Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Zemsta Nora

Rozbijamy obozy kultystów i mścimy się za ich atak.

W poprzednim zadaniu, Ślad dowódczyni, wraz z Soną i jej oddziałem uporaliśmy się z niewielką grupą napastników i przejętych przez nich maszyn. Po drodze pojawił się także Varl. Udaj się we wskazane miejsce do Czerwonych Ech, aby z nimi porozmawiać i zaplanować kolejny atak na pozostałych kultystów.

Zadanie rozpoczniesz od odpoczynku przy ognisku, co jednocześnie pozwoli na zapis stanu gry. Chwilę porozmawiasz z Varlem i Soną, a następnie udaj się do pierwszego z trzech obozów. Musisz oczyścić go całkowicie ze znajdujących się tam bandytów oraz skażonych maszyn. Bardzo dużym ułatwieniem mogą być zarośla, pomiędzy którymi możesz się przemieszczać, pozostając niezauważonym.


Oczyszczenie trzech obozów

Co ciekawe, w momencie rozpoczęcia ataków na obozy, będą pomagać ci wojownicy z plemienia, czyniąc walkę znacznie prostszą i przyjemniejszą. W drugim obozie warto rozpocząć od cichej eliminacji przeciwników w zasięgu wzroku, a także rozstawieniu pułapek przy pomocy potykacza. Twoim celem jest wyłączenie alarmu znajdującego się na środku obozowiska.

Strzelaj również ognistymi strzałami do zielonych pojemników, aby wywołać śmiertelne wybuchy. Zastawiaj pułapki.

Gdy rozpęta się piekło, spodziewaj się pojawienia ciekawych, latających maszyn, które zamrażają i rzucają się szponami na twoją osobę. Są podatne na ogniste strzały i szarpane. Ich nazwa jest specyficzna - jastrząbłysk. Po udanej i ciężkiej walce dobrze jest pospacerować po okolicy w poszukiwaniu leczniczych roślin, które na pewno zostały przez ciebie wcześniej zużyte.

Później udaj się do ostatniego obozowiska, gdzie również czeka cię ciężka przeprawa. Możesz jednak zaczaić się przy pierwszych krzakach i zabić najbliższego kultystę. Każdy kolejny, gdy zobaczy zwłoki, będzie podbiegał do nich, aby sprawdzić, co się dzieje. W ten sposób możesz zlikwidować nawet 3/4 nieprzyjaciół. Jeśli uda ci się dodatkowo wyłączyć alarm, dobicie pozostałych będzie formalnością.


Pierścień Metalu - bitwa

Teraz udaj się do najwyższej wieży, gdzie spotkasz się z Varlem i Soną. Porozmawiaj z kobietą, a następnie wspólnie z Varlem udaj się pod Pierścień Metalu. Pomów z mężczyzną, którego podsadzisz na wysokość. Następnie pomoc zostanie udzielona twojej osobie. Musisz wyczyścić całą najbliższą okolicę z przeciwników, w czym pomocny okaże się fokus.

Oznaczaj nieprzyjaciół w trybie fokusa.

Podążaj za Varlem i stopniowo eliminujcie napotykane zagrożenie. Po chwili zauważycie kryty schron, na którego terenie znajduje się dużo płomienia. Musisz zakraść się niezauważonym do największego zbiornika. Po okolicy wędruje skażony nadymacz ognisty. Zeskocz niżej i schowaj się w wysokiej trawie, a następnie po cichu zlikwiduj najbliższych trzech wrogów.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Po wyczyszczeniu najbliższego terenu zakradnij się bliżej płomienia i wystrzel płonącą strzałę w kierunku znajdującej się przy nim beczki. Spowoduje to wybuch, dzięki któremu okoliczni przeciwnicy zostaną pokonani, a w murze powstanie wyłom, przez który wbiegną twoi sprzymierzeńcy.

Niestety, czeka cię jeszcze dłuższa potyczka, w której będziesz musiał zlikwidować groźne, zakażone maszyny. Po udanej potyczce uruchomi się scenka przerywnikowa, w której Sona wygłosi przemówienie. Misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze