Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Sanktuarium

Odnajdujemy zaginionych wojowników i ratujemy ich przed piłozębami.

Zadanie odblokowujemy po rozmowie z niejakim Denem, którego spotkasz przy jednym z domów w Koronie Matki podczas misji głównego wątku, Poszukująca u bram. Mężczyzna wspomni ci o swoich towarzyszach, którzy zapuścili się do zakazanych ruin Diablego Pragnienia. Aloy jest poszukująca, więc może udać się w to miejsce bez łamania zasad.

Udajemy się zatem do ruin w poszukiwaniu zaginionych wojowników. W okolicy może znajdować się kilka żuwaczy. Jako że występują w niewielkich grupach, po prostu użyj płonącej strzały na kanistrze znajdującym się na plecach jednego z nich. Po chwili powinien nastąpić wybuch, który rani pozostałe maszyny i prawdopodobnie spowoduje ich zniszczenie.

Po dostaniu się w centrum ruin musisz podejść do pomnika przedstawiającego dwóch mężczyzn na koniach. Teraz przejdź w tryb fokusa, aby zauważyć ślady przy martwej czujce. Następnie zbadaj maszynę, po czym udaj się po śladach w kierunku zachodnim. W pewnym momencie usłyszysz głosy ludzi.

Przy tym pomniku szukaj śladów w trybie fokusa.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Będziesz musiał pokonać dwa piłozęby. Ścierałeś się już z nimi wcześniej, więc nie powinieneś mieć problemu z tymi maszynami. Na twoją korzyść przemawia także teren walki. Zawsze możesz uciec za któryś budynek i przeczekać tam zagrożenie lub zastawić stosowne pułapki.

Po zlikwidowaniu piłozębów wejdź do ruin z czerwonej cegły. Tam, w trybie fokusa, możesz zauważyć drewnianą skrzynię z prymitywnymi narzędziami. Zbadaj przediot, po czym spotkasz Ferla. Po krótkiej rozmowie będziesz mógł wrócić do Dena i powiedzieć mu o swoim odkryciu. Misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze