Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Groza Słońca

Walczymy na arenie ze skażonym behemotem.

Zadanie Sekrety Głębin Ziemi nie skończyło się dla nas zbyt pomyślnie. Zostaliśmy złapani i zrzuceni na olbrzymią arenę, gdzie stajemy oko w oko ze skażonym behemotem. Najpierw jednak musimy odzyskać swoją broń i zbroję.

W tym celu pozostajemy cały czas w ruchu i wykonujemy uniki, chowając się przy tym za dwoma wielkimi filarami oznaczonymi przez znacznik misji. Behemot, gdy uderzy w obie kolumny, sprawi że środkowa część klatki osunie się na ziemie, a następnie uruchomi się przerywnik filmowy, w którym Aloy odzyska swoje przedmioty.


Walka z bossem - skażony Behemot

Teraz czeka cię oczywiście standardowa walka, w której koncentruj się na słabych punktach behemota i używaj najlepszych strzał, najlepiej płonących lub szarpiących. W miarę możliwości możesz także rozstawić wybuchające pułapki za pomocą potykacza, choć wymaga to sprytu i żelaznych nerwów, gdyż behemot będzie nacierał cały czas.

Chowaj się za wszystkimi możliwymi przeszkodami, a gdy energia zacznie maleć, używaj leczniczych roślin. Znajdują się także rozrzucone po całej arenie, ale zdobycie ich wymaga wyjście naprzeciw behemota. Nie jest więc to takie proste, jak mogłoby się wydawać. W ostateczności jednak ryzykuj. Czasami lepiej jest rzucić się przed siebie w nadziei, że uda nam się zdobyć leczniczą roślinę, niż głupio zginąć podczas walki przy ostatku sił i energii.

Próbuj koncentrować się na stawianiu wielokrotnych pułapek za pomocą potykacza. Są skuteczniejsze od nawet najlepszych strzał.

Jeśli skażony behemot wpadnie w twoje wybuchające pułapki, istnieje duża szansa, że przewróci się i przez chwilę będziesz w stanie do niego podbiec. Wykonaj wówczas lekki atak, który może przerodzić się w krytyczne uderzenie, a co najmniej zdejmujące pancerz z wielkiej maszyny. Po udanej walce uruchomi się filmik, w którym Helis nie będzie zbyt zadowolony.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Serce Nora


Na arenie pojawią się kolejne maszyny, których jednak nie będziesz musiał się pozbywać. Pojawi się bowiem Sylens, tym razem we własnej postaci. Przybiegnie z dwoma oswojonymi maszynami, na jedną z nich wsiądziesz i opuścicie teren areny. Dodatkowo, pojawią się także maszyny walczące po waszej stronie. Po zakończeniu przerywnika filmowego porozmawiasz z Sylensem, po czym misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze