Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Krew na kamieniu

Pomagamy pracownikom kamieniołomu i zabijamy skałokrusza.

Misję rozpoczniesz w Pociętych Klifach, niewielkiej osadzie na północ od Południka. Porozmawiaj tam ze sztygarem kamieniołomu. Zadanie będzie dostępne dopiero po zakończeniu wątku z Dervahlem, czyli po misji Słońce spadnie. Mężczyzna powie o tajemniczym wypadku jego ludzi.

Dopytujemy go o możliwie najwięcej tematów, aby być lepiej przygotowanym. Aloy stwierdza, że to skałokrusz, maszyna chowająca się pod ziemią, prawdopodobnie stoi za całą sprawą. Na razie jednak schodzimy do kamieniołomu, gdzie teoretycznie musimy zbadać dwa obiekty - hałdę i materiały wybuchowe.

Teoretycznie, gdyż gdy będziemy się zbliżać do któregokolwiek z nich, z ziemi wyskoczy wspomniany skałokrusz. Jego ramiona kopiące są podatne na strzały wywołujące rany szarpane, zaś korpus słabo wytrzymuje strzały mrożące. Zwracaj też uwagę na pojemniki z łatwopalną substancją rozmieszczone w kamieniołomie. Strzał w nie ognistą strzałą, gdy obok znajduje się maszyna, mogą być śmiertelnie niebezpieczne.


Walka ze skałokruszem

Najlepsza metoda na tę jedną, specyficzną walkę? Szybka ewakuacja do wejścia na powierzchnię, zastawienie tam mrożących pułapek za pomocą potykacza i ostrzał mrożącymi strzałami słabych punktów maszyny. Okazjonalnie skałokrusz będzie rzucał w ciebie wielkimi głazami, wówczas chowaj się za płotek oddzielający wejście do kamieniołomów.

Bez odpowiedniego przygotowania do walki ze skałokruszem nie ma co mysleć o zwycięstwie. Chyba, że sprytnie się ukryjesz i będziesz cierpliwy.

Pamiętaj, że gdy maszyna zostanie sparaliżowana przez twoje pułapki, warto zaryzykować i podbiec do niej, a następnie wykonywać ataki włócznią, celem strącenia kluczowego pancerza. Uważaj jednak, gdyż strącenie jednego z nich może spowodować wybuch, który śmiertelnie cię zrani. Wówczas upewnij się, że podchodząc do takiego ruchu masz uzupełnione zdrowie.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Obserwuj także ziemię. Będzie się poruszać w miejscu, gdzie aktualnie przebywa maszyna. Pozwala się to przygotować na ewentualny kierunek i miejsce ataku. Nie masz jednak zbyt wielu szans, gdy stajesz z maszyną oko w oko. Pamiętaj także o stosowaniu wybuchaczy, czyli wybuchowych pułapek potykacza. Po udanej walce koniecznie zbierz łupy, a następnie wróć do brygadzisty kamieniołomu.

O autorze
Komentarze