Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Kocioł: Sigma

Odkrywamy tajemnicę pierwszego Kotła.

O aktywności pobocznej nazywanej Kotłami dowiesz się od kobiety o imieniu Dral. Na pewno natkniesz się na nią podczas zadania Poszukująca u bram, w osadzie Korona Matki. Zbliżając się do kotła Sigma zauważysz wielką bramę, u której stóp panoszy się kilka czujek. Jako że nie stanowią one dużego wyzwania, od razu się nimi zajmij w dowolny sposób.

Towarzyszyć im też będą dwa złomiarze. Po rozprawieniu się z maszynami podejdź do wielkich wrót i przytrzymaj przycisk interakcji, aby je zdominować. Drzwi otworzą się, a twoim oczom ukaże się wielka komnata. Przejdź na drugą stronę i wejdź trójkątnymi drzwiami dalej.

Gdy na ekranie wyświetli się stosowna opcja, użyj przycisku interakcji, aby zjechać na dolny poziom. Znajduje się tam jedna skrzynia z różnymi przedmiotami. Przeszukaj ją, po czym udaj się wzdłuż rur przez kolejne trójkątne przejście. Tam przejdź po belce nad przepaścią na drugą stronę. Dotrzesz do wywietrznika. Strzel w niego z łuku, aby wydzielił się nieszkodliwy, ale utrudniający dostrzeżenie cię, gaz.

Strzel w trójkątny przedmiot, aby stworzyć strefę ukrycia.

Zaraz za wywietrznikiem natkniesz się na pierwszą czujkę, a potem dotrzesz do wielkiej komnaty, gdzie również możesz uszkodzić kilka wywietrzników. W ten sposób, podczas walki z różnego typu maszynami, będziesz mógł ukrywać się czasowo w kłębach gazu. Stanowią one substytut dużych zarośli, które wykorzystujesz na powierzchni.

W wielkiej komnacie znajduje się trochę maszyn. Będzie ci je łatwiej dostrzec, jeśli wejdziesz w tryb fokusa.

Po zlikwidowaniu dwóch czujek trzymaj się lewej części komnaty, skąd wyjdziesz na chwilę na zewnątrz i przez podobny przesmyk na końcu wąwozu trafisz z powrotem do wnętrz kotła. Wespnij się po podświetlonej drabinie i rurze na wyższy poziom, skąd dotrzesz do kolejnej komnaty. Użyj fokusa, aby zauważyć łącze sieciowe po lewej stronie. Podejdź do podświetlonego na czerwono urządzenia, a następnie zdominuj je, przytrzymując przycisk interakcji.

W ten sposób utworzysz przejście po przewodach na drugą stronę przepaści. Po drugiej stronie zapoznaj się z zawartością skrzyni i ruszaj dalej. Ciemne korytarze będą podświetlane automatycznie. Na końcu korytarza zdominuj drzwi podświetlone na wyblakło-zielony kolor. Dostaniesz się do ogromnej komnaty z latającymi maszynami. Przeszukaj okoliczne skrzynie, po czym przyczep się do jednej z wyjeżdżających nieopodal skrzyń.

Podczas podróży zauważysz kilka procesów powstawania maszyn. Na końcu ścieżki usuń od razu pałętające się tam czujki.

Przyczep się do którejś z nadjeżdżających skrzyń, aby przetransportować się na drugą stronę. Zlikwiduj czujki oraz krabołaza, koncentrując swoje ataki na jego słabych punktach. Podążaj dalej, rozglądając się przy tym za roślinami leczniczymi. W końcu dotrzesz do liny, po której zjedziesz do kolejnych przejść. Doprowadzą cię do rdzenia Kotła.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Kocioł: Ro


Musisz go zdominować przy użyciu swojego urządzenia. Najpierw jednak zjedź na dół i pozbądź się czujek oraz zbadaj skrzynie znajdujące się w zakamarkach pomieszczenia. Potem wespnij się na którąś z kolumn sterujących, gdzie znajdują się gniazda do zdominowania. W ten sposób uwolnisz maszyny, pośród których najniebezpieczniejszy będzie nadymacz ognisty. Zbadaj go fokusem, aby sprawdzić jego najsłabsze punkty.

Najpierw pozbądź się czujek, które skutecznie będą utrudniać ci zadanie. Podczas walki z nadymaczem staraj się pozostawać cały czas w ruchu. Wykonuj uniki, gdy będzie pluł w ciebie ogniem oraz uciekaj, gdy będzie szarżować. Możesz także spróbować wystrzelić pułapkę z potykacza. Jeśli maszyna w nią wpadnie, szybko podbiegnij do niej i wykonaj cios krytyczny. Po udanej walce podejdź do rdzenia kotła w środku pomieszczenia i zdominuj go. Platforma zabierze cię do góry, a ty ukończysz Kocioł i zyskasz możliwość dominacji nad nowymi maszynami.

O autorze
Komentarze