Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Nadejście cienia

Przygotowania do zniszczenia planów Hadesa związanych z ożywieniem zakopanych maszyn.

W poprzednim zadaniu, Góra, która upadła, zdobyliśmy lancę, czyli znacznie ulepszoną włócznię. Tak zaopatrzeni możemy stawić czoła tajemniczemu Hadesowi. Zanim jednak to nastąpi, ruszamy do Pałacu Słońca w Południku.

Tam spotykamy Avada, który po krótkiej pogawędce odsyła nas do Niewinnego Marada. Mężczyzna poinformuje cię o przygotowywanej obronie. Możesz dopytać o Grań i kluczową dla tego zadania Iglicę. Po zakończeniu rozmowy, zanim odpoczniesz przed ostateczną bitwą, możesz opcjonalnie wykonać dwie wytyczne.

W pierwszej z nich rozmawiamy z Tebem i kobietą imieniem Aluki oraz Uthidem, jeśli wcześniej wykonałeś zadanie poboczne Nagroda za zdrajcę. Porozmawiaj także z Petrą nieco niżej. Będziesz mógł także przetestować potężne, oseramskie działo. Udajemy się także do Iglicy, gdzie przeprowadzamy dialog z Soną, Varlem i Erendem.

Choć sprawdzenie statusu przygotować jest celem opcjonalnym dla tego zadania, warto to zrobić. Nie tylko dla dialogów z postaciami, ale dla zbadania okolicy, zapoznania się z jej ukształtowaniem terenu i możliwymi ścieżkami, którymi będą podchodzić do nas stada maszyn już w kolejnym zadaniu za kilka chwil. Przyjrzyj się dobrze miejscom teraz, gdyż podczas następnej misji możesz nie mieć na to zbyt wiele czasu. Tempo finałowej misji jest bowiem ogromne.

Po sprawdzeniu przygotowań udajemy się do wskazanego domu, gdzie na piętrze wypoczniesz przed bitwą. Gra zapyta cię czy na pewno chcesz rozpocząć, czy potrzebujesz jeszcze czasu na przygotowania. Zastanów się dobrze, wykonaj wszystkie potrzebne eliksiry, zaopatrz się w najlepszą broń i wszystko, co ci tylko przyjdzie do głowy.

Już tylko chwile dzielą cię od uratowania pięknego świata Horizon Zero Dawn.

Bezsprzecznie warto jest ukończyć misję poboczną Starożytna zbrojownia, po której otrzymujemy ubiór ze splotów, czyli najlepszy pancerz w grze. Ukończenie misji wymaga zebranie pięciu ogniw rozsianych po całym świecie gry i uzależnionych od konkretnych misji, jednak w powyższej stronie tłumaczymy wszystko krok po kroku.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - W obliczu wymarcia


Starożytna zbroja jest tym przydatniejsza, że gwarantuje częściową niewidzialność, choć nie w przypadku uśmiercacza, z którym będziesz za chwilę walczył. Jest jednak wysoce odporna na większość rodzajów ataku, dzięki czemu potyczka może okazać się nawet prostsza, niż przy okazji pierwszego prawdziwego spotkania z uśmiercaczem.

Po wykonaniu interakcji na łóżku uruchomi się scenka, w której Aloy przeprowadzi dialog z samą sobą. Misja dobiegnie końca i zostaniesz automatycznie przeniesiony do kolejnej, gdzie główny wątek będzie miał swój finał.

O autorze
Komentarze