloną kulą. Obierz jednak ścieżkę po lewej stronie, gdzie zauważysz trójkątne wrota.

Wykonaj na nich dominację, aby wydostać się do komnaty z roślinnością, gdzie ponownie musisz przebić się przez kilku przeciwników, a także omijać czerwone miny wyzwalające nękacze. Możesz je jednak aktywować i walczyć z maszynami, jeśli czujesz się na siłach.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Kocioł: Zeta


Teraz wdrap się po kolumnie na drugiej stronie komnaty, gdzie połyskuje elektryczne wyładowanie. Nie przejmuj się nim, nie zostaniesz porażony. Wskocz na ścianę po rozświetlonych elementach, a następnie kontynuuj wspinaczkę po kładkach, likwidując kolejnych kultystów i czujki W końcu dotrzesz do wyjścia.

Teren wykopalisk został jednak opanowany przez kultystów i maszyny. Rozprawiaj się z nimi, a w razie potrzeby wycofuj się lekko do jaskini. Możesz także pokusić się o pozyskanie ciężkiej broni od jednego z przeciwników i kontynuować za jej pomocą dzieło zniszczenia. Po wyczyszczeniu terenu możesz już opuścić to miejsce lub skorzystać z szybkiej podróży.

O autorze
Komentarze