Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie misje, mapy i sekrety.

Witamy w solucji i poradniku do Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. W naszej publikacji znajdziesz pełny opis przejścia dodatku wraz z misjami pobocznymi, opis walk z bossami oraz lokalizację wszystkich sekretów i znajdziek, które można zebrać w grze.

Co więcej, w poradniku znajdziesz nowe umiejętności, których może nauczyć się Aloy, a także szczegółowy opis wszystkich nowych maszyn, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć podczas gry w HZD: The Frozen Wilds.

W HZD: The Frozen Wilds odwiedzisz krainę Banuków, zwaną też Krajem, która pokryta jest śniegiem i lodem, a otoczona jest wysokimi górami. Chłód i ziąb aż wydobywają się z ekranu. Więc załóż ciepłą czapkę i kurtkę, weź pada w dłonie i ruszaj na spotkanie nowej przygody!

Życzymy miłej zabawy!


Jeśli szukasz poradnika do podstawowej wersji gry, znajdziesz go klikając w następujący odnośnik - Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja.


Wprowadzenie do gry

W tym miejscu znajdziesz podstawy dotyczące rozgrywki, które wzbogacają świat gry - znany z podstawki - dzięki wprowadzeniu nowych umiejętności oraz maszyn.


Opis przejścia

Główny wątek dodatku The Frozen Wilds. Poniżej znajdziesz opis wszystkich misji wraz z pomocnymi wskazówkami, dzięki którym rozgrywka powinna być znacznie prostsza. Zadań związanych z fabułą dodatku szukaj w dzienniku misji, kategoria: Poboczne.


Misje poboczne i zadania

W tym miejscu zostaną opisane wszystkie misje i zadania poboczne, które nie są związane bezpośrednio z głównym wątkiem fabularnym The Frozen Wilds.


Sekrety, mapy i aktywności

Twórcy gry - podobnie jak w podstawowej wersji gry oprócz misji głównych i pobocznych - proponują nam aktywności dodatkowe. Wśród nich wyróżnić należy nowe znajdźki do odnalezienia oraz wspinaczkę na żyrafa.


Porady na start

- Pomimo że dodatek przeznaczony jest dla postaci wysokopoziomowych (od 30. poziomu), nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć przygodę z DLC przed osiągnięciem sugerowanego, przez twórców gry, poziomu. Nie jest wymagane również ukończenie wątku głównego podstawki, by udać się wcześniej do lokacji stworzonej na potrzeby DLC.

- Główny wątek The Frozen WIlds jest wymagający. Twórcy sugerują posiadanie postaci na minimum 30. poziomie, by rozpocząć przygodę dodatku. Jednak kolejne zadania będą jeszcze bardziej wymagające (minimum 50. poziom!).

- Gdy wejdziesz już na ziemie Kraju (krainy Banuków), zacznij od odsłonięcia obszaru całej lokacji. Musisz wspiąć się na żyrafa (jedynego na tym terenie), by odkryć mapę. Szczegółowo wyjaśniamy tę aktywność na stosownej stronie.

- Po zakończeniu drugiej misji głównej The Frozen Wilds (Ścieżka Szamanów) otrzymasz dostęp do nowej broni - burzomiota. Jest to rodzaj karabinu, którzy wystrzeliwuje pociski naładowane elektrycznością. Broń ta jest szczególnie przydatna przeciwko maszynom podatnym na porażenie.

- W dodatku nie spotkasz wiele nowych typów maszyn. Z większością z nich miałeś już do czynienia podczas zmagań w podstawowej wersji gry. Część z nich została jednak ulepszona do wersji „demonicznej”, co sprawia, że są trudniejsze do pokonania.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze