Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Kocioł: Zeta

Dostajemy się do rdzenia ostatniego Kotła.

Tym razem zdobywamy możliwość zdominowania burzoptaka, gromoszczęka i skałokrusza. W poprzednim zadaniu tego typu, jakim był Kocioł Ksi, odkryliśmy tajemnice związane z przejmowaniem kontroli nad innymi maszynami, walczą przy okazji z hordami kultystów zaćmienia.

Ostatni z Kotłów znajduje się na krańcach północno-zachodniej części mapy. Dostępu do niego będą bronić niszczyciele oraz jastrząbłyski. Spotkać możesz także nękacze, które zostaną aktywowane po zbliżeniu się do czerwonych świecących dysków umieszczonych w różnych miejscach na ziemi.

Po dotarciu do bramy okaże się, że ta jest zablokowana. Musimy znaleźć zatem alternatywne wejście, a w tym celu wdrapujemy się na skałę widoczną na poniższym obrazku i przeskakujemy z niej na kolejne, likwidując przy okazji zastaną tam czujkę.

Na skale występują żółte elementy, od których możesz rozpocząć wspinaczkę.

Po wspięciu się wyżej znajdziesz trójkątny tunel po lewej stronie. Schodzimy nim, po czym trzymamy się lewej strony i kontynuujemy wędrówkę. Przepływamy przez wodę na drugą stronę nieco większej komnaty, gdzie zeskakujemy do kolejnego zbiornika wodnego i wchodzimy do następnego trójkątnego korytarza.

Na jego końcu natrafiamy na komnatę z rdzeniem, na którym umiejscowiony jest gromoszczęk. Pozbywamy się wędrujących tam czujek, rozstawiamy pułapki potykaczem, a następnie wchodzimy na kolumnę i wykonujemy dominację, aby uwolnić gromoszczęka, jedną z najniebezpieczniejszych i najbardziej wytrzymałych maszyn w grze. W pierwszej fazie walki zwabiaj maszynę w pułapki zastawione wcześniej.

Z gromoszczękiem prawdopodobnie już walczyłeśm ale na pewno nie na tak małej arenie, gdzie kluczowe mogą okazać się pułapki.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Traktuj gromoszczęka także strzałami rozrywającymi, aby pozbawiać go najważniejszych elementów, pozbawiając go tym samym różnych form atakowania. W ten sposób możesz także pozyskać wyrzutnię dysków znajdującą się na grzbiecie maszyny. Jeśli dopisze ci szczęście, możesz pozbawić tą bronią ponad połowy paska życia przeciwnika.

Po udanej walce podejdź do rdzenia i zdominuj go. Jeśli to twój ostatni rdzeń, otrzymasz trofeum, a także wyjedziesz na platformie na powierzchnię.

O autorze
Komentarze