Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Podarunek z przeszłości

Poznajemy podstawowe zagadnienia związane ze sterowaniem postacią i wydostajemy się z jaskini.

Po ukończeniu filmików wprowadzających czas na objęcie sterów przez kilkuletnią Aloy. Wskutek niefortunnych zdarzeń znajdziesz się w tajemniczej jaskini, gdzie gra nauczy cię podstaw sterowania. Możesz być spokojny, gdyż nie czeka cię tu żadnego typu zagrożenie, choć zachęcamy do eksploracji tajemniczej jaskini.


Wejście do jaskini

Podążaj przed siebie trzymając się lekko lewej strony. Po chwili zaatakują cię nietoperze, ale zignoruj je. Przy kolejnym przejściu przykucnij, a następnie zejdź schodkami z lewej strony. Wciąż trzymaj się lewej strony, gdzie zauważysz wąskie przejście w ścianie. Po dotarciu do kolejnego pomieszczenia idź przed siebie w stronę promieni światła. Dalej skręć lekko w prawo i wespnij się po schodach.

Po raz kolejny przestraszyć cię mogą nietoperze. Skręć lekko w prawo i podążaj nieco dłuższym korytarzem w stronę błękitnej poświaty. Zeskocz z niewielkiej półki skalnej do pomieszczenia ze zwłokami, na które pada snop światła. Podejdź do nich i wykonaj interakcję na dziwnym urządzeniu przytwierdzonym do głowy ciała.

Zwłoki nie poruszą się, gdy do nich podejdziesz. Masz nasze słowo.

Dziwne urządzenie i znalezienie wyjścia

Od tego momentu będziesz posiadać tajemnicze urządzenie pozwalające między innymi na badanie innych przedmiotów i kluczowych miejsc. Wciśnij prawy analog, aby przełączyć się w inny tryb widzenia. Spójrz przed siebie na drzwi bunkra. Jeśli utrzymasz na nich celownik przez dłuższą chwilę, poznasz nowe informacje.

Używanie trybu fokusa na kluczowych przedmiotach pozwoli ci zyskać więcej przydatnych informacji.

Zeskanowanie pomieszczenia zdobytym urządzeniem i użycie zamka holograficznego

Po podejściu do drzwi i zeskanowaniu ich, cofnij się nieco i wykonaj to samo na innych podświetlonych przedmiotach. Twoją uwagę powinna przykuć przede wszystkim różowa skrzynia, do której dostaniesz się po wędrówce wzdłuż ściany i skręceniu na jej końcu w lewą stronę, przez drzwi z tajemniczymi, rozświetlonymi symbolami.

Na wspomnianym różowym obiekcie znajduje się świetlisty, niebieski krąg z czerwoną częścią. Podejdź do holozamka z lewej strony i ustaw krąg w ten sam sposób, a następnie wróć do zamkniętych do tej pory drzwi, które teraz powinny stać przed tobą otworem.

Ustaw holozamek z lewej strony tak, aby był odzwierciedleniem symbolu widocznego po prawej stronie, a następnie wróć do zamkniętych drzwi.

Odnalezienie wyjścia

Po otwarciu drzwi wejdziesz do fioletowej komnaty, w której skręcisz w prawą stronę. Zejdź schodami na dół i idź przed siebie, aż raz jeszcze natkniesz się na zwłoki, tym razem bardzo zmumifikowane. Zeskanuj urządzenie znajdujące się przy nich, aby uruchomić hologram mężczyzny przekazującego życzenia urodzinowe swojemu synowi. Jest to tak zwany zapis holograficzny, czyli rodzaj znajdźki w Horizon Zero Dawn. Łącznie takich zapisów holograficznych jest 22.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Szkoła przetrwania


Podążaj przed siebie, aż natkniesz się na lekko otwarte drzwi. Przeciśnij się przez szczelinę, a następnie podążaj przed siebie i wejdź schodami na górę. Zmierzaj jedyną możliwą drogą, okazjonalnie możesz też odtwarzać dzienniki w formie zapisów dźwiękowych. Zrobisz to skanując swoim urządzeniem napotykane zwłoki ludzi. W pewnym momencie usłyszysz nawoływania Rosta. Na rozstaju dróg skręć w lewo i wespnij się po porośniętych mchem skałach z lewej strony.

Uruchomi się scenka przerywnikowa, w które Rost nie pochwali zachowania małej Aloy. Zauważy też zdobyte wcześniej urządzenie, ale dziewczynka nie pozwoli mu na zapoznanie się z nim. Mężczyzna zadecyduje o rozpoczęciu myśliwskiego szkolenia. W kolejnej scence otrzymasz swój pierwszy łuk. Wraz z zakończonym filmikiem uruchomi się Szkoła przetrwania, czyli kolejna główna misja. Jest to kontynuacja samouczka, który rozpoczął się w zadaniu w kopalni.

O autorze
Komentarze