Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Serce Matki

Docieramy do obozu Serce Matki i przygotowujemy się do ostatecznej Próby.

Zdobycie potykacza, broni służącej do stawiania pułapek oraz zabicie niebezpiecznego piłozęba to tylko niektóre z atrakcji, jakie masz już za sobą w ramach misji głównej Na czubku włóczni. Aby zapoczątkować następne zadanie, które w naturalny sposób poprowadzi cię do Próby, ostatecznego testu na zostanie wojownikiem, udaj się do znacznika misji, gdzie porozmawiasz z Rostem.

Wyraź swoją gotowość, po czym uruchomi się scenka przerywnikowa. W jej trakcie będziesz mógł dopytać swojego opiekuna o kilka istotnych rzeczy, a on powie ci o niejakiej matce Teersie, która powinna pomóc Aloy. Po dialogu raz jeszcze wyraź swoją gotowość, po czym dojdzie do pożegnania pomiędzy dziewczyną a Rostem. Możesz wybrać styl pożegnania, co będzie miało wpływ na zakończenie sceny.

Teraz długim mostem zbliż się do Serca Matki. Po niemiłym powitaniu dwóch strażników bramy, wrota otworzą się, a ze środka wyjdzie Teersa. Po krótkim dialogu możesz udać się w prawo, gdzie odnajdziesz "starego znajomego", czyli Teba. Jest to chłopak, którego Aloy uratowała w drugiej misji, będąc jeszcze kilkuletnim dzieckiem.

Upragnione Serce Matki jest już na wyciągnięcie ręki.

Okaże się, że chłopak zajmuje się szyciem ubrań i wykonywaniem pancerzy. Ma przygotowany dla ciebie ubiór wojowniczki plemienia Nora, który możesz zyskać za darmo, w ramach wdzięczności za dawną przysługę. Co prawda nie daje dodatkowej ochrony, ale można go ulepszać. Jeśli chcesz zainwestować nieco okruchów metalu, możesz też zakupić u Teba inną zbroję.

Po dialogu i zapoznaniu się z towarami Teba udaj się w górę obozu, gdzie powinieneś dotrzeć do Domu Matron. Po drodze spotkasz starego znajomego, Karsta, który handlował z tobą pod obozowiskiem. W tym miejscu możesz go spotykać i handlować, gdy tylko znajdziesz taką potrzebę.


Rozmowa z Olinem i Erendem

Trafisz na przemowę Teersy, która będzie mówić o wysłannikach obozu Carja. Nie cieszą się oni zbyt dużą popularnością wśród ludu Nora. W trakcie przemowy zauważysz innych ludzi, którzy również posiadają podobne do twojego urządzenia. Przeskanuj łysego człowieka nieopodal, a następnie porozmawiaj z nim. To Olin, który również będzie zdziwiony posiadaniem przez ciebie fokusa.

Do rozmowy dołączy się Erend, który również zauważy, że posiadasz przy uchu fokus. Możesz dopytać go o kilka rzeczy, dzięki czemu dowiesz się wiele ciekawych informacji o innych plemionach, rozwoju maszyn i miejscach w świecie gry oraz pewnych wydarzeniach. Warto poświęcić kilka chwil na rozmowę z Erendem, aby lepiej zrozumieć historię w Horizon Zero Dawn. Na końcu rozmowy wybierz opcję pójścia na Błogosławieństwo. Dotrzyj na miejsce i pomów z Teersą.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Próba


W noclegowni, tuż przed próbą, również spotkasz znajomego z dziecięcych lat.

Po zajęciu wolnego miejsca uruchomi się filmik, w którym wszyscy kandydaci wypuszczą lampiony w górę. Teraz możesz podejść do Olina. Gdy z nim porozmawiasz, możesz dopytać o jego fokus, a przy okazji dowiedzieć się kilku informacji o innej krainie oraz o samym mężczyźnie. Następnie udaj się do Loży Łowców, gdzie wszyscy kandydaci spędzą noc przed ostateczną Próbą.

Ponownie nie zostaniesz zbyt miło przywitana. Podejdź do Basta i porozmawiaj z nim, aby stawić mu czoła. Wybierz jedną z trzech dostępnych opcji dialogowych, a scena potoczy się nieco inaczej, choć nie będzie miała wpływu na późniejsze wydarzenia. Zanim pójdziesz spać, możesz też pomówić z Valą. Po nocy uruchomi się przerywnik filmowy, po którym automatycznie rozpocznie się Próba. Tak też nazywa się kolejna misja głównego wątku.

O autorze
Komentarze