Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Kocioł: Ro

Zdobywamy dominację nad kolejnymi maszynami.

Podczas ekslporacji pierwszego Kotła zdobyliśmy możliwość zdominowania żuwacza, złomiarza, lancoroga i piłozęba, wszystko w ramach dominacji Sigma. Tym razem interesuje nas Kocioł Ro. Okdrycie jego tajemnic pozwoli nam na ujarzmienie bysiora, długonoga, kłapaka, krabołaza i niszczyciela.

Jak więc widzisz, zestaw jest warty chwili uwagi. Kocioł Ro odnajdziesz w środkowej części mapy, na południu. Zanim dotrzesz do wejścia musisz pozbyć się kilku czujek. Następnie skieruj się ku wielkiej dziurze w ziemi i powoli zeskakuj na kolejne półki, aby dostać się na najniższy poziom.

Rozglądaj się za elementami, do których możesz się przyczepić lub zjechać po nich na linie. W końcu dotrzesz do niebieskiego tunelu, przed którego wejściem odnajdziesz martwą czujkę. Możesz ją przeszukać, a następnie zdominować bramę wejściową, dzięki czemu wejdziesz do głównej części kotła.

Natkniesz się po chwili na turbinę, do której zewnętrznych elementów możesz się przyczepiać. Dodatkowo, strzał w jej centralną część zmieni kierunek obracania się, dzięki czemu będziesz mógł łatwo przedostawać się na drugą stronę.

Strzel w centralną część turbiny, aby zmienić kierunek jej obracania, po czym przyczep się do podświetlonego elementu.

Podążaj kolejnymi tunelami przed siebie, aż dotrzesz do wielkiego pomieszczenia. Zabij dwie czujki, a następnie spójrz w lewo. Znajduje się tam wielka turbina, której kierunku nie musisz zmieniać, a następnie przyczepić się do jednego z jej elementów i wjechać na górę, gdzie przyczepisz się do jednej z jeżdżących platform.

Turbina musi obracać się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Odczep się na najbliższej platformie, gdzie wykonasz dominację nad przyrządem służącym do aktywowania mostu. Zanim jednak przejdziesz po nim dalej, zajmij się z wysokości znajdującego się tam niszczyciela. Najpierw użyj strzały rozrywającej, aby pozbyć się jego uzbrojenia, a potem wykorzystaj strzały ogniste. Zlikwiduj go w dowolny sposób, po czym kontynuuj wędrówkę.

Przyczep się do kolejnej turbiny, a następnie wykonaj kolejną dominację. Teraz wróć - odwracając turbiny - do jeżdżących wózków i przyczep się raz jeszcze do jednego z nich. Dalsza droga jest już bowiem odblokowana. Odczep się na kolejnej platformie, po czym przeskocz nad dziurą z prawej strony.

Przejdź przez kolejny tunel, gdzie na drugim końcu odnajdziesz czujki. Zlikwiduj je i zejdź na dół, gdzie natkniesz się na kolejne wielkie wrota w kształcie trójkąta. Dotrzesz do wielkiej komory, którą musisz oczyścić ze znajdujących się tam maszyn. Najtrudniejszą z nich będzie kolejny niszczyciel i kilka długonogów.

Po uporaniu się z niebezpieczeństwem obiegnij pomieszczenie z drugiej strony, gdzie wykonasz dominację, aby dostać się do środkowej platformy. Tam również wykonaj dominację, po czym zmierzaj do kolejnego odblokowanego w ten sposób pomieszczenia. Nie przestawiaj turbin z prawej strony i dostań się za ich pomocą na kolejną platformę.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Kocioł: Ksi


Skręć lekko w lewo i przeskocz nad przepaścią. Wespnij się wyżej, po czym podążaj przed siebie i wykonaj kolejną dominację. Idź trójkątnym korytarzem, aż dotrzesz do zamglonej jaskini. Zeskocz na dół. Nie obawiaj się, jest tam woda, chociaż ciężko to zauważyć. Wejdź do kolejnego korytarza, gdzie na jego końcu znajdziesz się w pomieszczeniu z rdzeniem kotła.

Tym razem będziesz walczył z kłapakiem.

Zjedź na dół po linie i pozbądź się dwóch czujek. Wdrap się na jedną z kolumn i wykonaj tam doinację, aby uwolnić znajdującego się w środku kłapaka. Jeśli nie walczyłeś z nim do tej pory, warto rozpocząć od strzału rozrywającego, a następnie skupić się na odskakiwaniu od niego i posyłaniu strzał ognistych. Możesz także wykorzystać ogniste liny potykacza.

Do walki dołączy także niszczyciel. Poślij mu dwie strzały rozrywające, aby pozyskać jego działko. Ta ciężka broń znacznie ułatwi twoje zadanie. Po udanej walce koniecznie zbierz łupym po czym podejdź do rdzenia i wykonaj na nim interakcję w postaci dominacji. W ten sposób zyskasz możliwość dominacji nad większą liczbą maszyn i wyjedziesz na powierzchnię.

O autorze
Komentarze