Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Miasto Słońca

Przeszukujemy mieszkanie Olina i odnajdujemy go na wykopaliskach.

Obecne zadanie jest naturalną kontynuacją misji Poszukująca u bram. Czas udać się do Południka, czyli stolicy Królestwa Słońca Carja. Mamy nadzieję, że odnajdziemy tam Olina, który szpiegował na terenie obozu na początku gry. Podróż jest daleka i lepiej dostać się tam na zdominowanym biegunie.

Po drodze będziesz mógł zauważyć nowe rodzaje maszyn, także te latające. Przemierzać będziesz pustynne trakty i mijać wiele ognisk. Tutaj naprawdę dobra rada - zapisuj stan gry przy każdym możliwym ognisku. O ile jeśli pozostaniesz na oswojonej maszynie, to nie powinna stać ci się żadna krzywda, to jednak każde zejście na własne nogi może skończyć się bardzo źle.

Lepiej jest więc zapisywać grę regularnie. Ruszaj do Południka, do którego dotrzesz finalnie przez bardzo długi i dobrze strzeżony most. Południk to najbardziej rozwinięta osada w grze. Już na wejściu zostaniesz zatrzymany przez strażników, ale pojawi się stary znajomy, Erend. Porozmawiasz z nim na kilka tematów, zwłaszcza Olina. Udacie się do jego domu, aby przeszukać miejsce.


Przeszukanie domu Olina

Podczas wędrówki zatrzyma was specyficzna scena na rynku. Ta jednak szybko się skończy i za kilka chwil dostaniecie się do domu Olina. Nie musisz martwić się sposobem na wejście do środka, Erend po prostu kopnie w drzwi. Okaże się, że właściciel mieszkania urządził się całkiem nieźle. Włącz fokus i spójrz lekko w lewo na podłogę.

Pod dywanem znajduje się właz. Zbadaj to miejsce.

Pod znajdującym się tam dywanem istnieje właz. Zbadaje odkryte miejsce po odwinięciu dywanu. Niestety, bez klucza nie da się otworzyć solidnej konstrukcji, dlatego udaj się na górne piętro, gdzie znajdziesz drabinkę prowadzącą jeszcze wyżej. Zepchnij znajdującą się tam skrzynię, dzięki czemu odblokujesz wejście do piwnicy.

Wykonaj dwa razy interakcję na sztabach, aby zepchnąć je na dół.

W piwnicy na ławce zauważysz zapis hologramu przeznaczony dla Olina. Zbadaj także mapę na ścianie oraz dziennik na niewielkim stoliku. Z jego treści wynika, że mężczyzna wiedział, że Aloy ma być celem nieznanych napastników i to właśnie Olin ma dokonać zabójstwa. Po zbadaniu wszystkich elementów w piwnicy pomów z Erendem. Odblokujesz tym samym nowe zadanie główne z innego wątku, Pole Poległych.


Odnalezienie Olina na wykopaliskach

Na razie jednak kontynuujemy obecną misję i udajemy się do wykopalisk, które były zaznaczone na mapie w piwnicy Olina. Zanim jednak się tam udamy, odwiedź kupca na rynku, handlującego zasobami łowieckimi. Ma on w swoim zanadrzu złoty pakiet szybkiej podróży, dzięki czemu możesz bez ograniczeń przeskakiwać pomiędzy odwiedzonymi już miejscami. Kosztuje 50 okruchów metalu, jedną skórę lisa i dziesięć kawałków tłustego mięsa. Cena jest więc niewygórowana.

W drodze na wykopaliska na pewno natkniesz się na nowy rodzaj maszyny. Kłapak wygląda jak aligator i jego czułymi punktami są kanister z płomieniem i worek mrożący przy jego podgardle. Uporaj się z maszynami i ruszaj dalej w stronę znacznika misji.

Po wejściu na teren wykopalisk zauważysz Olina, którego rozmowę z przywódcą kultystów podsłuchasz. Kultyści powołali do życia ogromną i niebezpieczną maszynę. Po chwilę w swoim fokusie usłysysz tajemniczy głos, zdradzający ci tajemnicę wyłączenia innych fokusów w rejonie wykopalisk. Teraz musisz zniszczyć wszystkie maszyny i zabić kultystów.

Na każdą maszynę spójrz najpierw w trybie fokusa. Ułatwi ci to jej poznanie.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Ustronie Stwórcy


Rozpocznij od pozbycia się szybkich i niebezpiecznych skazicieli. Strzelaj w nie swoimi najlepszymi strzałami, koncentrując się przy tym na ich słabych punktach. Dobrze jest także wejść od razu na wyższe poziomy wykopalisk po znajdujących się tam drabinkach. W ten sposób szybko pozbędziesz się niebezpiecznych łuczników, a także będziesz miał większe szanse ze skazicielami.

Po udanej potyczce pozbieraj łupy i porozmawiaj z rannym Olinem. Po dowiedzeniu się kilku rzeczy będziesz mógł zadecydować o przyszłości Olina. Zabijesz go lub puścisz wolno. Możesz w ten sposób zyskać dłużnika. Mężczyzna powie także o swojej rodzinie, którą możesz uratować. Wykonasz to w odrębnym zadaniu o nazwie Szkody uboczne.

O autorze
Komentarze