Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Szczęście w łowach

Polujemy na dziki, zdobywamy skóry i odzyskujemy pierścień.

Zadanie odblokowujemy po rozmowie z Taimem, którego spotkasz w Kornie Matki podczas misji głównego wątku, Poszukująca u bram. Twoim zadaniem jest zdobycie czterech sztuk skór dzików oraz pierścienia Taima. Przedmiot zgubił mężczyzna, a stanowi dla niego istotną pamiątkę.

Po dotarciu w pierwszy z zaznaczonych na mapie okręgów możesz natknąć się na bieguny i czujki. Nie będą jednak stanowić dla ciebie zbyt dużego zagrożenia. Użyj fokusa, aby zauważyć ślady. Podświetl ścieżkę i podążaj za nią w kierunku północno-wschodnim. Natkniesz się na szczątki dzika. Zbadaj je, aby pozyskać zagubiony pierścień.

Od dzików, wbrew obiegowej opinii, nie trzeba uciekać na drzewo. W świecie Horizon Zero Dawn te zwierzęta nie zaatakują cię, nawet gdy je zranisz. Podobnie, gdy zauważą cię jako pierwsze, niemożliwe jest, że zmuszą cię do obrony. Po prostu same wezmą nogi za pas i rozpoczną ucieczkę. Co ciekawe, nie mają takiej awersji w stosunku do przeróżnych maszyn. Te akceptują również organiczne zwierzęta.

Przy nieżywym dziku odnajdziesz pierścień, zaś jeśli chodzi o skóry, musisz upolować cztery takie osobniki. Pomocny w ich zlokalizowaniu może okazać się fokus.

Dziki nie są ani wolne, ani szybkie. Przy odrobinie sprytu można je dogonić pieszo, choć na pewno będą próbować cię zmylić poprzez szybkie skręcanie i zmienianie kierunku biegu. Jeśli chcesz użyć na nich strzał klasycznych, musisz pogodzić się ze zmarnowaniem co najmniej dwóch sztuk. Pamiętaj także, że po pierwszym strzale zwierzę rozpocznie ucieczkę. Jeśli nie żal ci strzał ognistych, wystarczy jedno celne trafienie. Zwierzę zostanie ranne na tyle mocno, że momentalnie padnie w miejscu, gdzie stało w momencie strzału.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Dziki nie są zatem wymagającymi przeciwnikami, ale warto na nie polować, nie tylko w czasie trwania opisywanej misji. Pozyskiwane z nich skóry, mięso, tłuszcz czy kości możemy wykorzystać do wyprodukowania ulepszeń naszych przedmiotów lub po prostu przehandlowania z okolicznymi kupcami. Nie są warte spektakularnie dużo, ale każdy odłamek się liczy.

Teraz udaj się do kolejnego kręgu, gdzie będziesz musiał upolować i oskórować cztery dziki. W okolicy możesz się także natknąć na maszyny, więc uważaj, gdzie stawiasz kroki. Po zdobyciu skór możesz wrócić do Taima, który bardzo ucieszy się ze zdobytych przez ciebie przedmiotów. Misja dobiegnie końca, a ty otrzymasz punkty doświadczenia i nagrodę.

O autorze
Komentarze