Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Góra kłopotów

Odpieramy ataki bandytów i zdobywamy części do potężnej broni.

To zadanie poboczne ma swój początek w osadzie Wolnogóra, w północnej części mapy na pustynnym obszarze. W środku natkniesz się na Petrę, która znajduje się w górnej części osady. W rozmowie z nią dowiesz się o broni, którą tworzy kobieta. Oręż nie posiada jeszcze kluczowych części, dlatego postanawiamy pomóc kobiecie, jednocześnie radząc sobie z innym problemem.

Udajemy się zatem do leża bandytów, niedaleko stąd, bo zaledwie dwieście metrów w kierunku wschodnim. Droga wąwozem strzeżona będzie przez kilku nieprzyjaciół, którzy będą wspomagani przez łuczników znajdujących się na szczycie góry. Rozprawiaj się z nimi wszystkimi i stopniowo przebijaj się dalej.

Gdy dotrzesz do głównej części leża bandytów zauważysz po drugiej stronie barykady mnóstwo ikon, które wskazują na zaalarmowanie nieprzyjaciół. Nikt jednak do ciebie nie wyjdzie, a to ty będziesz musiał przedrzeć się na drugą stronę umocnień. Nie zrobisz jednak tego z poziomu ziemi. Skieruj się zatem nieco w prawo, gdzie wespniesz się po żółtych elementach na drewnianej wieży.

Żółte elementy do wspinaczki jak zawsze pomocne w sytuacjach bez wyjścia.

Po wspięciu się na szczyt rozpocznij eksterminację wszystkich nieprzyjaciół. Co ciekawe, wielu z nich może cię nie zauważyć, jeśli nie będziesz się zbytnio wychylać. Cierpliwie oddawaj strzały wprost w głowy zbirów, aby na końcu zejść na poziom ziemi i odzyskać trzy ogniwa potrzebne Petrze. Dwa z nich znajdują się na niższym poziomie, zaś do trzeciego musisz wspiąć się po skale z prawej strony obozowiska.

Twoją działalność zauważy jeden z bandytów, który wezwie na pomoc posiłki w postaci maszyn. Będą to głównie złomiarze, które na tym etapie gry nie powinny stanowić dla ciebie wyzwania. Będą występować jednak w sporych grupach, więc mimo wszystko zachowaj czujność. Wykorzystuj osłony wszelkiego typu i wdrapuj się na wyższe miejsca.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Po udanej walce odszukaj trzy części broni ze wskazanych znacznikiem stosów złomiarzy, po czym z pozyskanymi elementami wróć do zleceniodawcy. Petra będzie mogła ukończyć swoją broń i będzie nalegać, abyś to ty ją przetestowała. Amunicja do niej jest nieskończona, a dłuższe ładowanie strzału w trybie celowania sprawi, że wystrzelisz więcej wybuchowych pocisków.

Rozwalenie mostu finalnie załatwi sprawę potyczki z bandytami.

Pociski wystrzeliwane są po łuku, tak jak z procy, co jest dość ważną informacją w kontekście tego, co za chwilę się wydarzy. Na osadę zaczną nacierać bandyci. Choć będzie ich kilkudziesięciu, nie musisz się przejmować. Twoja broń jest naprawdę potężna. Stopniowo odpieraj ataki bandytów, aż Petra powie ci, aby ostrzelać most z prawej strony. Gdy zrobisz to kilkukrotnie, most zawali się zabijając resztę przeciwników. Po skończonej walce porozmawiaj z Petrą, po czym misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze