Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Uczcić poległych

Pomagamy trójce pielgrzymów na zlecenie Nammana.

Zadanie to rozpoczniesz w momencie rozmowy z niejakim Nammanem, znajdującym się na okrągłym placu Południka, największego miasta w świecie gry. Porozmawiaj z mężczyzną w pomarańczowym kapturze, aby dowiedzieć się o pewnych cierpiących, którym musimy pomóc na prośbę Nammana.

Po zakończonej rozmowie, w której dowiadujemy się o wspaniałym planie mężczyzny, będziemy mieli trzy dodatkowe zlecenia, w których pomożemy odbyć żałobę trzem pielgrzymów. Ci jednak napotykają na pewnego rodzaju przeszkody, jak możesz się domyśleć, głównie związane z niebezpiecznymi maszynami. Udajemy się zatem w najbliższe z oznaczonych miejsc.


Chram Królów

Najpierw udamy się do najbliżej położonego punktu, czyli Chramu Królów umieszczonego nieopodal bramy prowadzącej do Południka, na północ od osady. W drodze spotykamy Bragelda, z którym rozmawiamy i dowiadujemy się o niemożliwości przejścia do świątyni. To właśnie jeden z żałobników, dlatego podchodzimy do kapłana Słońca i rozpoczynamy rozmowę.

Jahamina nie sposób pomylić z nikim innym.

Jahamin oczywiście nie chce przepuścić cię dalej, a po poruszeniu wielu tematów będziesz mógł zadecydować, w jaki sposób poprowadzić dalej rozmowę. Jeśli zależy ci, aby droga została odblokowana, a Jahamin się usunął, wybierz opcję z ikoną serca. Po krótkiej rozmowie mężczyzna odejdzie i sprawi, że ludzie będą mogli wejść do świątyni. Podejdź do Bragelda i zamień z nim kilka słów. Teraz udaj się do kolejnego punktu.


Słoneczny Stok

W dowolny sposób dotrzyj do kolejnego punktu. Obierając najbliższą drogę miej na uwadze fakt, że mogą znajdować się tam grupy maszyn, choć nie tych z gatunków najniebezpieczniejszych. Możesz nawiązać z nimi walkę lub zignorować zupełnie i minąć na zdominowanym wierzchowcu lub ukrywać się po krzakach.

Na szczycie czeka cię ciężka walka. Zbieganie z góry nie ma jednak najmniejszego sensu, gdyż walka w ten sposób będzie jeszcze trudniejsza.

Wdrapuj się po ścieżce wokół góry, gdzie panoszyć się będą latające maszyny. Prędzej czy później zostaniesz zauważony, dlatego wszelkie skradanie się nie ma tu najmniejszego sensu. Po prostu nawiąż walkę z maszynami, używając do tego płonących strzał i dobijając trzy jastrząbłyski owalone na ziemię, a po jej ukończeniu pomów z pielgrzymem, który pojawi się nagle.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Chram nad Sadzawką

Teraz możemy udać się już w ostatnie miejsce, do kolejnego Chramu. Znajduje się on nieopodal Słonecznego Stoku, więc podróż będzie naprawdę krótka. Po dotarciu na miejsce okaże się, że musisz zabić dwa kłapaki. Są to maszyny podatne na ogień i strzały wykonujące obrażenia szarpane. Staraj się trzymać je na dystans.

Kłapaki, niczym prawdziwe aligatory, ukrywają się mniej lub bardziej skutecznie w wodzie.

Pozostawaj także cały czas w ruchu, gdy kłapak cię dopadnie, może pozbawić cię naprawdę dużej ilości życia, nie możesz do tego dopuścić. Maszyny wykonują także ataki z dystansu, dzięki którym mogą cię zamrozić. Strzel ognistą strzałą w żółty zbiornik na ich grzbiecie, aby po kilku sekundach spowodować groźny wybuch.

Po rozprawieniu się z dwoma maszynami możesz porozmawiać ze znajdującą się nad wodą Reą, ostatnim pielgrzymem. Teraz możesz już wrócić do Smutnego Nammana, aby przekazać wieści o powodzeniu powierzonego przez niego zadania. Otrzymasz nagrodę, a misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze