Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - wytwarzanie: modyfikacje broni, ubiorów, zwiększanie udźwigu

Jak powiększyć swój ekwipunek oraz ulepszyć broń i zbroje.

Chociaż ludzie w świecie gry Horizon Zero Dawn uwstecznili się, a po obecnej cywilizacji, jakiej jesteśmy częścią, nie pozostało zbyt wiele, plemiona potrafią wytwarzać skuteczną i śmiertelną broń różnego typu. Na samym początku będziemy posiadać niezbyt oszałamiający łuk, jednak zmieni się to bardzo szybko.

Wraz ze zbieraniem coraz większych ilości metalowych okruchów oraz części maszyn, coraz większy sens będą miały odwiedziny u handlarzy rozsianych po całym świecie gry. Będziesz mógł u nich kupować nowe bronie oraz ubiory, które będą stanowić twoje pancerze.

Większość ze zdobytych przedmiotów można ulepszać na różne sposoby. Warto również zatrzymywać najlepszy oręż, a także ubiory, które dopasujesz do zaistniałych sytuacji. Aloy, choć jest niesamowicie silna, ma jednak ograniczone miejsce w ekwipunku. Z poniższych akapitów dowiewsz się jak ulepszać broń oraz zwiększać udźwig postaci.


Modyfikacje broni i ubioru w Horizon Zero Dawn

Wbrew pozorom, ulepszanie wymienionych przedmiotów jest bardzo proste. Musisz po prostu wejść do menu gry, wciskając panel dotykowy na padzie, a następnie za pomocą przycisków L1 i R1 przejść na zakładkę Wytwarzanie. Twoim oczom powinien się ukazać podobny widok do poniższego obrazka (1).

Okna modyfikacji broni i ubiorów.

Po wybraniu którejś z broni po prawej stronie zobaczysz jej graficzne przedstawienie, a także krótki opis z charakterystyką oraz szczegółowe cechy, jak na przykład obrażenia zadawane przez dany rodzaj amunicji, poręczność i wiele innych. Po naciśnięciu przycisku X pojawi się kolejny ekran, z modyfikacjami (2).

Każda broń może mieć kilka gniazd modyfikacji, dzięki czemu możemy wykorzystać zwoje różnego gatunku, czyniąc nasz oręż naprawdę unikatowym. Po wybraniu pustego miejsca na modyfikację i zatwierdzeniu przyciskiem X powinieneś zobaczyć okno z dostępnymi i zdobytymi przez ciebie zwojami (3). Każdy z nich jest opisany statystyką i jego wartością. Zazwyczaj te droższe są najpotężniejsze. Nie warto ich sprzedawać, ale właśnie wykorzystywać do ulepszania przedmiotów.

W dokładnie ten sam sposób modyfikujesz swoje ubiory, z tym że po wejściu do menu i przejściu na ekran wytwarzania, musisz przesunąć się o jedną pozycję w dół. Pozostałe kroki modyfikacji są identyczne jak w przypadku broni.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Horizon Zero Dawn - kategorie i statystyki broni

- Horizon Zero Dawn - szybka podróż

- Horizon Zero Dawn - szybki zapis, wszystkie ogniska

- Horizon Zero Dawn - najlepsze umiejętności i rozwój postaci

- Horizon Zero Dawn - wierzchowce: walka, dominacja i oswajanie maszyn

- Horizon Zero Dawn - walka i najlepsza broń


Zwiększanie udźwigu i miejsca w ekwipunku

Przesunięcie się o jeszcze dwie pozycje do dołu sprawi, że trafisz na Udźwig. Znajdują się tam sakwy, torby i kołczany, dzięki którym nosimy przy sobie przedmioty różnego typu. Każdy z tych dziewięciu elementów można ulepszać. Wystarczy, że wybierzesz którąś z pozycji i zatwierdzisz ją przyciskiem X na padzie.

Po wyborze danej sakwy lub torby uzyskasz informacje dotyczące aktualnego poziomu przedmiotu, jego poziomu ulepszenia oraz kosztach, które trzeba ponieść, aby ten poziom zwiększyć. Na początku warto jest inwestować w sakwy na surowce oraz modyfikacje, a także kołczany do łuków. Pamiętaj, że warto sprzedawać przedmioty, które są niepotrzebne, aby cały czas mieć nieco wolnego miejsca w ekwipunku na kolejne łupy.

Jeśli natomiast preferujesz rozgrywkę po cichu i lubisz zastawiać pułapki, na pewno powinieneś rozważyć ulepszenie torby na pułapki oraz amunicję do potykacza. Jest to inwestycja, która nie zwraca się w sposób bezpośredni, ale daje ci poczucie bezpieczeństwa i większych możliwości na placu boju.

O autorze
Komentarze