Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - szybki zapis, wszystkie ogniska

Jak zapisywać grę oraz gdzie szukać ognisk.

Gra z rudowłosą Aloy w roli głównej nie oferuje możliwości zapisu stanu w każdym momencie. Horizon Zero Dawn proponuje za to system ognisk, przy których możemy zapisywać grę do odrębnego pliku lub stosować szybki zapis. Na takie miejsca trafiamy regularnie i powinniśmy korzystać z nich tak często, jak to tylko możliwe.

Świat gry jest zdominowany przez niebezpieczne maszyny i nigdy nie wiesz, jaki ich rodzaj czai się za kolejnym zakrętem czy skałą. Wdanie się w walkę, w której nie mamy zbyt dużo czasu, może poskutkować koniecznością ucieczki lub właśnie wczytaniu ostatniego zapisu gry. Czyli cofnięcia do ostatniego odwiedzonego przez nas ogniska.

Bardzo rzadko, w niektórych misjach, głównie w dziejących się w zaawansowanych ruinach, gra może zostać zapisana automatycznie po dotarciu do pewnego momentu. Czasami ma to miejsce tuż przed walką z niebezpiecznym przeciwnikiem lub eksploracją bardzo trudnego terenu, gdzie narażeni jesteśmy na śmierć.

Ognisko zauważyć łatwiej, gdy już raz je odwiedziliśmy. Wówczas jest cały czas zapalone.

Jak zapisywać grę w Horizon Zero Dawn

Zwróć uwagę na mapę gry. Otworzysz ją naciskając panel dotykowy na padzie. W odkrytych rejonach mapy możesz zauważyć białe lub zielone ikony ogniska. To właśnie w tych miejscach możliwy jest zapis stanu gry. Wystarczy, że podejdziesz do ogniska i wybierzesz opcję szybkiego lub ręcznego zapisu.

Białe ikony oznaczają ogniska jeszcze przez nas nieodwiedzone, natomiast zielone to te, z których skorzystaliśmy co najmniej jeden raz. Ponadto, do zielonych ognisk możemy przenosić się korzystając z szybkiej podróży, najlepiej po zdobyciu złotego pakietu, nie ograniczającego nas w ilości wykorzystanych szybkich przenosin w inny fragment mapy.

Po zbliżeniu się do jakiegokolwiek ogniska, którego jeszcze wcześniej nie odkryliśmy, na ekranie wyświetli ci się komunikat o zauważeniu go. Na kompasie umieszczonym w górnej części ekranu pojawi się także stosowna ikona, ułatwiająca dotarcie do ogniska bez potrzeby uruchamiania mapy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy w ferworze walki decydujemy się jednak na ucieczkę i jak najszybciej chcemy zapisać stan rozgrywki.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Horizon Zero Dawn - szybka podróż

- Horizon Zero Dawn - najlepsze umiejętności i rozwój postaci

- Horizon Zero Dawn - interfejs i koło wyboru broni


Wkrótce w tym miejscu opublikujemy specjalną mapę, na której będziesz mógł zapoznać się z umiejscowieniem wszystkich ognisk występujących w grze. Ułatwi ci to planowanie podróży i przemierzanie niebezpiecznych krain świata Horizon Zero Dawn.

Raz jeszcze chcemy podkreślić, jak bardzo ważne jest regularne zapisywanie stanu gry. Często zadania, nawet te poboczne, nabierają nagle niespodziewanego rozpędu i choć początkowo wydawały się bardzo proste, okazują się być znacznie większym wyzwaniem. W takiej sytuacji naprawdę warto mieć możliwość powrotu do najbliższego ogniska, a nie gdzieś na początek zadania.

Już na samym początku zabawy w Horizon Zero Dawn zapamiętaj naszą najlepszą poradę - zapis gry jest równie ważny, co posiadanie dobrej broni!

O autorze
Komentarze