Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - maszyny: niszczyciel, kłapak, skałokrusz

Bardzo wytrzymałe i niebezpieczne maszyny.

Spośród przedstawionych poniżej maszyn na pewno kłapak wydaje się najmniej odporny na nasze świetnie przeprowadzane ataki. Nie oznacza to jednak, że można go zupełnie zignorować. Przebywając w rejonach większych zbiorników wodnych masz pewność, że prędzej czy później go spotkasz. Wychodzi także na powierzchnię, gdzie również jest godnym wyzwania przeciwnikiem.

Na tej stronie opisujemy także dwie inne maszyny. Te, co prawda, nie żyją w wodzie, ale jedna z nich również potrafi się chować. Jest to skałokrusz, który - niczym kret - chowa się pod powierzchnią ziemi. Przedstawiamy także niezwykle odpornego niszczyciela, z którego można pozyskać ciężką broń, jeśli odpowiednio podejdziemy do starcia. Zachęcamy do zapoznania się z tymi bardzo ciekawymi robotami!


Niszczyciel

Jest bardzo dużych rozmiarów, ale nie oznacza to, że jest powolny. Co prawda dysponuje atakiem dystansowym, który przeprowadza przy użyciu działka, ale preferuje walkę w zwarciu. Dobrze jest ukrywać się przed nimi i zastawiać na nie pułapki za pomocą potykacza. Ich korpus podatny jest na ogień, ale odporny na porażenie elektryczne. Z dwoma osobnikami tego typu będziesz walczył w misji Pole poległych, w ramach głównego wątku fabularnego.

Niszczyciel.

Słabe punkty:

1. Kanister mrożący - w przeciwieństwie do innych maszyn, jego kanister znajduje się nie na grzbiecie, ale w okolicach podbrzusza. Służy mu do przeprowadzania ataków mrożących. Strzel w ten element strzałą tego samego typu, aby spowodować wybuch, lub wykorzystaj obrażenia szarpane, aby odskoczył, dzięki czemu pozyskasz chłodziwo.

2. Ogniwo - element znajdujący się na grzbiecie, a więc czysto teoretycznie łatwy do trafienia. Jednak nie podczas walki, gdy niszczyciel prawie zawsze skierowany jest do ciebie frontem. Najłatwiej trafić w ogniwo z wyższego poziomu, jeśli ukształtowanie terenu na to pozwala. Podatny na porażenie, a odbicie go od korpusu pozwoli pozyskać iskrzak.

3. Działko niszczyciela - za jego pomocą niszczyciel dokonuje swoich ataków dystansowych. Możesz odstrzelić ten element za pomocą ataków wywołujących obrażenia szarpane. Co ciekawe, odstrzelone działko można podnieść i użyć go w charakterze ciężkiej broni, dzięki czemu łatwo jest pokonać osłabionego nieprzyjaciela.

Możliwy łup: chłodziwo, iskrzak, okruchy metalu, drut, rdzeń maszyny - średni, lśniący oplot, soczewka niszczyciela, serce niszczyciela.


Kłapak

Odpowiednik aligatora. Znajdziesz go głównie przy zbiornikach wodnych, ale porusza się także po gruncie. Walki z nimi doświadczysz w misji pobocznej Uczcić poległych. Najskuteczniej walczy się z nimi bronią zapalającą, a ich korpus odporny jest za to na mróz. Trzymaj je na dystans i pozostawaj w ruchu. Wbrew pozorom, są bardzo szybkie i gdy cię dopadną, uszczkną sporą część twojego zdrowia.

Kłapak.

Słabe punkty:

1. Kanister z płomieniem - pierwszy punkt, na którym musisz się skupić atakując kłapaka. Strzel w część płonącą strzałą, aby wywołać groźny wybuch lub wykorzystaj ataki oferujące obrażenia szarpane, aby spróbować odstrzelić kanister i pozyskać tym samym cenny płomień.

2. Worek mrożący - kłapak jest niebezpieczny także z dystansu, kiedy używa tego elementu do zamrażających ataków. Worek stanowi jego podgardle i zniszczenie go spowoduje brak możliwości ataku z daleka. Wówczas jednak maszyna staje się wściekła i rozpoczyna szarżę w twoim kierunku.

Możliwy łup: płomień, chłodziwo, okruchy metalu, iskrzak, drut, rdzeń maszyny - średni, lśniący oplot, soczewka kłapaka, serce kłapaka.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Horizon Zero Dawn - maszyny: czujka, biegun, żuwacz, złomiarz, czerwonooka czujka

- Horizon Zero Dawn - maszyny: wielkogłów, lancoróg, długonóg, bysior, piłoząb

- Horizon Zero Dawn - maszyny: krabołaz, nadymacz ognisty i mrożący

- Horizon Zero Dawn - maszyny: śmigacz, nękacz, jastrząbłysk, skaziciel

- Horizon Zero Dawn - maszyny: behemot, gromoszczęk, burzoptak

- Horizon Zero Dawn - maszyny: uśmiercacz


Skałokrusz

Ogromna i bardzo odporna maszyna. Potrafi zakopywać się pod ziemią i pokazywać się w innym miejscu. Podczas bezpośredniego starcia nie masz z nim praktycznie żadnych szans, więc musisz wykazywać się sprytem. Stawiaj na pułapki rozstawiane za pomocą potykacza i hukprocę. Obserwuj poruszający się piasek na powierzchni, aby przewidzieć kierunek wędrówki tej strasznej maszyny. Jej korpus podatny jest na mróz, ale odporny na ogień. Skałokrusza spotkasz na pewno podczas misji pobocznej Krew na kamieniu.

Skałokrusz.

Słabe punkty:

1. Ramię kopiące - podatne na obrażenia szarpane. Jeśli uda ci się zniszczyć jego wielkie łapy, skałokrusz przestanie znikać pod ziemią, co znacznie zwiększy twoje szanse na zwycięstwo w potyczce. Nie jest to jednak proste i wymaga wielu prób, co negatywnie wpływa na ryzyko zranienia.

2. Otwór wydechowy - na ten element wykorzystuj swoje celne strzały i celuj w część tuż przed zakopywaniem się maszyny. Wówczas jest najbardziej odsłonięty, ale widoczny tylko przez kilka sekund i to w założeniu, że spowolniłeś czas podczas celowania z łuku.

3. Worek na paliwo - zniszczyć go można za pomocą jakiegokolwiek ataku, ale jest dość skrzętnie zasłonięty. Jego zniszczenie wywoła wiele obrażeń maszyny, a także pozbawi jej możliwości ataku z dystansu.

Możliwy łup: okruchy metalu, kryształowy oplot, soczewka skałokrusza, płomień, rdzeń maszyny - duży, echownik.

O autorze
Komentarze