Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Horizon dostanie podobno grę MMO

Od wydawcy Guild Wars 2.

Wygląda na to, że plany Sony na zwiększenie liczby gier-usług obejmą także uniwersum Horizon. W opracowaniu jest podobno gra MMO od koreańskiego studia NCsoft.

Wieści pochodzą z serwisu MTN, który powołuje się na źródła wewnątrz obu wymienionych wyżej korporacji. Dwa podmioty rzekomo „wstępnie zgodziły się podjąć współpracy biznesowej, w ramach której NCsoft stworzy nowe gry na bazie obiecujących licencji Sony” - napisano.

Pierwszym krokiem jest właśnie wyprodukowanie nowego tytułu w serii Horizon od Guerrilla Games” - dodano. Warto zauważyć, że mowa najwyraźniej o „wstępnym” porozumieniu, więc wszystko może jeszcze ulec zmianie. Z drugiej strony, taki krok idealnie wpasowuje się w strategię japońskiej korporacji.

Sony już od jakiegoś czasu snuje ambitne plany w sferze gier-usług. W lutym informowaliśmy, że producent PlayStation chce wydać aż dziesięć tego typu pozycji w czasie czterech lat, w tym nowy tytuł od Bungie, które kupiono na własność.

Tymczasem NCSoft to specjaliści od rynku MMORPG, odpowiedzialni między innymi za Lineage, Guild Wars, Aion oraz Blade & Soul. Firma produkuje własne tytuły, a niekiedy zajmuje się tylko kwestiami wydawniczymi.

Warto przypomnieć, że w październiku w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia mówiące o tym, że Horizon Zero Dawn doczeka się remastera na PS5, a w produkcji znajduje się także wieloosobowy spin-off na PC i PlayStation 5. Nie jest obecnie jasne, czy ta ostatnia pozycja to właśnie projekt z Korei, czy coś jeszcze innego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Horizon Forbbiden West

PS4, PS5, PC

Horizon Zero Dawn

PS4, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze