Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - szybka podróż

Jak używać szybkiej podróży, zdobywać i tworzyć pakiety oraz gdzie można się przenosić na mapie.

Mapa gry Horizon Zero Dawn oferuje naprawdę spory obszar do eksploracji. W świecie gry będziesz przemierzał bardzo zróżnicowane środowiska, podążając pieszo lub na zdominowanej maszynie. Nawet jednak ta druga opcja może się czasami wydawać zbyt wolnym rozwiązaniem. Gra na szczęście oferuje szybką podróż.

Przede wszystkim, szybka podróż w Horizon Zero Dawn nie jest darmowa. Aby ją wykonać należy posiadać w ekwipunku tak zwany pakiet szybkiej podróży. Jest to niewielka sakiewka, która pozwala ci się przenieść w dane miejsce niemal w dowolnym momencie. Pamiętaj, że jeden pakiet odpowiada jednej podróży, nie jest to przedmiot wielorazowego użytku.

Chociaż możesz przenosić się niemal kiedykolwiek, to jednak w grze brakuje możliwości teleportowania się gdziekolwiek. Przede wszystkim możesz przenosić się tylko do tych miejsc, które zdążyłeś odwiedzić co najmniej raz. Jest to szczególne utrudnienie, gdy musimy przemierzyć większość mapy, a teren do wyznaczonego punktu nie został jeszcze odkryty.

Wówczas jesteś zmuszony podróżować tam pieszo lub na oswojonym wierzchowcu. Jeśli jednak byłeś już w danym miejscu, możesz wejść do menu mapy i wybrać je, a następnie poświęcić pakiet szybkiej podróży. Przenosić się możesz do ognisk (zielone ikony), które w Horizon Zero Dawn służą do zapisywania stanu gry albo do odwiedzonych osad (białe ikony domków) rozsianych po całym świecie gry.


Jak zdobyć pakiet szybkiej podróży w Horizon Zero Dawn

Co jeśli bardzo chcemy użyć szybkiej podróży, a nie mamy przy sobie ani jednego pakietu? Cóż, najłatwiejszym rozwiązaniem na szybko jest odwiedzenie najbliższego kupca, większość z nich posiada takie przedmioty na sprzedaż. Jednak, jak to z handlarzami bywa, chcą tanio kupić, a drogo sprzedać.

Pakiety szybkiej podróży znajdują się w ekwipunku, w menu surowce.

Nie powinno być to problemem, jeśli skrupulatnie przeszukujesz wszystkie zniszczone maszyny, dzięki czemu zyskujesz naprawdę duże ilości okruchów metalu. Zbieraj także różne rośliny, zwłaszcza gałęzie marszczynu, a także poluj na zwierzęta. Wtedy, od czasu do czasu, można sobie pozwolić na taki jednorazowy wydatek. Co musisz wiedzieć dodatkowo, to na pewno nie warto sprzedawać takiego rodzaju przedmiotu.

Przykładowo, jeden z kupców spotkanych przez nas w świecie gry chciał odkupić jedną sztukę pakietu szybkiej podróży za dwa okruchy metalu, ale sprzedać chce już za piętnaście gałęzi marszczynu, kawałek soczystego mięsa i również dwa okruchy metalu. Handel, jak możesz więc zauważyć, rządzi się swoimi prawami także w grze.

Jak więc zatem uzyskać pakiet szybkiej podróży? Eksplorując świat Horizon Zero Dawn w każdy możliwy sposób. Czasami możesz znaleźć je w skrzyniach, innym razem otrzymasz je w nagrodę za ukończenie zadania. Jest to przedmiot, który raczej dość rzadko pojawia się w świecie gry, ale sprawdzając wszelkie zakamarki odnajdziesz na tyle dużo złomu, że będziesz mógł bez większego bólu kupić sobie taki pakiet u handlarza.

Wykonuj również misje poboczne. W nagrodę za nie często otrzymasz tak zwane skrzynki ze skarbami. Po ich otwarciu zyskasz losowe przedmioty, wśród których bardzo często można trafić właśnie na pakiety szybkiej podróży.

Pakiet szybkiej podróży możemy także wykonać samemu poprzez menu wytwarzania przedmiotów. O ile nie wydajemy na niego okruchów metalu, to jednak kosztuje porównywalnie do tego, co oferują wszelacy kupcy. Gdy jednak chcesz bardzo szybko się przenieść, a najbliższy handlarz jest dość daleko, wytworzenie takiego pakietu ma również sens.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Horizon Zero Dawn - najlepsze umiejętności i rozwój postaci

- Horizon Zero Dawn - interfejs i koło wyboru broni

- Horizon Zero Dawn - walka i najlepsza broń


Darmowa szybka podróż w Horizon Zero Dawn

W zadaniu wątku głównego, Miasto Słońca, docieramy do Południka. Jest to zupełnie inny świat niż ten, do którego mieliśmy okazję przyzwyczaić się na początku zabawy. W głównej części miasta porozmawiaj z licznymi handlarzami, gdyż jeden z nich posiada złoty pakiet szybkiej podróży.

Zaopatrzenie się w niego pozwala na odbywanie nieskończonych i darmowych szybkich podróży w Horizon Zero Dawn. Nie polecamy jednak udawania się do Południka już na samym początku gry. Ścieżka prowadząca do tego pięknego miejsca jest bowiem szalenie niebezpieczna i natkniemy się na niej na latające maszyny. Dobrze jest mieć wtedy nieco doświadczenia w walce.

O autorze
Komentarze